τρακαρισμα με το tiger 1050

τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 14/09/2014 3:38 μμ.

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την η περιοχή δουλειά σας ...προχθές είχα ένα ατύχημα με το τιγρη μου ...καθώς πήγαινα κανονικά στη λωρίδα μου ένας έξυπνος εννοώ ήταν δεξιά μου πάει να αποφύγει μια λακκούβα κάνει ελιγμούς με αποτέλεσμα να πέσω πάνω σε ένα πεζοδρόμιό και πάνω σε κάτι κολόνες ...το αποτέλεσμα ένα σπασμένο πόδι άρματα στα χείλη και η μηχανή σπασμένη ζάντα δεξιά αριστερά γρατσουνιές και η μάσκα επίσης σπασμένη αυτά μου είπαν τα παιδιά από τον πιερακο με μια πρώτη ματιά εύχομαι να μην έχουν πάρει τα μπροστινά ...μήπως γνωρίζει κάποιος τιμές πάνω κάτω για αυτά ;;; ο έξυπνος που με έριξε μου λέει να κάνουμε δήλωση κατά συνεπειοτητα πράγμα που δεν το δέχομαι με τίποτα μου το είπα και η τροχαία όταν πήγα να πάρω το αντίγραφο να μην δεχτώ γιατί στην δήλωση που έκανε στην τροχαία είπε καθαρά έκανε ελιγμούς να αποφύγει λακκούβα και με έριξε ...ρωτάω γιατί όπως ξέρετε τα λεφτά θα τα δώσω εγώ και θα τα πάρω αργότερα ...

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: epistimon στις 14/09/2014 3:46 μμ.

περαστηκα και να ειναι το τελευταιο ευχομαι.παρτον με το καλο και το ηρεμο μπας και βγαλεις ακρη και πεστου να σου κανει δηλωσει.εξηγησε του οτι δεν επιβαρινεται κατι στην ασφαληστικη του ενω εσυ πρεπει να πληρωσεις ολοκληρο το ποσο της ζημιας.αν δεν το δεχεται πεστου οτι με το σπασμενο ποδι μπορεις να τον κυνηγας μια ζωη αν εχεις προβλημα και να εισαστε στα δικαστηρια ενω αν σου κανει δηλωση αναλαμβανουν οι ασφαληστικες και δεν θα εχετε καθολου τρεξιματα

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 14/09/2014 3:55 μμ.

Όσο ήμουνα στην άσφαλτο έλεγε ότι να μην αγχώνομαι θα τα πληρώσει αυτός ξαφνικά με περνει το απόγευμα τηλ και μου λέει ότι και καλά πάταγα σε διαχωριστική γραμμή πράγμα που δεν ισχύει ...στην τροχαία είπε καθαρά πως έκανε ελιγμούς και με έριξε και το χαρτί της τροχαίας δεν αναφέρει καθόλου για διαχωριστική γραμμή και αυτά που λέει αυτός ...δεν σεβάστηκε τίποτα ούτε τα μεροκαματα που θα χάσω ούτε το πόνο που θα τραβαω. ..το θέμα είναι τώρα πόσο θα μου στοιχίσει η μηχανή πάνω κάτω και θέλω να είναι όπως ήταν δηλαδή καινουργια

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: PTiger800 στις 14/09/2014 4:14 μμ.

Kickboxing"Όσο ήμουνα στην άσφαλτο έλεγε ότι να μην αγχώνομαι θα τα πληρώσει αυτός ξαφνικά με περνει το απόγευμα τηλ και μου λέει ότι και καλά πάταγα σε διαχωριστική γραμμή "

... ο κλασσικος ο μαλάκας ο Έλληνας. Πάντα να φταίει κάποιος άλλος.
Το χειρότερο είδος μαλάκα. Μαλάκας με επιχειρήματα.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Tigrisss στις 14/09/2014 4:50 μμ.

περαστικά και πάντα κράνος αδερφέ....έλεος δηλαδη...

νομιζω οτι δινεις βαση σε λαθος πραγματα.
εφοσον υπαρχει τραυματισμος, σε συμεφερει να αποζημιωθεις κανονικα και οχι να σου κανει μονο μια δηλωση για τα παλιοσιδερα.

