Ερε Γλέντια!!!!!!!!

Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: spyro στις 28/01/2009 4:32 μμ.

Έρε γλέντια ............

http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=7522.0

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: Polymhxanos στις 28/01/2009 4:40 μμ.

Μαρέσει που προβάλουν το επιχείρημα ''αξιόπιστο TDM''.

Εϊναι γνωστό ότι για τα ιαπωνικά δεδομένα, πρόκειται για έναν από τους πιο κακούς κινητήρες που έχει φτιάξει η Yamaha. Καίνε λάδια του σκοτωμού, κολλάνε, καίνε φλάντζες, συχνά χρειάζονται πλάνισμα οι κεφαλές τους και δεν συμαζεύεται... Ειδικά τα παλιότερα 850, ήταν απαράδεκτα ακόμα και με κριτήρια...ιταλικά.

Για σύκριση με το μοτέρ του 1050, το να προβάλει κανείς ως επιχείρημα το ''αξιόπιστο TDM'' είναι όχι απλά αστείο, είναι αντιστροφή της πραγματικότητας...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 28/01/2009 4:52 μμ.

Πάντως είναι αρκετά αντικειμενικοι οι περισσότεροι. Ενώ αν ήταν χοντάκιδες θα ήταν ικανοι να αραδιάζουν επιχειρήματα σχετικά με το πόσο καλύτερο ειναι το καρμπυρατερ εναντι του ψεκασμου

Ουτως η αλλως αυτα περι αξιοπιστίας ειναι αρκετά μυθεύματα, όλοι επαναλαμβάνουμε κλισέ που έχουμε ακουσει "γιαπωνεζικα δε σπανε/χαλάνε, ιταλικά διαλυονται, ΚΤΜ καθε τριτη μαστορα) κλπ κλπ, αλλα επι της ουσίας δεν έχουμε ενα στατιστικό που να μας λέει πραγματικά ποια χαλάνε πιο πολύ απο άλλα...
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: spyro στις 28/01/2009 4:58 μμ.

και να τανε μόνο αυτό.... γουστάρω επιχειρήματα του στυλ:

- Μια χαρα ειναι ο τιγρης ..αν ρουφουσε και λιγοτερο θα ηταν μια χαρα ... 8-10 λιτρα στα 100 ειναι το καλυτερο του πολλα για 1000αρι για το βαρος του και τα αλογα του ..
- Απο δυναμη να πω την αληθεια εχω ανοιξει με 2 ενα στη βουλιαγμενης απο δευτερες και δεν μου εκανε τιποτα ισα ισα(αλλα μαλλον ηταν λογω προσφυσης ) και ενα κατεβαινοντας κορινθο στις 1 το βραδυ οπου ανοιγαμε δικαβαλο και οι δυο απο 160+ και ημουν μπροστα συνεχεια(πρεπει να εχουμε μεγαλυτερη τελικη δεν ξερω)
- προσωπικα δεν μου αρεσε ο θορυβος απο το μοτερ...μα καθολου...νωμιζα οτι κατι δεν ειναι καλα εκει μεσα....οτι κατι θα φυγει...αν αυτο μπωρουσε να αλλαξει συγουρα θα σκεφτομουνα αρκετα την αγορα του...
-Εντάξει δεν μας Ξεφτιλάει κιόλας απλά είναι η εξέλιξη του δικού μας με λίγη δύναμη παραπάνω!!!!!!
- αισθητικά το tiger υστερεί.

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: matsamitsou στις 28/01/2009 6:54 μμ.

Όχι ρε φίλε .... Πάω να το πουλήσω να πάρω 2 tdm. Λέω να τα πάρω σε διαφορετικά χρώματα ...
στην τελευταία βόλτα έπεσε πολύ λάσπη και στο άσπρο (που επειδή αντανακλά το φως "πάει" καλύτερα)
φαίνεται πολύ άσχημα. Ειδικά όταν βάζω και τη βαλίτσα πίσω γίνεται χάλια.

Γαμώτο τί λαλακία πήγα και έκανα

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: antonis lironis στις 28/01/2009 8:15 μμ.

Αυτό δεν είναι για γλέντια. Για κλωτσιές είναι τα περισσότερα άτομα απο εκεί.
Το έχω δεί το θέμα και έχω φρικάρει με μερικούς.
Έχουν κάνει και σχόλια και για το Spesial Edition οι κάφροι!


http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=8248.0


Υπάρχουν και μερικοί αντικειμενικοί αλλά οι περισσότεροι είναι απο άλλον πλανήτη
Λέτε να μην τα φτάνουν και γι αυτό κάνουν έτσι?

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: rAnger στις 28/01/2009 8:30 μμ.

Εγω ρε σεις ειχα tdm και τα νιωθω τα παιδια.
Βεβαια εγω με το που βγηκε το tiger και το εκανα μια βολτα,πηγα και το αγορασα δεν εκατσα να το βολοδερνω...!

Εχει πλακα αυτη η κουβεντα και συμπονω καποιους λογικους που προσπαθουν να βαλουν μυαλο σε καποιους που ...εχουν μαλλον και περισσοτερη τελικη!!! ΧΑΧΑΧΑ!

Περα απο την πλακα ομως το tdm ειναι απο τις τιμιοτερες μηχανες, αξιοπρεπεστατη για το κοστος του και συνολικα χορταστικη. Διαφωνει κανεις? Απλα χρειαζεται νεα εκδοση σιγα-σιγα..

Αντε μανα yamaha γιατι εχουν ξεροσταλιασει τα παιδια!! Χε!
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: antoine στις 29/01/2009 10:33 πμ.

Συμφωνώ... Μην ξεχνάμε πως έχει περίπου 2.500 λιγότερα.

Το ότι μοίαζει με τον Τίγρη δεν σημαίνει ότι μπορεί και να συγκριθεί. Ο τίγρης είναι πολύ καλύτερος συνολικά αλλά και πιο ακριβός.

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 29/01/2009 11:26 πμ.

Η πλάκα είναι οτι θα ετοιμαστεί νέα έκδοση, θα έχει περισσότερα κυβικά απο το 900αρι (τουλαχιστον 1000) θα είναι και 2,000 ευρώ πιο ακριβή, οποτε το όποιο πλεονέκτημα, πάπαλα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: doohan στις 29/01/2009 5:41 μμ.

...
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:37, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ερε Γλέντια!!!!!!!!  

  Από: kostantinos στις 29/01/2009 5:50 μμ.

Λιγο το σηματακι της Triumph μας χαλαει αλλα τι να κανουμε γραφει ενας στο ματρακας(tdm)φορουμ ακομα δεν ξερει οτι ευχουμε μονο λογοτυπο και δεν φτιαχνουμε πιανα κιθαρες
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol