Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!

Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: valiant στις 24/11/2012 10:07 μμ.

Σας χαιρετω,σαν νεος στο φορουμ και Θα ήθελα την αποψή σας!!!
Αποφάσισα να αγοράσω μηχανή και κατέληξα στο Street Triple (μεγάλος ερωτας )
Σημερα πηγα στον πειραια στην Triumph για να κάνω τεστ ride τον έρωτα!
Δεν με αφησε να την πάρω μονος αλλα μου προτεινε να με παει μια γυρα ο ανθρωπος στο μαγαζι,γιατι εχω παπι και φοβοταν να μου τη δωσει μη κανω καμια "λαλακία" (εχω οδηγησει μηχανες φίλων αλλα δεν εχω και μεγαλη εμπειρια),το συμπέρασμα απ΄τη βολτα: I F@ing LOVE IT
H βολτα εγινε με το απλό οχι το R!
Στο θέμα μου τώρα: Ειμαι 27 χρονων,1,75 υψος,67 περιπου κιλά,ειμαι easy rider, το budget ειναι μεχρι 5,500 euros
Σε αυτην την τιμη εχω βρει ενα μοντέλο του 10 με 16000km το απλο και στον πειραια εχει ενα R του 08 με 4000km στην ιδια τιμη (του 10 ειναι συζητησιμη)!!
Τι να κάνω,να προτιμησω του 10(ασπρο) που ειναι ακομα στην εγγυηση και εχει κ συναγερμο ή να πάω στο R(ανθρακι)?
Δεν ξέρω,τι να κάνω ???

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: ΛΑΜΔΑ στις 25/11/2012 12:26 πμ.

Καλώς τον.Από την στιγμή που δεν έχεις μεγάλη εμπειρία από μοτοσυκλέτες,δεν θα μπορέσεις να πάρεις το κάτι παραπάνω που μπορεί να σου δώσει το R.Ακόμα και το απλό triple είναι ίσως το καλύτερο μεσαίο γυμνό που κυκλοφορεί.Οπότε,κατά την γνώμη μου,πήγαινε για το '10

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: Airzizel στις 25/11/2012 9:27 πμ.

Παρε το R και μετά έλα να το ανταλλάξεις με το 09 το δικό μου, λευκό με 15000
Τα έξοδα δικά μου

Αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά στο R, μάλον θα το προτιμούσα.

Εγγύηση υποθέτω έχουν και τα δύο το εξάμηνο που δείνει το μαγαζί?
Το R είναι ελάχιστα πιο δυνατό και έχει καλύτερο πακέτο φρένα/αναρτήσεις και είναι και κάπως πιο όμορφο.


...επειδή και τα δυο καλά είναι, και δύσκολα θα εκμεταλευτείς τα "καλά" το R, αν για κάποιο λόγο σου αρεσει το άσπρο το απλό πάρτο...


...ή πάρε το R και έλα να με βρεις.
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: valiant στις 25/11/2012 9:36 πμ.

Θα παω να δω και το ασπρο σημερα για να εχω μια εικονα
Τωρα για το R,ο τυπάς μου ειπε οτι ηταν σε ακινησια,τωρα οσο για τα km δεν μπορω να γνωρίζω!!
Ερωτηση:Το servis των 20000km ποσο κάνει??

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: Art-I-Sun στις 25/11/2012 12:57 μμ.

Χαιρετώ!.. Από μέγεθος είσαι στα όρια του ιδανικού πιστεύω, από θέμα ποιό απ'τα δύο να διαλέξεις, θα σου έλεγα να διάλεγες το R απ'την άποψη ότι θα σου δώσει την δυνατότητα να νιώθεις λίγο πιο σίγουρος σε extreme οδήγηση, αλλά απ'την άλλη λές ότι είσαι easy rider, οπότε το απλό πακέτο, είναι υπέραρκετό! Τα 4.000Κ μου φαίνονται ύποπτα, όμως για να μετατρέψεις το απλό σε R, θα σου κοστίσει άλλο μισό μηχανάκι.
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: Polymhxanos στις 25/11/2012 1:44 μμ.

....

(Δεν ισχύει πια ότι είχα γράψει, σβήστηκε)
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:55, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Αγορα Street triple, τα φωτα σας,παρακαλω!!!  

  Από: v-run στις 15/05/2013 2:15 πμ.

παιδια καλησπερα και εγω το ιδιο προβλημα εχω ποιο απο τα δυο να παρω! Τι παραπανω θα μου δωσει το r μεσα στην πολυ αφου πιστα δυσκολα θα παω λογο χρονου! τοσο κακεσ ειναι οι αναρτησεισ και τα φρενα του απλου που πρεπει να προτημησω το r, τα φωτα σασ παρακαλω γιατι θελω να κανω αμεσα την αγορα και ειμαι σε μεγαλο δηλημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!