Αγορά Tiger 1050 ABS

Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: geodanik στις 22/04/2009 8:23 μμ.

Καλησπέρα. Σκοπεύω να αγορά το Tiger και θα ήθελα να μου προτείνετε αντιπρόσωπο. Υπ' όψιν μου έχω αυτόν στην Μιχαλακοπούλου και την InterMoto στον Πειραιά. Επίσης, κάθε πληροφορία που νομίζετε ότι θα πρέπει να γνωρίζω είναι ευπρόσδεκτη.

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: fethry στις 22/04/2009 9:19 μμ.

απ'όσο γνωρίζω, οι ηλιοφίλ όλες ίδιες είναι...
δεν έχουν καμιά διαφορά σε δώρα ή προσφορές... και δεν έχω ακούσει για αντιπρόσωπο εκτός ηλιοφίλ να δίνει κάτι παραπάνω...
εγώ προσωπικά πήρα το μοτοσακό μου απο το triumph united dealers βουλιαγμένης & καλλιρόης γωνία... εξυπηρετικότατοι και φιλικότατοι, δεν έχω παράπονο...
να σε ανησυχεί πιο πολύ που θα συντηρείς το μηχανάκι σου, όχι απο που θα το αγοράσεις...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: geodanik στις 22/04/2009 9:32 μμ.

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ναι, το θέμα της συντήρησης είναι σημαντικό και το εχω υπ' οψίν μου. έχω διαβάσει διάφορα πράγματα στο forum. Βλέποντας και κάνοντας.

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: mixalakis στις 23/04/2009 1:15 πμ.

Γενικά της Ελιοφίλ είναι στη Μιχαλακοπούλου και στην Βουλιαγμένης με Καλλιρόης.

Όλοι οι άλλοι είναι ντιλερς. Ο Νίκος (intermoto) είναι πολύ εντάξη τύπος και κάνει καλές τιμές και δώρα, αλλά το μεγάλο του κακό είναι ότι συνεγάζεται με τον Κώστα τον μηχανικό της truimph στον Πειραιά.

Θα σου έλεγα να κάνεις μια βόλτα από τον Ευθυμίου στην Βουλιαγμένης, την triumph αλίμου στην Καλαμακίου και στον γνωστό Σάκη να δεις τι μπορούν να σου κάνουν αυτοί.

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: panos 1050 στις 23/04/2009 3:53 πμ.

τα κεντρικα της ηλιοφιλ ειναι στο μαρουση
εγω εκει την παω και δεν εχω κανενα προβλημα

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: baran στις 04/06/2009 5:10 μμ.

Προς εημέρωσή σας, παρήγγειλα Tiger 1050 abs 2009 από Globalmpc στην Αλεξάνδρας (πανεμπορική μοτοσυκλετών) και μου είπε πως τα δώρα της ηλιοφίλ περιλαμβάνονται κανονικά στην παραγγελία.

Η ερώτηση μου είναι για τα δώρα που μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν πιο ελεύθερη εξάτμιση και πρόγραμμα, λέει. Από ήχο έτυχε και άκουσα ένα Τ και είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με μαμά, άντε λίγο πιο μπάσος (σίγουρα καλύτερος). Από απόδοση να περιμένω διαφορές;; Δίνει παραπάνω άλογα ή μόνο θόρυβος η υπόθεση;;

Αντε, περιμένω να παραλάβω επιτέλους και με έχει φάει η αγωνία με όλα όσα έχω διαβάσει εδωμέσα...

(Μόλις παραλάβω θα κάνω και κανονικά ποδαρικό στο φόρουμ, τώρα μπήκα λίγο σφήνα... )

τσάο

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: mixalakis στις 04/06/2009 5:22 μμ.

OXIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!

Όχι από αυτόν!!!!!!!!

Έδωσες προκαταβολή;

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: baran στις 04/06/2009 5:37 μμ.

Γιατί μωρέ, τί παίζει;; Έχουν πάρει και άλλοι φίλοι μου από αυτόν.
Τί ξέρεις και κάνεις έτσί; Πάντως προκαταβολή έδωσα...

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: mixalakis στις 04/06/2009 5:51 μμ.

Είχα πάρει μηχανή από αυτόν παλιότερα.

ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ από τους λίγους!!

Όπως και να'χει από την Ελιοφίλ θα το πάρει και αυτός, οπότε δεν μπορεί να έχει κάτι κακό.
Να ελέγξεις πολύ προσεκτικά τα πάντα και αφού το πάρεις να μην ξαναπατήσεις εκεί!!

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: baran στις 04/06/2009 8:35 μμ.

Επειδή :
1) θα το πάρει και αυτός από την ηλιοφίλ,
2) μου κρατάει την παλιά μου μηχανή σε σεφερτική τιμή,
3) μου κάνει δώρα
4) θα έχω την παλιά μου μέχρι να πάρω την νέα
5) θα έχω 5 χρόνια τέλη πληρωμένα(...απόσυρση)

και επειδή όλα τα παραπάνω δεν τα είχα από την αντιπροσωπεία, πέρα απο την ίδια την μηχανή, αποφάσισα να πάω σε αυτόν.
Τώρα, αν καταφέρει να μου κάνει απατεωνιά σε τόσο ξεκάθαρα πράματα, τότε μαγκιά του...!!! Αλλά δεν το νομίζω...

