ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 11/03/2014 6:34 μμ.

έψαξα όλο το forum για να βρώ κάτι αλλά τζίφος
οπότε η ερώτηση είναι εύλογη
γνωρίζει κανένας από την παρέα κανέναν καλό μάστορα πλην της αντιπροσωπίας στην Θεσσαλονίκη;

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 08/04/2014 8:12 μμ.

jou-j"έψαξα όλο το forum για να βρώ κάτι αλλά τζίφος
οπότε η ερώτηση είναι εύλογη
γνωρίζει κανένας από την παρέα κανέναν καλό μάστορα πλην της αντιπροσωπίας στην Θεσσαλονίκη;"

κανείς ρε παιδιά
κάπου διάβασα ότι κάποιος μάστορας από την triumph έφυγε και έχει δικό του συνεργείο ξέρει κανείς κάτι
και τέλος πάντων οι εκ θεσσαλονικείς που πάνε πλην τις αντιπροσωπίας;
ευχαριστώ!!!

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: orange στις 08/04/2014 8:49 μμ.

ο Θεσσαλονικιός εγώ, δεν πάει πουθενά αλλού.
Σου απαντώ για να σε βγάλω από το αδιέξοδο της μη λήψης απάντησης.

Ένας φίλος επισκέπεται τον Αχιλλέα (adrenaline junkies - είναι αυτό που λένε γενικό συνεργείο). Αν η ερώτησή σου έχει να κάνει με εξουσιοδοτημένο service θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει.

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: tharis στις 08/04/2014 9:26 μμ.

Γιατι δεν θελεις να πας στην αντιπροσωπια (δεν ειναι αντιπροσωπια, εξουσιοδοτημενο καταστημα ειναι απ οτι ξερω), και τι ακριβως θελεις να κανεις στο συνεργειο που ψαχνεις?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 09/04/2014 6 μμ.

range"ο Θεσσαλονικιός εγώ, δεν πάει πουθενά αλλού.
Σου απαντώ για να σε βγάλω από το αδιέξοδο της μη λήψης απάντησης.

Ένας φίλος επισκέπεται τον Αχιλλέα (adrenaline junkies - είναι αυτό που λένε γενικό συνεργείο). Αν η ερώτησή σου έχει να κάνει με εξουσιοδοτημένο service θα ξέρεις ότι δεν υπάρχει."

οκ φιλε μου σ ευχαριστώ για την απάντηση και η ερώτηση έχει να κάνει με κάποιο γενικό συνεργείο στο οποίο όμως ο μάστορας να είναι γνώστης στα triumph όπως ο Κόντης ενα πράμα
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:58, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 09/04/2014 6:02 μμ.

haris"Γιατι δεν θελεις να πας στην αντιπροσωπια (δεν ειναι αντιπροσωπια, εξουσιοδοτημενο καταστημα ειναι απ οτι ξερω), και τι ακριβως θελεις να κανεις στο συνεργειο που ψαχνεις?"


ο λόγος που θέλω να αποφύγω την αντιπροσωπία είναι καθαρά λόγο κόστους
και αυτό που θέλω να κάνω είναι απλός η συντήρησή της
απο ότι βλέπω όμως έιναι μονόδρομος

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: tharis στις 09/04/2014 8:22 μμ.

Κοιτα αν ειναι να κανεις απλα μια αλλαγη λαδιων-φιλτρου μπορεις να το κανεις οπουδηποτε.. ! Για το μεγαλο σερβις που θελει και καποια εξειδικευμενα πραγματα, καθε δυο χρονια περιπου, εγω θα προτεινα αντιπροσωπια.

Στο bike therapy ειχαν παλιοτερα ενα δικο τους daytona ψιλοαγωνιστικο αν δεν κανω λαθος οποτε ισως ξερουν καποια πραγματα παραπανω αλλα δεν ξερω αν ειναι και φθηνος..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: orange στις 10/04/2014 10:47 πμ.

Αν δε κάνω λάθος ή αν κάνω να με διορθώσουν οι Αθήνιανς, ο Κόντης ήταν εξουσιοδοτημένος, πράγμα που μάλλον σημαίνει ότι έχει παρακολουθήσει και τα σχετικά σεμινάρια και περνούσαν συστηματικά από τα χέρια του μηχανάκια της Triumph. Στην Θεσσαλονίκη εξουσιοδοτημένος υπήρχε ένας ακόμα προ 6-10 ετών. Αλλά αυτά που σε ενδιαφέρουν μπορείς να τα κάνεις οπουδήποτε. Λάδια, φίλτρα, τακάκια που λέει ο λόγος τα κάνεις και μόνος σου πόσο μάλλον σε ένα οποιοδήποτε συνεργείο.

Από κει και πέρα αν το μηχανάκι χρειάζεται να μπει σε διαγνωστικό, προφανώς θα πρέπει να πας σε κάποιον που έχει διαγνωστικό.

Αλλά και για τις τιμές, δεν νομίζω ότι πρέπει να φοβάσαι και πολύ. Και βασικά δεν έχεις παρά να ρωτήσεις. Αλλά μην ρωτήσεις μόνο πόσο στοιχίζει η αλλαγή λαδιών και φίλτρο σε Tiger 1050. Θα πρέπει να μάθεις και τι λάδια θα σου βάλουν. Διότι... τα castrol που τώρα βάζει η triumph κάνουν 17-18 ευρώ το λίτρο.

