Σωστο η λαθος

Σωστο η λαθος  

  Από: stratis στις 21/09/2009 9:50 μμ.

Ηθελα απο καιρο να το ποσταρω. Και στην πολη και στις βολτες μου εκτος Αθηνας κυκλοφορω με τον τιγρη με τον οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος. Η συχνοτητα εμφανισης τιγρηδων μεσα στην πολη δεν εχει καμμια σχεση με αυτους εκτος. Οταν κυκλοφορω μεσα στην πολη συνεχεια αναρωτιεμαι, βρε κοιτα να δεις ποσοι εχουν παρει tiger. Σημερα πηγα απο Ζωγραφου Αμπελοκηπους και ειδα 5 μηχανακια
!!!. Αντιθετα, εξω οταν βγαινω και εχω βγει παρα πολλες φορες, σπανια εχω ακντικρυσει αλλο. Θα μου πειτε οταν εισαι εξω εσυ, θες την ιδια μερα να εχουν βγει και αλλοι? Σωστο και αυτο.
Κανεναν δεν κατακρινω, ο καθενας χρησιμοποιει το μηχανακι οπως το γουσταρει και καλα κανει, απλα μια διαπιστωση κανω οτι ο μαλλον ο τιγρης εχει αγοραστει και απο αρκετους που το θελουν για μοστρα, καταλαβαινετε τι θελω να πω και παλι καλα που κοστιζει και λιγο ακριβα και ειναι αγγλικο, γιατι αλλιως θα ειχε γινει το μηχανακι tdm (μηχανακι καγκουρικο και μοστραδικο).
Καλα τα λεω η λεω παπαριες βραδιατικα??

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: ATN PANOS στις 22/09/2009 12:25 πμ.

μην ανησυχεις
συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενιες
ολες εχουν τους ασχετους αγοραστες
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: Cpt. Haddock στις 22/09/2009 1:20 μμ.

Μην κολλάς στη μαρκα.

Πόσες μηχανές γενικότερα βλέπεις μέσα στην πόλη (πχ παρκαρισμένες σε καφετέριες) και πόσες έξω;

Άντε να δεις μερικές μαζεμένες στις κλασσικές διαδρομές Επιδαυρο, Μπράλο κλπ. Αν πας παραέξω η μηχανή είναι σπάνιο είδος
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: jimdom στις 22/09/2009 1:51 μμ.

stratis"
Κανεναν δεν κατακρινω, ο καθενας χρησιμοποιει το μηχανακι οπως το γουσταρει και καλα κανει, απλα μια διαπιστωση κανω οτι ο μαλλον ο τιγρης εχει αγοραστει και απο αρκετους που το θελουν για μοστρα, καταλαβαινετε τι θελω να πω και παλι καλα που κοστιζει και λιγο ακριβα και ειναι αγγλικο, γιατι αλλιως θα ειχε γινει το μηχανακι tdm (μηχανακι καγκουρικο και μοστραδικο).
"


Ειναι οπως τα λες!Ο καθενας αγοραζει την μηχανη για διαφορετικους λογους...
Αλλοι περνουν ακομα κ GS1200 για να πανε μεχρι το κολωνακι κ αλλοι για να γυρισουν την Ευρωπη.
Παντως σχεδον ολοι, λιγο πολυ αγοραζουν την μηχανη κ για την μοστρα....

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: dimchrist στις 22/09/2009 2:08 μμ.

Παίζει ρόλο που η Yamaha αρνείται πεισματικά να ανανεώσει το TDM. Παραμένει χωρίς ουσιαστικές αλλαγές ίδιο σχεδόν μία δεκατετία! (αν θυμάμαι καλά από το 2001)

Το Στρώμα παραμένει αξιόλογο μόνο στα 650 με το 1000 να μην αξίζει το παραπάνω αντίτιμο (είχαν δημιουργηθεί κάποια θεματάκια με τον ψεκασμό του 1000 που από ότι λέγεται διορθώθηκαν. Όμως ήταν ήδη αργά...).