Επίσης έχω να προτείνω πως αν κάποιος θέλει να χαρακτηρίσει κάποιον κάτι να φροντίζει να το επιχειρηματολογεί (όπως έκανα και εγώ και ελπίζω να μην μου βγει ξυνό...)

Στο κάτω κάτω ρε φίλε που δεν σε ξέρω κιόλλας, πρόκειτε να σκάσω 12 ζεστά... μην μου φέρνεις την καταστροφή και με πιάνει συγκοπή έτσι στα ξαφνικά...
Πρώτο ποστ έκανα, μην με πιάνεις από την μύτη...

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: fethry στις 04/06/2009 9:09 μμ.

baran"Επίσης έχω να προτείνω πως αν κάποιος θέλει να χαρακτηρίσει κάποιον κάτι να φροντίζει να το επιχειρηματολογεί (όπως έκανα και εγώ και ελπίζω να μην μου βγει ξυνό...)
Στο κάτω κάτω ρε φίλε που δεν σε ξέρω κιόλλας, πρόκειτε να σκάσω 12 ζεστά... μην μου φέρνεις την καταστροφή και με πιάνει συγκοπή έτσι στα ξαφνικά...
Πρώτο ποστ έκανα, μην με πιάνεις από την μύτη..."

βρε άνθρωπε, δεν πήγε να στο βγάλει ξυνό, να βοηθήσει πήγε...
προφανώς μιλάει βάσει προσωπικής εμπειρίας απο τον εν λόγω έμπορο...
μακάρι να μη σου τύχει κάτι αντίστοιχο...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: mixalakis στις 05/06/2009 10:15 πμ.

baran"Επειδή :
1) θα το πάρει και αυτός από την ηλιοφίλ,
2) μου κρατάει την παλιά μου μηχανή σε σεφερτική τιμή,
3) μου κάνει δώρα
4) θα έχω την παλιά μου μέχρι να πάρω την νέα
5) θα έχω 5 χρόνια τέλη πληρωμένα(...απόσυρση)

και επειδή όλα τα παραπάνω δεν τα είχα από την αντιπροσωπεία, πέρα απο την ίδια την μηχανή, αποφάσισα να πάω σε αυτόν.
Τώρα, αν καταφέρει να μου κάνει απατεωνιά σε τόσο ξεκάθαρα πράματα, τότε μαγκιά του...!!! Αλλά δεν το νομίζω...

Επίσης έχω να προτείνω πως αν κάποιος θέλει να χαρακτηρίσει κάποιον κάτι να φροντίζει να το επιχειρηματολογεί (όπως έκανα και εγώ και ελπίζω να μην μου βγει ξυνό...)

Στο κάτω κάτω ρε φίλε που δεν σε ξέρω κιόλλας, πρόκειτε να σκάσω 12 ζεστά... μην μου φέρνεις την καταστροφή και με πιάνει συγκοπή έτσι στα ξαφνικά...
Πρώτο ποστ έκανα, μην με πιάνεις από την μύτη..."



Φίλε μου να ξεκαθαρίσουμε μερικά πράγματα.

Πρώτα απ'όλα στο φόρουμ!!!

Για το θέμα μας, καταρχήν θέλω να πω ότι μπερδεύτηκα με εσένα και τον geodanik που έκανε την ερώτηση.
Πώς γίνεται να μας ρωτάει από που να πάρει το μηχανάκι και μετά να το αγοράζει από το global;
Μετά κατάλαβα ότι προκειται για διαφορετικά άτομα.

Φυσικά δε με ξέρεις και δεν έχεις κανένα λόγο να με πιστεύεις.
Δεν έχω καμία διάθεση να σε τρομάξω, ούτε να στο βγάλω ξυνό! Ίσα ίσα θέλω να σε προφυλάξω.

Για να τα λέω αυτά έχω προσωπική εμπειρία από τον συγκεκριμένο άνθρωπο που θέλει σελίδες αν κάτσω να τα γράψω. Έχω σκεφτεί πολλές να ανοίξω το θέμα, αλλά όλο το αφήνω και απλά περιορίζομαι στο να προσπαθώ να αποτρέπω τον κόσμο από το να πηγαίνει εκεί. Δες και εδώ http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=6918&st=0
και εδώ http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=12198&st=0&p=235090&#entry235090

Για να μην στα πολυλογώ μου πούλησε μηχανάκι παραεισαγωγής ως αντιπροσωπείας και μετά έλεγε ότι έγινε λάθος κτλ.

Είναι γεγονός ότι έχει επιτυχία γιατί προφανώς έχει βρει ένα μηχανισμό να ξεφορτώνεται μεταχειρισμένα μηχανάκια και καταφέρνει να κάνει ανταλλαγές σε καλές τιμές, γνωρίζοντας το πρόβλημα που έχει ο περισσότερος κόσμος με την παλιά του μηχανή.

