Έρευνα αγοράς

Έρευνα αγοράς  

  Από: Stalker στις 29/05/2013 1:16 πμ.

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αποκτήσω εντός του καλοκαιριού, μια μοτοσυκλέτα.
Έψαξα αρκετά και νομίζω κατέληξα στην τέλεια για εμένα μοτοσυκλέτα.

Triumph Tiger 800 abs.

Τα θέματα που με κρατάνε λίγο δυστακτικό είναι:

α) Οι αυξημένη θερμοκρασία στα πόδια του οδηγού απ'την δεξια πλευρά. (στο -χειμερινό μεν- τεστ ράιντ, δεν θυμάμαι να με ενόχλησε κάτι βέβαια, όμως η χώρα μας έχει 4+ μήνες ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ)

β) Η κατανάλωση καθώς σκοπέυω να χρησιμοποιώ τη μοτοσυκλέτα καθημερινα (50-100χλμ ημερησίως).

γ) Τυχών ζημιές (ΧΩΡΙΣ να έχω άποψη, έχω ακούσει από τουλάχιστον 3 κατόχους θέμα με τη μίζα και από περισσότερους σβησίματα κινητήρα)

Παρακαλώ πολύ, όσοι κάτοχοι θέλουν να βοηθήσουν ας εκφράσουν τις απόψεις τους.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας

Re: Έρευνα αγοράς  

  Από: PTiger800 στις 29/05/2013 9:50 πμ.

Θα βρεις σε αρκετές μεριές του Forum πληροφορίες, αλλά:

α) Δεν ξέρω πως είναι σε σχέση με άλλα μηχανάκια, αλλά το καλοκαίρι θα σε ενοχλεί ούτως ή αλλιώς η θερμοκρασία περιβάλλοντος.
β)Μέσα στην πόλη 7-7,2lt/100km (συνθήκες μποτιλιαρίσματος), εκτός πόλης 5,5-6,2lt/100km αναλόγως δεξή καρπού
γ)Μίζα κάτι έχω ακούσει αλλά δεν μου έχει τύχει ( ). Σβησίματα ήταν παλιά ασθένεια, νομίζω ότι έχει ιαθεί πλήρως.


Υ.Γ. Μη χαθείς από το Forum...Όταν με το καλό το πάρεις να σε βλέπουμε (ή και χωρίς να το πάρεις).
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Έρευνα αγοράς  

  Από: memis στις 30/05/2013 12:02 μμ.

Φίλε Stalker αν σε ενδιαφέρει TIGER 800 XC μαύρο (με το μαύρο σκελετό) - ABS και εξάτμιση Arrow... ΚΑΙ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΗ εργοστασιακή (ακόμη...) με 6500χλμ... ενημέρωσέ με...

Φιλικά

Δημήτρης