Πώληση Tiger στο εξωτερικό

Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: Genesis στις 03/03/2013 5:27 μμ.

Μου εχει στειλει ενας απο Αγγλία και ενδιαφέρεται να αγοράσει τη μηχανη. Μου ειπε οτι θα με πληρωσει μεσω PayPal και οτι θα αναλαμβανε αυτος τα μεταφορικά. Ξέρει κανείς τι διαδικασια πρεπει να κανω για να την μεταβιβασω στο ονομα του στην Αγγλία και να την διαγράψω απο το ονομα μου; μέσω υπουργείου;

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: NikosV στις 03/03/2013 6:28 μμ.

s_mduck"Μου εχει στειλει ενας απο Αγγλία και ενδιαφέρεται να αγοράσει τη μηχανη. Μου ειπε οτι θα με πληρωσει μεσω PayPal και οτι θα αναλαμβανε αυτος τα μεταφορικά. Ξέρει κανείς τι διαδικασια πρεπει να κανω για να την μεταβιβασω στο ονομα του στην Αγγλία και να την διαγράψω απο το ονομα μου; μέσω υπουργείου;"


χωρις να ειμαι συγουρος ..
εχω ξανακουσει για αυτη την ιστορια απο πολλους και λενε οτι ειναι μουφα
οποτε προσοχη σε οτι και αν κανεις ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: Tigris3 στις 03/03/2013 6:29 μμ.

Πρόσεχε πάρα πολύ για περίπτωση απάτης. Προσωπικά δεν θα προχωρούσα σε τέτοια συναλλαγή (και ας είναι μέσω paypal). Άσε που δεν νομίζω οι Άγγλοι να έχουν δυσκολία να βρουν μεταχειρισμένο Tiger να αγοράσουν στη χώρα τους, και να ψάχνουν αλλού και ειδικά από Ελλάδα.

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: Genesis στις 03/03/2013 6:39 μμ.

Λεει ότι θα μ στείλει τα χρηματα κατευθείαν μεσω PayPal μόλις του στείλω τα στοιχεία του paypal και μετά από θα επικοινωνησει με την μεταφορικη του απλα δεν ξερω εγω τι κανω με την αδεια κυκλοφοριας!

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: Genesis στις 03/03/2013 7:08 μμ.

Ακυρο τελικα ειναι απατη εβαλα το μαιλ του στο google και απο αλλο site λενε ο ειναι απατεώνας! Ειπα και εγω! Σας παραθετω το μαιλ του μην την πατησει και κανενας αλλος! patrick-darren@hotmail.com

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: dimchrist στις 03/03/2013 9:39 μμ.

Πρέπει να προσέχουμε τέτοιου είδους συναλλαγές. Έχουν συμβεί αρκετές απαταιωνιές και το car.gr έχει ενημερώσει ανάλογα:
http://www.car.gr/information/simboulos/

Triple Way

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: teocon1 στις 04/07/2013 2:10 μμ.

Καλησπέρα και απο μένα! Χθες έλαβα μήνυμα στο κινητο απο κάποιον τύπο απο το Λονδίνο ότι και καλα θέλει να αγοράσει τη μηχανη μου. Street triple. Ο τύπος ειναι ο ίδιος που αναφέρθηκε και πιο πάνω. Patrick Darren και το email το ίδιο με το προαναφερόμενο. Μου είπε ακριβώς τα ίδια πράγματα! Πληρωμή μέσω PayPal και θα στείλει κάποιον να κάνει τη μεταβίβαση και να πάρει τη μηχανη. Μου έκανε εντύπωση το τόσο ενδιαφέρον, λες και στο Λονδίνο δεν έχουν μηχανάκια τέτοια, μου έκανε εντύπωση ότι μου έστελνε δυο και τρεις φορές το ίδιο μήνυμα οταν του έλεγα κάτι, και googlάρα το email του και με παρέπεμψε στο συγκεκριμένο post. Μπήκα σήμερα μόνο για να ενημερώσω και γω να αποφευχθούν οι απάτες απο τους επιτήδειους. αγοραπωλησίες μόνο Ελλάδα! Λέω και γω χωρίς να το δει θέλει να το αγοράσει; Προσοχή!!
Ευχαριστω!

Re: Πώληση Tiger στο εξωτερικό  

  Από: xaotikos στις 05/07/2013 12:47 πμ.

Και εμενα μου ειχε ερθει απο βουλγαρια μερια