Street triple

Street triple  

  Από: constantinos33 στις 12/06/2013 6:27 μμ.

Καλησπερα σε ολους πρωτα απο ολα!!Λοιπον εδω και κανα χρονο εχω ενα τρομερο κολλημα με τον τιγρη...τρομερο ομως!Αλλα το μηχανακι ειναι παρα πολυ δυνατο και λιγο απιαστο στην αγορα του!Εδω λοιπον ερχεται και η απορια μου και θελω τα φωτα σας!Λοιπον εκτος απο τον τιγρη εχω και κολλημα με τα 3ple (και speed και street ) και σκεφτομαι αν ειναι μια καλη κινηση να παρω ενα street!Η εμπειρια μου?εχω μαζι με τον κολλητο μου ενα cb 400 sf το οποιο το εχουμε λιωσει!Σκεφτομαι λοιπον να προχωρησω στην αγορα ενος street 3ple!Τι πιστευεται ειναι καλη μεταβαση?Και αν ναι...εχουμε κανεναν απο εδω που να δινει κανενα μεχρι 5.000 ευροπουλα?Ευχαριστωωω!!

Re: Street triple  

  Από: triplestoner στις 12/06/2013 6:47 μμ.

Πηγαινε με οποιο βλεπεις στον υπνο σου συχνότερα γιατι οτι και να πάρεις παντα το άλλο θα θες. Αν σκεφτεσαι το γκαζι παντως και τη δύναμη, απλά ΞΕΚΟΛΛΑ. Όλα είναι στο καρπό, εγω επι 5 χρόνια ειμουν με μια vespa 300αρα κ τωρα πέρασα σε speed triple ( ειχα και ενα Husqvarna 610 πιο πριν) .
Ασε που στα 5Κ πιο ευκολα βρισκεις speed παρά street.
____________________________________________________________________
[size=100:iltkswpe]Cash Rulez Everything Around Me.

Re: Street triple  

  Από: constantinos33 στις 12/06/2013 6:58 μμ.

riplestoner"Πηγαινε με οποιο βλεπεις στον υπνο σου συχνότερα γιατι οτι και να πάρεις παντα το άλλο θα θες. Αν σκεφτεσαι το γκαζι παντως και τη δύναμη, απλά ΞΕΚΟΛΛΑ. Όλα είναι στο καρπό, εγω επι 5 χρόνια ειμουν με μια vespa 300αρα κ τωρα πέρασα σε speed triple ( ειχα και ενα Husqvarna 610 πιο πριν) .
Ασε που στα 5Κ πιο ευκολα βρισκεις speed παρά street."



Δεν εχεις αδικο σε αυτο που λες απλα θελω να κανω την μεταβαση μου αργοτερα προς τον τιγρη!Το γιατι?Απλα οταν θα τον παρω θελω να ειμαι 100% σιγουρος οτι τον ''εχω'' αν με καταλαβαινεις..!!Για αυτο προς το παρον κοιταω και για κατι πιο φτηνο και για κατι πιο ''ηρεμο'' οπως το street!Τι πιστευεις για αυτο εσυ?Σε ευχαριστω κιολας για το ενδιαφερον σου!

Re: Street triple  

  Από: triplestoner στις 12/06/2013 7:04 μμ.

Το 600 δεν είναι απαράιτητα πιο αργό απο το 1000 παντως. Ειναι πιο ελαφρυ, πιο νευρικο και ισως στριβει λίγο καλυτερα. Το "παιζεις" και σε πιο υψηλές στροφές συνήθως. Τα 1000αρια ειναι πιο γραμμικά και πιο δυνατά αλλα δεν νομιζω να εισαι τοσο adrenaline junkie που θα το παιζεις κοφτες συνέχεια (και θα αντεξεις στο δρόμο πάνω απο μήνα, χαχα)
Θεωρώ αλλη φαση το 600 αλλη το 1000, σιγουρα το 600 θα το βαρεθεις πολύ πιο γρηγορα απο το 1000 ομως!
____________________________________________________________________
[size=100:iltkswpe]Cash Rulez Everything Around Me.

Re: Street triple  

  Από: constantinos33 στις 12/06/2013 7:08 μμ.

riplestoner"Το 600 δεν είναι απαράιτητα πιο αργό απο το 1000 παντως. Ειναι πιο ελαφρυ, πιο νευρικο και ισως στριβει λίγο καλυτερα. Το "παιζεις" και σε πιο υψηλές στροφές συνήθως. Τα 1000αρια ειναι πιο γραμμικά και πιο δυνατά αλλα δεν νομιζω να εισαι τοσο adrenaline junkie που θα το παιζεις κοφτες συνέχεια (και θα αντεξεις στο δρόμο πάνω απο μήνα, χαχα)
Θεωρώ αλλη φαση το 600 αλλη το 1000, σιγουρα το 600 θα το βαρεθεις πολύ πιο γρηγορα απο το 1000 ομως! "


Μαζι σου σε οτι λες!Απλα να σε ρωτησω μια απορια την οποια δεν γνωριζω!Το cb ποσα κιλα ειναι και το 3ple ποσα αντοιστοιχα??Επισης θεωρω και λογο οικονομικον καλυτερο ενα 600 απο ολες τις αποψεις!!

Re: Street triple  

  Από: triplestoner στις 12/06/2013 7:16 μμ.

http://www.bikez.com/

Mπες εδω για συγκεκριμενα χαρακτηριστικά μοτο
ε καταναλωσεις τα ιδια πανω κατω για τον λογο που προανεφερα στο θεμα στροφων νορμαλ οδηγησης!
____________________________________________________________________
[size=100:iltkswpe]Cash Rulez Everything Around Me.

Re: Street triple  

  Από: constantinos33 στις 12/06/2013 7:24 μμ.

riplestoner"http://www.bikez.com/

Mπες εδω για συγκεκριμενα χαρακτηριστικά μοτο
ε καταναλωσεις τα ιδια πανω κατω για τον λογο που προανεφερα στο θεμα στροφων νορμαλ οδηγησης!"


Σε ευχαριστω πολυ!!Πολυ χρησιμο site!!Ξερουμε κανεναν που να πουλαει κανα street!!??

Re: Street triple  

  Από: dimchrist στις 12/06/2013 8:35 μμ.

Στη θέση σου θα έπαιρνα το 675. Η διαφορά στο γκάζι δεν είναι μεγάλη και θα το στρίψεις πολύ πιο εύκολα.
Γενικά είναι πιο εύκολο σε όλα του σε αντίθεση με το speed που είναι πιο κανίβαλος.
Το Tiger είναι πιο ταξιδιάρικο. Είναι τι θες να κάνεις.
constantinos33"Ξερουμε κανεναν που να πουλαει κανα street!!??"

Μπες στο car.gr ή εδώ και ψάξε:
aggeleies-moto.html
Από αυτά μόνο του Χάρη ξέρω αλλά ζητάει παραπάνω από αυτά που διαθέτεις. Είναι βέβαια το R.
street-triple-t5433.html

Triple Way

Re: Street triple  

  Από: constantinos33 στις 12/06/2013 8:46 μμ.

dimchris"Στη θέση σου θα έπαιρνα το 675. Η διαφορά στο γκάζι δεν είναι μεγάλη και θα το στρίψεις πολύ πιο εύκολα.
Γενικά είναι πιο εύκολο σε όλα του σε αντίθεση με το speed που είναι πιο κανίβαλος.
Το Tiger είναι πιο ταξιδιάρικο. Είναι τι θες να κάνεις.
constantinos33"Ξερουμε κανεναν που να πουλαει κανα street!!??"

Μπες στο car.gr ή εδώ και ψάξε:
aggeleies-moto.html
Από αυτά μόνο του Χάρη ξέρω αλλά ζητάει παραπάνω από αυτά που διαθέτεις. Είναι βέβαια το R.
street-triple-t5433.html"


Η αληθεια ειναι οτι θελω για λιγο πιο μετα το tiger!!Τωρα ξερεις τι...το car.gr το εχω λιωσει για αυτο και ρωτισα αν γνωριζετε καποιον απο εδω μεσα!Οι διαφορες του r ποιες ειναι ακριβως??

Re: Street triple  

  Από: mitsaloupis στις 12/06/2013 9:53 μμ.

675 ασυζητητη στην ελλαδα ειμαστε σου αρκει.αν ϴεϛ 1000 να παρειϛ supersport η καμια ταξιδιαρα.

Re: Street triple  

  Από: dimchrist στις 13/06/2013 1:04 πμ.

constantinos33"Οι διαφορες του r ποιες ειναι ακριβως??"

Το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές.
Από ένα γρήγορο search που έκανα
street-triple-r-vs-street-triple-t2625.html
agora-street-triple-r-t2553.html

Triple Way

Re: Street triple  

  Από: tharis στις 13/06/2013 10:49 μμ.

Παρε ενα streetaki και σιγουρα δε θα το μετανιωσεις !
Θα σου αρεσει πολυ περισσοτερο απ τον Τιγρη!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..