η ζημια σου αν δεν εχει παρει μπροστινα, το ξεπερναει το χιλιαρικο.

αν έχει πάρει, πλησιάζεις τα 2 χιλιαρικα.

βαλε ενα δικηγορο....της ασφαλιστικής σου τουλαχιστον...ελπιζω να έχεις νομική προστασια.

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 14/09/2014 5:16 μμ.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ...έχω νομική προστασία και το ποιο πιθανό θα το πάω έτσι δικαστικος εφόσον αποδείχθηκε τόσο μαλακάς ...έχεις δίκιο τα σήμερα φτιάχνονται αλλά ξέρεις πως είναι η αρρώστια με την μηχανή εφόσον λες την έβγαλα σχεδόν καθαρή μόνο με ένα σπάσιμο τώρα κοιτάμε να φτιάξουμε την αρρώστια μας τον τιγρη ...το πήγα στο πιερακο και λόγο αντιπροσωπιας για καλύτερη δουλειά και για γνήσια ανταλλακτικά αφού το μηχανάκι είναι ακόμα στην εγγύηση. ..Αυτό που με καίει είναι πως θέλω να φτιαχτεί όπως πρώτα και όχι να έχει κάποιο χουσουρι. ..

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: epistimon στις 14/09/2014 6:18 μμ.

μην φτιαξεις τιποτα ακομα στην μηχανη πριν ξεκαθαρισεις με τις ασφαλιστικες γιατι μπορει να βρουν πατημα να μην αποζημιοσουν.οταν ερθει εμπειρογνωμονας και την φωτογραφησει και σου δωσουν το οκ απο την ασφαληστικη τοτε ξεκινα και φτιαχνε.οι ασφαλιστικες πλεων προσπαθουν με το παραμικρο να μην αποζημιονουν

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: billy the kid στις 14/09/2014 11:47 μμ.

Φίλε καταρχάς περαστικά σου και γρήγορα να επιστρέψεις γερός και δυνατός στις δραστηριότητές σου. Όσον αφορά την αποζημίωση, από δική μου πικρή εμπειρία σου λέω πως από την στιγμή που δεν υπήρξε επαφή με το άλλο όχημα (αν κατάλαβα καλά) υπάρχει συνυπαιτιότητα ακόμα κι αν ο άλλος οδηγός κάνει θετική δήλωση. Τα έξοδα επισκευής της μοτοσυκλέτας σου ίσως σου τα καλύψει η ασφαλιστική αλλά τα πολλά λεφτά παίζονται στην δική σου αποζημίωση, για τις σωματικές και την ηθική βλάβη που έχεις υποστεί. Μεγάλο ρόλο παίζει και τι ασφαλιστικές έχετε εσύ και ο οδηγός του άλλου οχήματος. Από την στιγμή που υπήρξε τραυματισμός, φυσιολογικά θα πρέπει να έχει επιληφθεί του θέματος η τροχαία και να έχετε δώσει( ή να δώσετε) καταθέσεις και οι δύο οδηγοί. Φαντάζομαι επίσης πως θα φρόντισες να το δήλωσες και στο νοσοκομείο πως έπεσες θύμα τροχαίου ατυχήματος, αν ναι πάρε αντίγραφο από τις πράξεις και τις υπηρεσίες που σου παρείχαν. Οπλίσου με αρκετή υπομονή, ενεργοποίησε την νομική προστασία και πίεσε να αποζημιωθείς για την ζημιά που έπαθες. Μπορείς να βάλεις μέσα και την απώλεια εισοδήματος λόγω απουσίας από την εργασία κι άλλα πράγματα, αυτά θα σου τα πει καλύτερα ο δικηγόρος, αν και αν φτάσει στο δικαστήριο η υπόθεση ελάχιστα μετράνε. Και πού'σαι , αν πάνε να το παίξουν τρελίτσα στην ασφαλιστική του άλλου και σου πούνε πως υπάρχει συνυπαιτιότητα ζήτα τα διπλάσια από αυτά που θα ζήταγες αλλιώς. Καλά ξεμπερδέματα...