Μπορείς πάντα να βάλεις λάδια από το lidl!
Ξέρω άνθρωπο που το κάνει. Όχι βέβαια σε Triumph, αλλά σε ιταλικό μηχανάκι το οποίο δεν χαρακτηρίζεται υψηλής απόδοσης. Πάντως... συμβαίνει.

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: tharis στις 10/04/2014 5:10 μμ.

range"βάλουν. Διότι... τα castrol που τώρα βάζει η triumph κάνουν 17-18 ευρώ το λίτρο.
"


Τα οποια βεβαια μπορεις να τα βρεις μονος σου με 10-11ε και να τα βαλεις σε οποιοδηποτε συνεργειο..
Ειδικα τα καστρολ τα βρισκεις και στα περιπτερα..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 10/04/2014 7:38 μμ.

ok παιδιά ευχαριστώ για το πραγματικά για το ενδιαφέρων
όσον αφορά λάδια φίλτρα και τακάκια δόξα το Θεό πιάνουν τα χέρια μας απο κει και μετα ευτυχώς βρήκα πολύ γνωστό για να με συστήσει στην triumph οπότε όλα καλά

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: Schumi στις 28/04/2015 2:23 μμ.

Καλησπέρα σε όλους.
Sorry που επαναφέρω το θέμα.
Ήθελα να ρωτήσω μια γνώμη παραπάνω για το θέμα του συνεργείου και του σέρβις.
Ήρθε η ώρα για λάδια, φίλτρα, ξύδια, μύδια κλπ και το πήγα στον εξουσιοδοτημένο εδώ στη Θεσσαλονίκη.
120€ μου ζήτησε για λάδια, φίλτρο λαδιού, καθαρισμό φίλτρο αέρος και ντίζα συμπλέκτη.
Από εκεί και πέρα το μηχανάκι θέλει και πίσω τακάκια σίγουρα και μπροστά μου βγάζουν καμιά 1000 χλμ βία βία και έτσι αποφάσισα να τα αλλάξω και τα 2 τώρα.
Για τα τακάκια μου ζήτησε επιπλέον 180€. 120€ τα μπροστά και 60€ τα πίσω.
Σύνολο για όλα αυτά 300€.
Η τιμή είναι λογική ή είναι για... βρούβες;
Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που του κάνω σέρβις και παλιότερα τα μηχανάκια μου δεν είχαν καμία σχέση με τρικύλινδρα και δη Αγγλικά.
Έτσι δεν γνωρίζω τιμές κλπ για το Tiger. Μόνο από φίλους, γνωστούς κλπ που είχαν.

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: jou στις 28/04/2015 6 μμ.

Schumi"Καλησπέρα σε όλους.
Sorry που επαναφέρω το θέμα.
Ήθελα να ρωτήσω μια γνώμη παραπάνω για το θέμα του συνεργείου και του σέρβις.
Ήρθε η ώρα για λάδια, φίλτρα, ξύδια, μύδια κλπ και το πήγα στον εξουσιοδοτημένο εδώ στη Θεσσαλονίκη.
120€ μου ζήτησε για λάδια, φίλτρο λαδιού, καθαρισμό φίλτρο αέρος και ντίζα συμπλέκτη.
Από εκεί και πέρα το μηχανάκι θέλει και πίσω τακάκια σίγουρα και μπροστά μου βγάζουν καμιά 1000 χλμ βία βία και έτσι αποφάσισα να τα αλλάξω και τα 2 τώρα.
Για τα τακάκια μου ζήτησε επιπλέον 180€. 120€ τα μπροστά και 60€ τα πίσω.
Σύνολο για όλα αυτά 300€.
Η τιμή είναι λογική ή είναι για... βρούβες;
Ρωτάω γιατί είναι η πρώτη φορά που του κάνω σέρβις και παλιότερα τα μηχανάκια μου δεν είχαν καμία σχέση με τρικύλινδρα και δη Αγγλικά.
Έτσι δεν γνωρίζω τιμές κλπ για το Tiger. Μόνο από φίλους, γνωστούς κλπ που είχαν."


οι τιμές που σου ζήτησαν στην αντιπρωσοποία φίλε μου είναι φυσιολογικές
τωρα απο κει και περα αν πιάνουν τα χέρια σου φίλτρα-λάδια αλλάζεις μόνος σου καθώς επίσης και τακάκια
αν πάλι δεν πιάνουν σε ενα γενικό συνεργείο σίγουρα μπορούν
αν αποφασήσεις για μόνος σου τακάκια μπορείς να δεις εδώ
viewtopic.php?f=16&t=3272
αν αποφασίσεις ότι σε ενδιαφέρουν ενημέρωσε για να μοιραστούμε και τα μεταφορικά γιατί θέλω και γω τακάκια
λάδια και φίλτρα οπουδήποτε βρείς πιο φθηνά μέσω internet
και τέλος αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια μην διστάσεις

Re: ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  

  Από: Schumi στις 28/04/2015 11:44 μμ.

Μωρέ το θέμα δεν είναι μόνο να πιάνουν τα χέρια σου.
Θέλει χώρο, χρόνο κλπ κι εγώ δεν διαθέτω.