Street triple R

Street triple R  

  Από: Greem στις 15/07/2009 4:13 πμ.

Κατ' αρχην να συστηθω, με λενε Χρηστο και δεν ειμαι καλα.
Μου εχει παρει το μυαλο μια Αγγλιδα, απο την πρωτη στιγμη που την ειδα την ερωτευτικα. Ολη μου λενε οτι ειναι το πιο ασχημο μηχανακι του κοσμου αλλα το μονο που καταφερυν ειναι να με καβλωνουν περισοτερο.
Τωρα ειναι με μια και καλα γιαπωνεζα αλλα να σας πω την αληθεια δεν τη γουσταρω καθολου τελικα. Δεν λεω, οτι μπωρει κανει η κακομυρα αλλα νομιζω οτι μου πεφτει λιγη ή εγω δεν μπορω να της δωσω αυτα που θελει. Την αγορασα σε πολυ καλη κατασταση αλλα της εχω πιει το αιμα, το γκαζι της το θελω ολο και μου φαινετε πολυ λιγο πλεον. Ηταν η πρωτη μου και την αγαπαω και για αυτο φροντισα αν τη δωσω να παει σε καλα χερια.
Τωρα χρειαζομαι βοηθεια με την αγγλιδα, η αγαπη μου λεγετε street triple και τη σκεφτομαι συνεχεια. ακομα και στον υπνο μου τη βλεπω αλλα δεν ξερω ποια να διαλεξω τιν "απλη" ή την "R", γκρι ή λευκο (το ξερω οτι μαυρα πανε καλυτερα αλλα δεν με πeιραζει). ενα αλλο προβλημα ειναι οτι δεν εχω πολλα λεφτα γιατι υπηρετουσα τη "μαμα" πατριδα, αλλα τωρα που βρηκα το ρυθμο μου και με λιγη υπομονη μπορω να την παρω. Με κοιταει βεβαια προστυχα και μια αλλη η Daytona αλλα νομιζω οτι η καλη μου θα με προσεχει περισσοτερο, τη θελω βλεπετε για μες την πολη κυριος.
Σας παρακαλω πειτε τη γνωμη σας γιατι καιγομαι...

Υ.Γ. περα απο την πλακα, πολλα λεφτα δεν εχω για να κανω μλκια, δεν μπορω να βαλω δωσεις ακομα. οντως εχω χασει τον υπνο μου και εχω και μια κοπελα που καιγοντε τα ποδια της απο την εξατμιση, δεν της αρεσει η ταχυτητα και ολα τα υπολιπα (γνωστα) προβληματα.
PLEASE HEALP ME...............
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:39, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: coot στις 15/07/2009 1:20 μμ.

Greem"Κατ' αρχην να συστηθω, με λενε Χρηστο και δεν ειμαι καλα.
Μου εχει παρει το μυαλο μια Αγγλιδα, απο την πρωτη στιγμη που την ειδα την ερωτευτικα. Ολη μου λενε οτι ειναι το πιο ασχημο μηχανακι του κοσμου αλλα το μονο που καταφερυν ειναι να με καβλωνουν περισοτερο.
Τωρα ειναι με μια και καλα γιαπωνεζα αλλα να σας πω την αληθεια δεν τη γουσταρω καθολου τελικα. Δεν λεω, οτι μπωρει κανει η κακομυρα αλλα νομιζω οτι μου πεφτει λιγη ή εγω δεν μπορω να της δωσω αυτα που θελει. Την αγορασα σε πολυ καλη κατασταση αλλα της εχω πιει το αιμα, το γκαζι της το θελω ολο και μου φαινετε πολυ λιγο πλεον. Ηταν η πρωτη μου και την αγαπαω και για αυτο φροντισα αν τη δωσω να παει σε καλα χερια.
Τωρα χρειαζομαι βοηθεια με την αγγλιδα, η αγαπη μου λεγετε street triple και τη σκεφτομαι συνεχεια. ακομα και στον υπνο μου τη βλεπω αλλα δεν ξερω ποια να διαλεξω τιν "απλη" ή την "R", γκρι ή λευκο (το ξερω οτι μαυρα πανε καλυτερα αλλα δεν με πeιραζει). ενα αλλο προβλημα ειναι οτι δεν εχω πολλα λεφτα γιατι υπηρετουσα τη "μαμα" πατριδα, αλλα τωρα που βρηκα το ρυθμο μου και με λιγη υπομονη μπορω να την παρω. Με κοιταει βεβαια προστυχα και μια αλλη η Daytona αλλα νομιζω οτι η καλη μου θα με προσεχει περισσοτερο, τη θελω βλεπετε για μες την πολη κυριος.
Σας παρακαλω πειτε τη γνωμη σας γιατι καιγομαι...