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 15/09/2014 12:33 πμ.

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις ακριβείς λεπτομέρειες που μου έδωσες ...επαφή υπήρχε κανονικά με το άλλο όχημα έκανε ελιγμούς να αποφύγει την λακκούβα εννοώ ήμουνα αριστερά του και με έριξε κάτω το αυτοκίνητο του έσπασε ο καθρέφτης και λίνες γρατσουνιές. ..Η τροχαία έγραψε κανονικά πως έκανε ελαφρύ ελιγμούς για να αποφύγει λακκούβα με αποτέλεσμα να συγκρούσεις με όχημα που κινούνταν ομμοροπα του...το θέμα είναι η ταλαιπωρία που θα φάω μέχρι να πάρω τα χρήματα μου

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: θεμης στις 15/09/2014 1:07 πμ.

Φιλε περαστικα κ ευχομαι να ηταν το τελευταιο!

Παρε τηλ τον τυπο κ εξηγησε του πως εχουν τα πραγματα....Ελεος δλδ το γ@μημεν@.....Κ φταιει, εκανε ζημια,κ παει να την κανει κ αλλιωτικα......οχι ρε φιλε...η θα την κανεις με το καλο πες του η θα με πληρωνεις για παντα...ελεος πια...την κολοασφαλεια την πληρωνουμε για τετοια πραγματα....δεν θα βγαλει απ την τσεπη του...

φφφφφφ.....περαστικα κ παλι φιλαρακι...υπομονη!

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: PTiger800 στις 15/09/2014 11:45 πμ.

Άποψή μου φίλε, πάρτον με το καλό. Μην του λες για δικαστήρια. Πες του ότι η ασφάλειά του θα τα πληρώσει, γι αυτό την πληρώνει, ακόμα αν προσπαθήσουν να του αυξήσουν το ασφάλιστρο απλώς αλλάζει ασφαλιστική. Στο τέλος τέλος είναι χαζό να πληρώνεις τόσα χρόνια ασφάλεια και όταν είναι ώρα να την χρησιμοποιήσεις να προσπαθείς να το αποφύγεις...Παρτον στο φιλότιμο. Κάνε ό,τι μπορείς για να γλιτώσεις τα δικαστήρια....

Αν όμως τελικά χρειαστεί δικαστήριο, δεν είναι αναγκη να έχεις προειδοποιήσει.
Kickboxing γράφεις... Δες το σαν προσποίηση/προετοιμασία. Μην τον ειδοποιείς για την επόμενη σου κίνηση (αν και όταν χρειαστεί). Το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να τον θέσεις σε θέση μάχης και σε εγρήγορση. Δεν το θέλεις αυτό. Με το καλό όσο μπορείς (γιατί πιο πολύ ψωμί τρως με το μέλι παρά με το ξύδι) και όταν και άμα δεις ότι τελικά δεν παίρνει με το καλό τότε προχώρα σε δικαστήρια. Δεν χρειάζεται όμως να του πεις ότι "αν δεν τα βρούμε με το καλό υπάρχει και το ζόρι". Θεωρητικά θα έπρεπε να το ξέρει.

Και μία τελευταία λεπτομέρεια. Και η ασφαλιστική του ξέρει μέχρι που τον παίρνει να κάνει τον ζόρικο. Πιο πέρα από εκεί θα προτιμήσει να πληρώσει παρά να πάει σε δικαστήριο, όπου αν χάσει η ζημιά θα είναι πολλαπλάσια. Δηλαδή, οποιαδήποτε ασφαλιστική που έχει τα λογικά της, ειδικά στο θέμα της σωματικής βλάβης, θα προτιμήσει να "τα βρείτε" παρά να τραβιόσαστε.
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 15/09/2014 6:46 μμ.

