Προς κατοχους tiger special edition

Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: patapios στις 30/05/2009 11:32 πμ.

Ερωτηση ... εντος των ημερων παραγγελνω τιγρη... ψηνομαι πολυ για το γκρι που βγαζει special edition... το εχει κανεις το χρωμα αυτο??? γιατι ενας φαρνατζης (οχι κ πολυ γνωστος-αξιοπιστος) μου ειπε οτι τα ματ χρωματα γρατζουνιουνται στο τσακ μπαμ.... ισχυει κατι τετοιο η γενικα αντιμετωπιζεται καποιο προβλημα με το χρωμα (βλεπε πλυσιμο-αλατα-κουτσουλιες κτλ)???

(αμα δεν ηταν οι ριμαδες οι βαλιτσες που θελω πολυ ισως να το επερνα κ ασπρο)

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: chris34 στις 30/05/2009 2:07 μμ.

Ο φαναρτζης σου εχει δικιο!Τα ματ χρωματα ειναι λιγο μυστηρια και θελουν προσοχη!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: HelenKoR στις 30/05/2009 2:16 μμ.

δεν εχω ιδεα γι'αυτο που σου ειπε ο φαναρτζης σου
παντως αμα ειναι να γρατζουνιθει , θα γρατζουνιθει ! ρωτα και τον mixalaki που ειχε χαρακια στο ντεποζιτο ....

δεν ξερω ποσο σχετικο ειναι αλλά εχω προσεξει οτι τα ματ κρανη δεν γρατζουνιουνται τοσο ευκολα οσο τα άλλα .
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: Sprinter στις 30/05/2009 2:34 μμ.

Ετσι ξέρω και γώ. Δεν έχει να κάνει με το χρώμα έχει να κάνει με το βερνίκι. Είναι πιο ευαίσθητο. Τώρα συγκεκριμένα για τα Τ δεν ξέρω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: ATN PANOS στις 30/05/2009 3:57 μμ.

και εγω αυτο που ξερω ειναι οτι τα ματ (τις αστυνομιας)
ειναι πιο σκληρα!!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: fethry στις 01/06/2009 10:05 πμ.

απ'όσο γνωρίζω λόγω παλιάς συμβίωσης με ματ κράνος, το πρόβλημα με αυτά τα χρώματα είναι κυρίως η πιο δύσκολη επιδιόρθωσή τους σε περίπτωση που γρατζουνιστούν...
κατα τ'άλλα, η ευαισθησία τους είναι σχεδόν η ίδια...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: mixalakis στις 01/06/2009 10:56 μμ.

HelenKoR"δεν εχω ιδεα γι'αυτο που σου ειπε ο φαναρτζης σου
παντως αμα ειναι να γρατζουνιθει , θα γρατζουνιθει ! ρωτα και τον mixalaki που ειχε χαρακια στο ντεποζιτο ....

δεν ξερω ποσο σχετικο ειναι αλλά εχω προσεξει οτι τα ματ κρανη δεν γρατζουνιουνται τοσο ευκολα οσο τα άλλα ."


Η χαρακιά που μου κάνανε θα γινόταν ότι χρώμα και να είχα.
Ειδικά στο μαύρο όμως οι μικρογρατζουνιές φαίνονται εύκολα.

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: patapios στις 04/06/2009 9:30 μμ.

Τελικα η παραγγελι δοθηκε , η αποφαση παρθηκε, κ το χρωματακι του τιγρη που σε λιγες μερες θα προσπαθω να τιθασευσω θα ειναι το special γκρι ανθρακι!!!
Τωρα περι γρατζουνιων κτλ κτλ ειδωμεν.....

Παντως thankx για την ανταποκριση... αν κ δεν μου απαντησε καποιος που να το εχει σαυτο το χρωμα!!!

τι εγινε μονο εγω το πηρα ανθρακι ματ???

Re: Προς κατοχους tiger special edition  

  Από: mixalakis στις 05/06/2009 10:58 πμ.

Γενικά υπάρχουν πολύ λίγα SE αφού είναι σχετικά καινούργιο και τσιμπιμένο.


Καλορίζικο το μηχανάκι!
Και εμένα αυτό το χρώμα μ'αρεσει πολύ. Όσο για τις γρατζουνιές, δε νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα.