Sprint ST 1050 - Information

Sprint ST 1050 - Information  

  Από: glouk7 στις 21/07/2009 5:36 μμ.

Καλησπερα σε ολη τη παρεα,

Ειμαι σε αναζητηση για αγορα μοτοσυκλετας και μετα απο την ερευνα αγορας που εκανα εχω καταληξει στην Sprint ST 1050 η οποια ειναι φανταστικη μοτοσυκλετα υπο ολες τις εννοιες.

Παρολο που οδηγαω μηχανη πολλα χρονια, δεν ειχα ποτε τη τυχη να ειμαι κατοχος μιας τοσο μεγαλης σε κυβισμο μοτοσυκλετα και μια και το κοστος ειναι μεγαλο θα ηθελα να μαθω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορω για το συγκεκριμενω μοντελο πριν προσωρισω στην αγορα.

Επισης υπαρχουν πληροφοριες καθολου για το μοντελο του 2010? ποτε θα βγει? τι αλλαγες θα εχει? αξιζει να περιμενω να βγει..?
Θελω τη μοτοσυκλετα και για καθημερινη χρηση πχ να πηγαινω στη δουλεια μου αλλα και για να κανω ταξιδια (πχ οργανωνω μεγαλο ταξιδι το γυρω της Τουρκιας του χρονου)
πιστευετε θα ειναι μια καλη αγορα για να κανεις ενα τετοιο ταξιδι (6-7 χιλιαδων χλμ και 2 βδομαδων περιπου) με μια μοτοσυκλετα ανετα? (και με διπλο αναβατη?)

τι παιζει με την εξατμιση που ειναι κατω απο τη σελα? ανεβαζει θερμοκρασια? ειναι ενοχλητικο?

οι λεπτομεριες κανουν τη διαφορα..οποτε θα ηθελα να μαθω τις λεπτομεριες..

αυτα για αρχη..και παλι ευχαριστω ολους που θα με βοηθησουν στις αποριες μου..

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: ATN PANOS στις 21/07/2009 8:07 μμ.

κοιτα αν ξερεις τι ακριβος προκειτε να αγορασεις,παρτην.

γνωμη μου ομως ειναι να περιμενεις μεχρι τον οκτωμβριο
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: glouk7 στις 22/07/2009 10:40 πμ.

Καλημερα φιλε Πανο,

Οχι δεν ξερω ακριβως ακριβως τι προκειται να αγορασω..για αυτο και ζηταω περισσοτερες πληροφοριες απο εσας που προφανως γνωριζεται πολυ περισσοτερα για τη συγκεκριμενη μοτοσυκλετα.

Περα απο τα τεχνικα χαρακτηριστικα και τη "βιτρινα" που βλεπω , η οποια παρεπιπτοντως ειναι πολυ κουκλι, δεν μπορω να ξερω περισσοτερα πραγματα.

Να υποθεσω οτι τον Οκτωβριο βγαινει η παρουσιαζεται το καινουριο μοντελο του 2010?

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: Case στις 22/07/2009 12:04 μμ.

Φίλε glouk7 το Sprint είναι πραγματικά μια καταπληκτική μηχανή. Έχω τη δικιά μου 1,5 χρόνο τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Τώρα, με βάση τις φήμες που κυκλοφορούν, λέγεται ότι το 2010 το μοντέλο θα αποκτήσει έναν πιο touring προσανατολισμό (πιο όρθιο, άξονας κτλ).

Δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις αλλά θα σου έλεγα να περιμένεις να δεις τι θα ανακοινωθεί και μετά να ψωνίσεις. Εγώ πάντως προτιμώ τον πιο σπορ προσανατολισμό που έχει τώρα.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: glouk7 στις 22/07/2009 12:09 μμ.

Φιλε case, να πω την αληθεια και εγω προσωπικα το πιο σπορ προσανατολισμο προτημω αλλα δεν ξερω τι θα μου πηγαινε καλυτερα λογω του υψους μου (1.97).
Αλλες σπορ μοτοσυκλετες δεν μου πηγαιναν, αλλα αυτο οταν ανεβηκα εδειχνε πολυ καλυτερα απο τα υπολοιπα λογω οτι ειναι μεγαλυτερο.
Αν μεινει οπως εχει και απλα ψηλωσει λιγο ισως να μου πηγαινει καομα καλυτερα:)

εσυ εχεις κανει ταξιδια με το δικο σου? το χρησιμοποιεις καθημερινα?
θελω να δω και αυτο το θεμα μια και ειναι βασικο.
Το θελω και για καθημερινη χρηση και για ταξιδια (με διπλο ατομο και φορτωμενο πανω τα πραγματα)

ευχαριστω πολυ για την απαντηση ! (ευελπιστω και σ'αλλες )

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: Sprinter στις 22/07/2009 2:01 μμ.

Να πάρεις ενα παπι να πηγαινεις στη δουλεια σου σα κύριος ή να κρατησεις το ΚΛΕ για αυτον τον λόγο.

Ολοι συζυγο που και να μαγειρεύει και να σιδερώνει και πιστη να ειναι αλλα και πάντα ετοιμη για τις καλες τις πίπες ψάχνουμε αλλά σπανίζουν αυτα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: glouk7 στις 22/07/2009 3:22 μμ.

ευχαριστω ολους για τις χρησιμες πληροφοριες που με ειπατε (και μεσω του chat)
θα κανονισω πολυ συντομα ενα test ride και θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου.

Αν το μοντελο του 2010 αποκτησει πιο τουρινγκ μορφη ισως ερθει και πιο πολυ στα μετρα μου

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: Sprinter στις 22/07/2009 3:37 μμ.

Ναι ναι, για Πατησια - Αμπελόκηπους θαυμα θα ειναι.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Sprint ST 1050 - Information  

  Από: glouk7 στις 22/07/2009 3:39 μμ.

σιγουρα οχι, αλλα ειπαμε..δεν εχουμε μονο τετοιες βλεψεις