μάγκες ο άνθρωπος είναι μ@@@@@ς δεν παίρνει από λόγια τον πήρα σήμερα του τα εξηγήσω έτσι όπως τα λέτε και γυρνάει και μου λέει θα μου κάνε μήνυση γιατί δεν φόραγα κράνος ...τι να πεις σε αυτό το σημείο ;;; τώρα όλα εξαρτονται από την ασφαλιστική την δικιά του εγώ σήμερα πήγα στην δικιά μου κατέθεσα όλα τα χαρτιά και μου λέει ο ασφαλιστής να μην αγχώνομαι ...Πήγα σήμερα και είδα την μηχανή και πονεσα ολόκληρος το θετικό είναι πως είναι όλα περιφερειακά αρκετή μεγάλη ζημιά βέβαια αλλά το θετικό δεν έχει πάρει ο σκελετός και μάλλον και τα μπροστινά είναι εντάξει ένα γρήγορο κοσμολογία που μου έβγαλε ο πιερακος είναι στα 4000

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: nfeel στις 15/09/2014 7 μμ.

Όντως μην αγχώνεσαι,ακολούθα τις συμβουλές του Ptiger800,μην τον ξαναπάρεις τηλέφωνο αν είναι τόσο μαλάκας όσο τον περιγράφεις και μίλα με το δικηγόρο της ασφαλιστικής.Είναι τζιμάνια οι δικηγόροι,θα τα πάρεις τα λεφτά που δικαιούσαι..

Σιδερένιος κ πάντα όρθιος αδερφέ!

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: vagtyrp στις 15/09/2014 8:25 μμ.

έχω καιρό να γράψω εδώ μέσα, αλλά μετά από την ατυχία του φίλου και το μαλάκα που τον έριξε, έπρεπε αν μπώ

ΦΟΥΛ ΣΤΙς ΜΥΝΗΣΕΙΣ, ΜΗΝ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΠΟΤΕ, ΠΑΡΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.....οι δικηγόροι σε αυτό το τομέα κάνουν καλά τη δουλειά τους όπως αναφέρθηκε. Τάξε του και ένα μπόνους από το κέρδος σου, και θα δεις πως θα τα πάρεις. ο νόμος δεν λέει πως όταν υπάρχει λακούβα κάνεις ελιγμούς, αλλάζεις λουρίδα και ρίχνεις όποιον γουστάρεις κάτω. Αν το πάμε με το νόμο το ανώτατο όριο ταχύτητας εντός πόλης είναι 50 χλμ/ώρα, άρα και τυφλός να ήταν θα προλάβαινε να δεί τη λακούβα, να μειώσει ταχύτητα, να κοιτάξει το καθρέπτη του, να βγάλει φλάς και άν δεν μπορούσε να αλλάξει πορεία, να αφήσει το γκάζι του και να περάσει ομαλά πάνω από τη λακούβα. Και αν δεν ήταν χαρούμενος να κάνει μήνυση στο δήμο να αποζημειωθεί!!!!!!!!!!!!! ΌΤΙ ΑΛΛΟ ΣΟΥ ΠΕΙ ΕΊΝΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ! Και ας τον να σου κάνει και μήνυση για το κράνος...........θα γελάνε και οι τοίχοι στο δικαστήριο.
Η αλήθεια είναι ότι θα ταλαιπωρηθείς μέχρι να λήξει το δικαστήριο., αλλά αφού περάσουν οι εμπειρογνώμονες, πιθανώς να συννενοηθείς και με το πειράκο και να φτιάξεις το μηχανάκι σου..
Κυνήγησέ τον για τα πάντα......αποχή από την εργασία, ψυχική οδύνη, νοσήλεια, φυσικοθεραπείες κλπ, και ζήτα τα πενταπλάσια...πίστεψέ με θα σε παρακαλάει για συμβιβασμό........

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΆΝΕ ΤΑ.................ΧΘΕΣ.................

Re: τρακαρισμα με το tiger 1050  

  Από: Kickboxing στις 15/09/2014 9:28 μμ.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ με τις απαντήσεις μάγκες και μόνο που μπαίνετε στην διαδικασία να απαντήσετε σημαίνει πολλά για εμένα ...και πάλι σας ευχαριστώ έτσι είναι οι πραγματικοί μηχανοβιοι στα δύσκολα γίνονται ένα και πάνω απόλα είμαστε άνθρωποι...