Αγορά μεταχειρισμένουΠΡΟ-ΣΟ-ΧΗ

Αγορά μεταχειρισμένουΠΡΟ-ΣΟ-ΧΗ  

  Από: Douglas στις 07/06/2009 12:38 πμ.

Καλησπέρα σε όλους.Θέλω να μοιραστώ κάποια πράγματα.Έχω ένα Speed Triple 05 με 35000 χλμ.Όταν το πήρα είχε 31000 χλμ.Με τον μηχανικό της Triumph Θεσ/νίκης αποφασίσαμε να του κάνει ένα γενικό check αφού θέλω η μηχανή να είναι πένα.Για να μην τα πολυλέω,λύθηκε σχεδόν όλος ο κινητήρας με εμένα παρόντα φυσικά για να δω την κατάσταση ιδίοις όμασι.Η αυτοψία έδειξε:Τα πιστόνια ήταν ολοκαίνουρια και τσίλικα,τα χιτώνια τα δύο απο τα τρία σχεδόν οργωμένα κατά συνέπεια...αλλαγή τους.Η καδένα των εκεντροφόρων...αλλαγή.Ένα εξαρτηματάκι που νομίζω λέγεται τεντωτήρας καδένας...αλλαγή.Ο κινητήρας διαπιστώθηκε ότι κατα ένα γρανάζι ήταν αχρόνιστος άρα χρειάζεται χρονισμός του.Στο τέλος βγήκε ένα κοστουμι κοντά στο 500άριΕ με επιείκια. Γιατί τα έγραψα όλα αυτά?Πρώτον γιατί το 500άρι έτσουξε και ήθελα να το πω να ξαλαφρώσω και δεύτερον το αυτονόητο.Οέλεγχος δεκτός που γράφει σε όλες σχεδόν τις αγγελίες ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.Εγώ παρσύρθηκα γιατί καταγούσταρα το συγκεκριμένο μηχανάκι και με το <<έμπειρο>> μάτι μου είπα:Έλα μωρέ μια χαρά φαίνεται,για να το πάρω μια ώρα αρχύτερα.Ευχαριστώ που με .....διαβάσατε.

Re: Αγορά μεταχειρισμένουΠΡΟ-ΣΟ-ΧΗ  

  Από: denthnpalevw στις 07/06/2009 5:42 πμ.

xexe na ton akous ton pano.........
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/