Η BMW χτυπάει στο πιο χωμάτινο κοινό και με τα extra το budget ξεφεύγει...

H Honda στο ανενεωμένο CBF έριξε την ποιότητά της και το design παραμένει συντηρητικό (ακόμα και στο μοντέλο του 2010).

Εφόσων ο ανταγωνισμός κοιμάται λογικό είναι να αυξάνονται οι πωλήσεις του Τίγρη.
Άρα όλο και περισσότεροι θα το αγοράσουν που υπο διαφορετικές συνθήκες δεν θα το συζητούσαν καν.
Όπως και να το κάνεις είναι η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία.

Triple Way

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: suummeerr07 στις 23/09/2009 3:57 μμ.

εγω παντως πατρων κοριν8ου ειδα τουλαχιστον 5....ολος παραδοξως
και στο ανεβασμα για γιαννενα και στο κατεβασμα....
στιν αθηνα παιζει να εχω δει και λιγοτερες

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: vagtyrp στις 23/09/2009 8:39 μμ.

ανεξάρτητα από τα μηχανολογικά, είναι με διαφορά το πιο όμορφο και όσο το tdm δεν βελτιώνεται σε όλους τους τομείς του, οι τίγρηδες θα αυξάνονται. σαφώς πολλοί το αποκτούν λόγω μόστρας, χωρίς να ξέρουν τι οδηγούν, όπως εγώ για παράδειγμα. στην αρχή το πήρα επειδή μου άρεσε εμφανισιακά, το tdm θα έπαιρνα αλλιώς, αλλά κάθε μέρα ανακαλύπτω και καινούργια πράγματα και ευτυχώς που το αγόρασα! όσο για τα ταξίδια που λές, το έχω 5 μήνες και έχω κάνει ήδη 6500 χλμ από τα 10000 σε ταξίδια και πιστεύω ότι αν εξαιρέσουμε τα μεγάλα και βαριά on off, δεν συγκρίνεται με κανένα στην άνεση στα ταξίδια, για να μην πω ότι υπερέχει και από αυτά, με εξαίρεση το χώμα φυσικά. στα ταξίδια που έχω κάνει μέχρι στιγμής συνάντησα μόνο 955!

Re: Σωστο η λαθος  

  Από: bekris στις 06/10/2009 2:12 μμ.

stratis"Ηθελα απο καιρο να το ποσταρω. Και στην πολη και στις βολτες μου εκτος Αθηνας κυκλοφορω με τον τιγρη με τον οποιο ειμαι υπερευχαριστημενος. Η συχνοτητα εμφανισης τιγρηδων μεσα στην πολη δεν εχει καμμια σχεση με αυτους εκτος. Οταν κυκλοφορω μεσα στην πολη συνεχεια αναρωτιεμαι, βρε κοιτα να δεις ποσοι εχουν παρει tiger. Σημερα πηγα απο Ζωγραφου Αμπελοκηπους και ειδα 5 μηχανακια
!!!. Αντιθετα, εξω οταν βγαινω και εχω βγει παρα πολλες φορες, σπανια εχω ακντικρυσει αλλο. Θα μου πειτε οταν εισαι εξω εσυ, θες την ιδια μερα να εχουν βγει και αλλοι? Σωστο και αυτο.
Κανεναν δεν κατακρινω, ο καθενας χρησιμοποιει το μηχανακι οπως το γουσταρει και καλα κανει, απλα μια διαπιστωση κανω οτι ο μαλλον ο τιγρης εχει αγοραστει και απο αρκετους που το θελουν για μοστρα, καταλαβαινετε τι θελω να πω και παλι καλα που κοστιζει και λιγο ακριβα και ειναι αγγλικο, γιατι αλλιως θα ειχε γινει το μηχανακι tdm (μηχανακι καγκουρικο και μοστραδικο).
Καλα τα λεω η λεω παπαριες βραδιατικα?? "


Μια χαρά τα λες ... το μηχανάκι της καφετέριας στην Ελλάδα ΚερδΑει
Όποιο κι αν είναι αυτό