Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Mηχανη για την γυναικα

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Mηχανη για την γυναικα

Δημοσίευσηαπό doohan » 04 Μάιος 2018, 19:03

Triumph Street triple!!! Ότι καλύτερο γι αυτό που ζητάς

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM-RC8
Όνομα: Μάγειρος

Δημοσίευσηαπό martin » 20 Μάιος 2018, 23:07

Τωρα σοβαρα...προτυνετε καποιοι σαν πρωτο μηχανακι ενα διαολο 100+ αλογων? ο αλλος 1000cc,και ειδικα για γυναικα?(και δεν το λεω υποτιμητικα,αλλα οι αντρες το βλεπουμε τελειως διαφορετικα) μα με ποιο σκεπτικο?το ενα πολυ γρηγορο και ροπατο το αλλο βαρυδι.Το ποιο πιθανο με αυτες τις επιλογες ειναι αφενος να τρομαξει απο το πολυ γκαζι στο ενα ή να της φανει πολυ βαρυ το αλλο και να μη καταφερει ποτε να το κουμανταρει.Για να μην παμε στη περιπτωση ατυχηματος που ειναι πολυ πιθανο.
Αν ηταν ετσι δεν θα ξεκιναγανε τα πιτσιρικια 6-7 χρονων με τα mini moto αλλα θα περιμενανε να πανε 15 κατευθειαν στα 1000αρια,αλλα θα αργουσανε πολυ να φτασουν σε κορυφαιο επιπεδο.Ετσι πρεπει να βλεπουμε και εμεις τον εαυτος μας ασχετα την ηλικια μας.Γνωμη μου ειναι να ξεκινησει με παπι ή ενα 200αρι scooter,θα μαθει,θα εξοικιωθει και θα εξεληχθει πολυ ποιο γρηγορα και με μεγαλητερη ασφαλεια χωρις να φοβηθει ή να απογοητευτει.

Το ιδιο ακριβως επαθα και εγω οταν στα 33 αποφασησα να βγαλω δηπλωμα μηχανης,ουτε παπακι δεν ειχα μεχρι τοτε.Ολοι μου λεγανε παρε κατι μικρο να μαθεις ενα σκουτερακι για αρχη και εγω ελεγα οτι δεν μου αρεσουν και τους γειωσα ολους και αγορασα ενα Tmax :loco: Το ποσο με δυσκολεψε στην αρχη δεν λεγετε σε σημειο να σκευτομαι να το βγαζω βολτα,αλλα και μεχρι που το πουλησα μετα απο 9 μηνες δεν μπορω να πω οτι εμαθα να οδηγω σωστα.Επειτα ηρθε το τριπλακι.Και εκει ζωριστηκα παρα πολυ σε απογοητευτικο σημειο αλλα πεισμωσα αρκετα και δεν το εβαλα κατω.
Αυτο που με βοηθησε απολυτα ηταν ενα σχολειο που εκανα προσφατα και ηταν ενα μεταβατικο σταδιο στην εξελιξη μου κατι που το προτυνω σε ολους ανεπιφυλακτα ασχετα αν οδηγουν 1 χρονο ή 10 χρονια,αλλωστε ατομα που οδηγουσαν και πανω απο 10 χρονια δηλωναν εκπληκτοι μετα το σχολειο.Επισης υπηρχαν κανα δυο εκει που ειχαν κατι 800 αρια adventure
σαν πρωτη μηχανη και πραγματικα οπως ξεκινησανε στο πρωτο session μεχρι και το τελευταιο δεν ειδα καμια εξελιξη και αυτο νομιζω τα λεει ολα.
Άβαταρ μέλους
martin
Newbie
Progress to next rank:
40%

Μοτοσυκλέτα: street triple R
Όνομα: Βασιλης

Δημοσίευσηαπό doohan » 20 Μάιος 2018, 23:28

Αγαπητέ Φίλε....

Κάνε έναν κόπο σε παρακαλώ και διάβασε το αρχικό ποστ..... Και πες μου τι δεν κατάλαβες.....
Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό martin » 21 Μάιος 2018, 15:33

doohan έγραψε:Αγαπητέ Φίλε....

Κάνε έναν κόπο σε παρακαλώ και διάβασε το αρχικό ποστ..... Και πες μου τι δεν κατάλαβες.....

Εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει οτι ο ανθρωπος ψαχνει πρωτη μηχανη χωρις προηγουμενη εμπειρια για τη γυναικα του,και ο δημιουργος του θεματος ειναι λαθος αλλα και οι υπολοιποι...
Άβαταρ μέλους
martin
Newbie
Progress to next rank:
40%

Δημοσίευσηαπό doohan » 21 Μάιος 2018, 17:01

Οκ..Μην εκνευρίζεσαι .......... Μπορεί να συναντηθούμε σε κανένα riding school και να το ξανασυζητησουμε κάποια στιγμή..... Σου εύχομαι πολλά και καλά χλμ.....

Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό martin » 21 Μάιος 2018, 19:23

doohan έγραψε:Οκ..Μην εκνευρίζεσαι .......... Μπορεί να συναντηθούμε σε κανένα riding school και να το ξανασυζητησουμε κάποια στιγμή..... Σου εύχομαι πολλά και καλά χλμ.....

Κανενας εκνευρισμος,απλα να καταλαβει ο καθενας οτι για να πας σε ενα επιπεδο ικανοτητων 10 ας πουμε ειναι προτιμοτερο να ξεκινησεις απο το 0 παρα απο τη μεση.Μπορουμε να το συζητησουμε και εδω αν θες,νομιζω θα ενδιαφερει αρκετους.Αν οχι, καλα και ασφαλη χιλιομετρα και σε εσενα.
Άβαταρ μέλους
martin
Newbie
Progress to next rank:
40%

Δημοσίευσηαπό Polymhxanos » 23 Μάιος 2018, 00:44

Ότι απαντάτε σε ποστ του 2015 το έχετε πάρει γραμμή ε; Μάλλον θα έχει προ πολλού πάρει μοτοσυκλέτα η κυρία...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
Άβαταρ μέλους
Polymhxanos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: NC21, 2*NC30, NC35, RC36, SC45
Όνομα: Οδυσσέας

Δημοσίευσηαπό doohan » 23 Μάιος 2018, 00:55

Είδες τι κάνει η πρεσβυωπία?........

Άβαταρ μέλους
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό ehetlaios » 24 Μάιος 2018, 17:54

Δεν εχουμε παρει ακομα μοτοσυκλετα λογω ελευσης 2ου τεκνου.Κι εγω χωρις να εχω ουτε παπακι πηγα κατευθειαν στο tiger800 κι ευτυχως δεν ακουσα τους ''ειδικους'' να παρω ενα 250 να μαθω γτ ακομα θα ειχα μεινει με το 250 και θα το μετανιωνα
Άβαταρ μέλους
ehetlaios
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800
Όνομα: Κώστας

Δημοσίευσηαπό doohan » 24 Μάιος 2018, 18:19

Και πολύ καλά έκανες!

Άβαταρ μέλους
doohan