Όπως σου είπα θεωρώ απίθανο να φέρνει μόνος του triumph από Αγγλία, άρα θα είναι από την Ελιοφίλ και λογικά δεν θα έχεις προβλήματα.
Πριν του δώσεις έστω και 1€ να τσεκάρεις τον αριθμό πλαισίου με την Ελιοφίλ.

Για τα δώρα να τσεκάρεις τις τιμές τους για να μη σου πουλάει παραμύθια.

Καλορίζικο το εργαλείο! Θα το χαρείς σίγουρα!!
Για ότι άλλο θες, εδώ είμαστε!!

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: coot στις 05/06/2009 11:57 πμ.

baran"Προς εημέρωσή σας, παρήγγειλα Tiger 1050 abs 2009 από Globalmpc στην Αλεξάνδρας (πανεμπορική μοτοσυκλετών) και μου είπε πως τα δώρα της ηλιοφίλ περιλαμβάνονται κανονικά στην παραγγελία.

Η ερώτηση μου είναι για τα δώρα που μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν πιο ελεύθερη εξάτμιση και πρόγραμμα, λέει. Από ήχο έτυχε και άκουσα ένα Τ και είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με μαμά, άντε λίγο πιο μπάσος (σίγουρα καλύτερος). Από απόδοση να περιμένω διαφορές;; Δίνει παραπάνω άλογα ή μόνο θόρυβος η υπόθεση;;

Αντε, περιμένω να παραλάβω επιτέλους και με έχει φάει η αγωνία με όλα όσα έχω διαβάσει εδωμέσα...

(Μόλις παραλάβω θα κάνω και κανονικά ποδαρικό στο φόρουμ, τώρα μπήκα λίγο σφήνα... )

τσάο"

Απατεώνας μιλάω από προσωπική εμπειρία. Πρόσεχε μπορεί να σου δώσει 08 μοντέλο και για αυτό όλα αυτά τα οφέλη...
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: baran στις 05/06/2009 2:20 μμ.

Παιδιά ευχαριστώ για τις γνώμες σας τις οποίες τις παίρνω σοβαρά υπόψη μου και είναι σεβαστές. Άλλωστε ότι έπαθε κανείς θέλει να το μοιραστεί με άλλους ώστε να τους προφυλάξει.

Ελπίζω να μη μου τύχει και μένα καμία στραβή εδώ που φτάσαμε. Σίγουρα θα ελένξω τον αριθμό πλαισίου με ηλιοφίλ πριν προχωρήσω και σίγουρα η μηχανή θα είναι ελληνικής εισαγωγής ηλιοφίλ αφού είναι ο μοναδικός αντιπρόσωπος εδώ. Άυτή ήταν άλλωστε και η αρχική εξήγηση αφού ο global μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει μόνος του εισαγωγή αλλά θα την αγοράσει ουσιαστικά και αυτός απο την ηλιοφίλ. Γενικά δεν μπορεί να κάνει μόνος του εισαγωγή ευρωπαϊκά μηχανάκια αλλά μόνο ιαπωνέζικα (...βάση νόμου;;).

Να δούμε λοιπόν πως θα πάει, από ότι λέει σε καμιά βδομάδα θα είμαστε κομπλέ.

Ελπίζω το επόμενο ποστ να είναι με φώτο από το νέο όχημα...!!!

Re: Αγορά Tiger 1050 ABS  

  Από: mixalakis στις 05/06/2009 2:34 μμ.

Γενικά μην πολυπιστεύεις αυτά που σου λέει.


Το ότι η ελιοφίλ είναι ο μοναδικός αντιπρόσωπος δεν σημαίνει τίποτα.
Και η μοτοδυναμική είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος, αλλά φέρνουν όλοι παραεισαγωγής.

Παραεισαγωγής σημαίνει ότι έφερε το μηχανάκι ο έμπορος μόνος του απ'έξω και δεν το αγόρασε από την αντιπροσωπεία. Φυσικά δεν απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Μάλιστα όλα τα γιαπωνέζικα παραεισαγωγής τα φέρνουν από Ευρώπη και μάλιστα κυρίως Γαλλία (v-strom, fazer, tdm).
Για τα triumph προφανώς δεν συμφέρει να γίνει αυτό, πιθανότατα γιατί δεν πουλάνε τόσο πολύ ώστε να συμφέρει, ή γιατί δεν πετυχαίνουν πολύ καλύτερες τιμές από αυτές που τους τα δίνει η αντιπροσωπεία.

Τίποτα δεν αποκλείει το μηχανάκι σου να είναι παραεισαγωγής ή παλιότερο μοντέλο, όπως είπε και ο coot.

Για αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ στην παραλαβή!! Αν σε καθυστερήσει πολύ, ζήτα τα λεφτά σου πίσω!!

Και πάλι καλορίζικο!