Υ.Γ. περα απο την πλακα, πολλα λεφτα δεν εχω για να κανω μλκια, δεν μπορω να βαλω δωσεις ακομα. οντως εχω χασει τον υπνο μου και εχω και μια κοπελα που καιγοντε τα ποδια της απο την εξατμιση, δεν της αρεσει η ταχυτητα και ολα τα υπολιπα (γνωστα) προβληματα.
PLEASE HELP ME..............."

Να σε βοηθήσουμε φίλε μου αλλά πως; να κάνουμε έναν έρανο; αστειεύομαι ελπίζω να μη παρεξηγηθείς.
Είτε το street πάρεις ή το R ή το daytona είναι φανταστικές μηχανές πάς στην αρχή της βουλιαγμένης απέναντι από τις στήλες του Ολυμπίου Διός και κάνεις ένα test σε όλα και παίρνεις αυτό που θες και μπορείς. Εγώ που είμαι του γυμνου θα το έπαιρνα το street με κλειστά τα μάτια
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: Greem στις 15/07/2009 4:19 μμ.

Πηγα σημερα και ρωτησα. Δεν ειναι τοσο απελπυστικα τα πραγματα τελικα. Τωρα το ερωτημα ειναι, απλο ή R?? Αξιζει τα 1300 Ε παραπανω το R??
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: dimchrist στις 15/07/2009 5:05 μμ.

Και το απλό μια χαρά είναι. Πόσο μάλλον αν δε σε πέρνει τώρα για ανοίγματα.
Πάρε το απλό και αναβάθμισέ το σταδιακά. Τα φρένα του μια χαρά είναι ακόμα και τα απλά.
Βάζοντας πιο μετά μια after-market ανάρτηση (τύπου Ohlins, WP, Wilbers, Bitubo) θα είναι ίσως και καλύτερη από το R.

Triple Way

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: jimdom στις 15/07/2009 6:29 μμ.

Γνωμη μου ειναι να παρεις το Ρ!Ειναι αρκετα δυσκολο,τουλαχιστον σε μενα,να αλλαζω αναρτησεις κ φρενα!Τα χρηματα δεν θα τα μαζεψεις ευκολα για να κανεις τις αλλαγες αυτες και το βασικοτερο δεν θα εχεις ορεξη για τετοια πραγματα!
Ολα τα παραπανω ειναι δικη μου αποψη!
Οπως ειπε κ ο φιλος coot καλο θα ηταν να κανεις ενα test ride

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: ATN PANOS στις 15/07/2009 9:31 μμ.

σαν κατοχος του R θαλω να προσθεσω οτι αξιζει μεχρι και την τελευταιο ευρο τα
παραπανω χρηματα!!!
εχουμε και λεμε

αλλη βαφη,mat
τιμονι fat bar
πληρες ρυθμιζομενες αναρτησεις μπροστα πισω!!!
φρενα απο το daytona
αλλη σελλα!!!
ολα αυτα μαζι κανουν πολλα περισοτερα χρηματα αν τα βαλεις
αργοτερα.ασε που γλυτωνεις και ολη την ταλαιπωρια

ισως να ξεχναω κατι αυτην την στιγμη!!!

η αποφαση δικια σου
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: coot στις 15/07/2009 11:39 μμ.

ATN PANOS"σαν κατοχος του R θαλω να προσθεσω οτι αξιζει μεχρι και την τελευταιο ευρο τα
παραπανω χρηματα!!!
εχουμε και λεμε

αλλη βαφη,mat
τιμονι fat bar
πληρες ρυθμιζομενες αναρτησεις μπροστα πισω!!!
φρενα απο το daytona
αλλη σελλα!!!
ολα αυτα μαζι κανουν πολλα περισοτερα χρηματα αν τα βαλεις
αργοτερα.ασε που γλυτωνεις και ολη την ταλαιπωρια

ισως να ξεχναω κατι αυτην την στιγμη!!!

