Tiger 800 '11 ή πιο μετά?

Tiger 800 '11 ή πιο μετά?  

  Από: leotzan στις 30/03/2015 4:47 μμ.

Καλησπερα στο φορουμ. Θελω τα φωτα σας παιδες. Ζαχαρωνω το Tiger 800 XC και εχω δει οτι του 2011 παιζουν σε καλες τιμες. Η ερωτηση μου προς εσας ειναι εαν η συγκεκριμενη εκδοση σας εχει βγει αξιοπιστη, καταναλωσεις κλπ?
Ευχαριστω τα οποια σχολια εκ των προτερων.

Re: Tiger 800 '11 ή πιο μετά?  

  Από: PTiger800 στις 01/04/2015 12:18 πμ.

Γενικά πιστεύω ότι τα 11ρια, ότι κουσούρι ήταν να βγάλουν το έβγαλαν.
Αν λοιπόν αυτό που ζαχαρώνεις εσύ έχει κάνει τις ανακλήσεις του, λογικά, δεν περιμένεις να βγάλει κάτι άλλο.
Οι ανακλήσεις που θυμάμαι εγώ :
1. Πρόγραμμα διαχείρισης κινητήρα
2. Ελατήριο επαναφοράς λεβιέ ταχυτήτων
3. Κεντρικό σταντ.

Δεν ξέρω αν έχει παίξει ανάκληση και για τη μίζα που φορούσαν τα πρώτα 800.

Αν έχεις αλλάξει αυτά νομίζω ότι είσαι κομπλέ.
Κατανάλωση μέσα στην πόλη, νομίζω ότι μιλάμε για την "κορυφαία" της κατηγορίας. Μπορεί να περάσεις και τα 7lt/100km.
Εκτός πόλης νορμάλ πράγματα. Από την άλλη, όταν βγήκε είχε ίσως το δυνατότερο κινητήρα της κατηγορίας. Πάντα σε αυτή τη ζωή κάτι δίνεις κάτι παίρνεις.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Tiger 800 '11 ή πιο μετά?  

  Από: leotzan στις 02/04/2015 10:54 πμ.

PTiger800"Γενικά πιστεύω ότι τα 11ρια, ότι κουσούρι ήταν να βγάλουν το έβγαλαν.
Αν λοιπόν αυτό που ζαχαρώνεις εσύ έχει κάνει τις ανακλήσεις του, λογικά, δεν περιμένεις να βγάλει κάτι άλλο.
Οι ανακλήσεις που θυμάμαι εγώ :
1. Πρόγραμμα διαχείρισης κινητήρα
2. Ελατήριο επαναφοράς λεβιέ ταχυτήτων
3. Κεντρικό σταντ.

Δεν ξέρω αν έχει παίξει ανάκληση και για τη μίζα που φορούσαν τα πρώτα 800.

Αν έχεις αλλάξει αυτά νομίζω ότι είσαι κομπλέ.
Κατανάλωση μέσα στην πόλη, νομίζω ότι μιλάμε για την "κορυφαία" της κατηγορίας. Μπορεί να περάσεις και τα 7lt/100km.
Εκτός πόλης νορμάλ πράγματα. Από την άλλη, όταν βγήκε είχε ίσως το δυνατότερο κινητήρα της κατηγορίας. Πάντα σε αυτή τη ζωή κάτι δίνεις κάτι παίρνεις."


καλημερα και σε ευχαριστω για την ολοκληρωμενη σου απαντηση, ησουν πληρως κατατοπιστικος