ρεζερβα street triple

ρεζερβα street triple  

  Από: triplepower στις 11/07/2009 3:12 πμ.

Ρε αδερφια ξερει κανεις στα σιγουρα ποσο κραταει η ρεζερβα του street triple???δεν εχει δείκτη βενζινης κ ειναι λιγο σπαστικο.οχι οτι το αφηνω να αδιαζει,απλως να ξερω κ να εχω το κεφαλι μ ησυχο.....

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: denthnpalevw στις 11/07/2009 8:27 πμ.

υπολογισε κανα 50 χλμ. δεν το εχω αφησει τοσο αλλα λεει οτι ειναι 3 λιτρα οποτε με μια σχετικα οικονομικη οδήγηση 6lt/100χλμ τοσο βγαζει. αλλα επειδη πιστευω οτι ολο και κατι παραπανω εχει απο 3 λιτρα οτι σε περιπτωση ανγκης θα βγαλει κατι παραπανω. (70+- προσωπικη αποψη παντα)
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: Native στις 11/07/2009 10:58 πμ.

Φαντάζομαι αυτό μπορείς εύκολα να το υπολογίσεις στο περίπου, απλα μια φορά με το που θα σου ανάψει λαμπάκι γέμισέ το και υπολόγισε πόσο είχε μείνει μέσα. Αν κρίνω απο το Tiger παντως οι Εγγλεζάρες θέλουν να είναι σίγουροι και δίνουν αρκετά χιολόμετρα απο την ώρα που θα ανάψει. Το Tiger κάνει περίπου 100 ίσως και λίγα ακόμα ανάλογα την οδήγηση.

Πάντα να υπολογίζεις -1 λίτρο γιατι η αντλία είναι βυθιστή και θέλει λίγο καύσιμο πάντα. Γενικά δεν είναι καλό να αφήνουμε το μηχανάκι συχνα με λίγη βενζίνη, και η αντλία μπορεί να ζεσταθεί περισσότερο και τα όποια σκουπαδάκια περνάνε πιο έυκολα στο κύκλωμα.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: triplepower στις 11/07/2009 11:39 πμ.

το ξερω κ γι αυτο δεν θελω να την αφηνω.το ειχα παθει με το αυτοκινητο αυτο π λες.....απλα να ξερω.ΒΡ της βαζω.ειναι λιγο ακριβη αλλα ειναι η καλυτερη πιστευω.....μπορω να της βαζω 100αρα???

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: chris34 στις 11/07/2009 11:56 πμ.

riplepower"το ξερω κ γι αυτο δεν θελω να την αφηνω.το ειχα παθει με το αυτοκινητο αυτο π λες.....απλα να ξερω.ΒΡ της βαζω.ειναι λιγο ακριβη αλλα ειναι η καλυτερη πιστευω.....μπορω να της βαζω 100αρα???"


Απο τοτε που την πηρα μονο 100αρα βαζω στην δικη μου!Να της βαλεις αφοβα!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: denthnpalevw στις 11/07/2009 1:06 μμ.

Η BP Ελλαδος εξαγοραστηκε απο τα Ελληνικα Πετρελαια. και η Shell θα κλεισει και αυτη σε λιγο.
ασχετο απλα επειδη αναφερθηκε η BP
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: john_street_triple675 στις 11/07/2009 1:12 μμ.

Παιδιά όλες οι βενζίνες εκτός από την Cyclon που ειναι του Βαρδινογιάννη βγαίνουν στον Ασπρόπυργο και είναι από το ίδιο καζάνι όλες!!!
Από φίλο που δουλεύει εκεί μέσα!

Οπότε είναι καθαρά θέμα πρατηρίου η ποιότητα της βενζίνης...Όχι μάρκας...

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: Aris. στις 11/07/2009 3:12 μμ.

Αν θυμαμε καλα , ο κατασκευαστης στο manual λεει 95+ οκτανια η προτινομενη βενζινη , εγω εβαζα 100αρα αλλα τωρα τις εκοψα αυτες τις "μαγκιες" μιας που μερα παρα μερα πεταγομαι για μπανακι ε και δε λεει να βαζω με 1,4-1,5 €/λιτρο βενζινη ...

Οσο για την ρεζερβα οτι ειπε ο δεντηνπαλευω .

Αμα εισαι σε ταξιδι και αναψει ρεζερβα , γυρνας τις ενδειξεις στην στιγμιαια καταναλωση και πας με 6η 6000-7000στροφες (120-130Km/h) ωστε να εχεις σταθερα μια καταναλωση 6,0 L/100km
Και υπολογιζεις οτι εχεις βενζινη για ακομα 50Km .

Τουλαχιστον ετσι κανω εγω .
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: ATN PANOS στις 11/07/2009 4:24 μμ.

τι 40 τι 50 τι 60.
αμα αναψει το λαμπακι, ψαχνουμε για βενζιναδικο
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: Polymhxanos στις 12/07/2009 1:33 πμ.

Επίσης αποφεύγουμε την λογική ''μπαααα δεν μαρέσει αυτό το βενζινάδικο, θα βάλω στο επόμενο'' διότι συνήθως καταλήγει στο ''μωρό, κάτσε εσύ να προσέχεις τα πράγματα και την μηχανή και πάω εγώ για βενζίνη''

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ρεζερβα street triple  

  Από: HelenKoR στις 12/07/2009 10:53 πμ.

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.