η αποφαση δικια σου"

Νομίζω ότι έχει δίκιο ο Πάνος. ταλαιπωρία και χρήμα τα γλυτώνεις όλα...
Τώρα αν δεν σε φτάνουν είναι ήδη αρκετα καλό το απλό.
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: Aris. στις 16/07/2009 3:04 πμ.

ρε τι το μπερδευετε το παιδι !

Το απλο θα παρει , αφου μονο το απλο βγαινει σε μαυρο !

Ελεος !

Σοβαρευτειτε !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: Greem στις 16/07/2009 4:34 πμ.

Παιδες νομιζω οτι εχω αποφασισει το R σε γκρι (ειναι οτι πιο κοντινο σε μαυρο, που ως γνωστον ειναι τα γρυγοροτερα). Μαλλον μπορω να βαλω δωσεις και νομιζω οτι σε 10- 12 μηνες θα εχω τελειωσει οποτε ο τοκος δεν θα ειναι τοσο τραγικος. ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, με κανατε να το δω λιγο καλυτερα το θεμα. ελπιζω συντομα να σας πω τα καλα τα νεα...
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: Aris. στις 16/07/2009 9:55 μμ.

Greem"Παιδες νομιζω οτι εχω αποφασισει το R σε γκρι (ειναι οτι πιο κοντινο σε μαυρο, που ως γνωστον ειναι τα γρυγοροτερα). Μαλλον μπορω να βαλω δωσεις και νομιζω οτι σε 10- 12 μηνες θα εχω τελειωσει οποτε ο τοκος δεν θα ειναι τοσο τραγικος. ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, με κανατε να το δω λιγο καλυτερα το θεμα. ελπιζω συντομα να σας πω τα καλα τα νεα..."



Δωσε βαση στο επιτοκιο και στο δανειο , δεν ειναι αναγκη να στο βγαλει ο dealer για σενα με καποιες τραπεζες που συνεργαζεται γιατι μπορει να σου χωσει κανα "βαρυ" επιτοκιο.
Εμενα ο dealer πηγε να μου βγαλει δανειο με 13% !
Παλι καλα θυμηθηκα που ειχα μια επιστολη απο τραπεζα για καταναλωτικο δανειο μεχρι 10000 € με σταθερο επιτοκιο 8%
Το κερδος μου απο αυτην την διαφορα ηταν κοντα στις 1500 με 2000 € !
το νου σου
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: Greem στις 17/07/2009 1:57 πμ.

Ο Dealer με 20% προκαταβολη δινει επιτοκιο 6,9%, για 1 χρονο που σκεφτομαι να το βαλω θα βγει 300Ε παραπανω. ειναι ακομα και τα εξοδα φακελου στα 190Ε οποτε 500Ε συνολο. δεν ειναι τοσο ασχημα, ελπιζω να προλαβω την παραλαβη στο τελος του μηνα γιατι αλλιως δεν ξερω ποσο πρεπει να περιμενω μετα...
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: Η αγαπη ποναει?  

  Από: alki_viades στις 18/07/2009 1:03 πμ.

Ρε παιδια γιατι δεν πατε σε μια τραπεζα να παρετε ενα δανειο, να σας κοψει μια επιταγη να τη δωσετε στον ντιλερ; Παντα πιο φτηνα βγαινει...

Re: Street triple R  

  Από: Greem στις 27/07/2009 4:48 πμ.

ΑΑΑ! Δεν σας ειπα, μεσα αυγουστου θα εχω το R σε πορτοκαλι..
19 και σημερα.
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: Street triple R  

  Από: denthnpalevw στις 27/07/2009 7:50 πμ.

Καλοριζικο φιλε μου
καλοταξιδο και φυσικα παντα ορθιος εσυ και το μηχανακι σου.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Street triple R  

  Από: HelenKoR στις 27/07/2009 11:02 πμ.

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.