ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ

ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 22/07/2012 11:19 πμ.

Κατεβαινοντας στον ακαληπτο του σπιτιου μου να παρω τη μηχανη μου για μια βολτα (sprint st) ειδα οτι μου ειχαν κοψει το λαστιχακι του φρενου και μου ειχαν αφαιρεσει τη μανετα μαζι με το δοχειακι των υγρων του.... Η δουλεια φαινοταν να ειναι απο ατομο που γνωριζει απο μοτοσυκλετες. Η μ...κια μου ειναι πως τις τελευταιες μερες δεν τη σκεπαζα με τη κουκουλα οποτε προφανως καποιος τη μπανισε. Ευτυχως δε μου ειχαν πειραξει τπτ αλλο με μια ματια που εριξα. Εχετε καμια ιδεα ποσο στοιχιζουν ολα αυτα να τα αγορασω? Σκεφτομαι να παω στο Σακη..

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: johnygalan στις 22/07/2012 1:14 μμ.

Μανέτες με κανένα 50 βρίσκεις εύκολα στο ebay, τώρα το δοχείο δεν νομίζω να είναι ακριβό ψάξε καλύτερα
για μεταχειρισμένο σε μαγαζί με ανταλλακτικά.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: HelenKoR στις 22/07/2012 3:35 μμ.

Δεν θέλω να σε ταράξω αλλά καλό θα ήταν να πάρεις κάποια μέτρα ασφαλείας παραπάνω. Μην τους δίνεις τζάμπα ανταλλακτικά... κρίμα είναι...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: slaine στις 22/07/2012 4:29 μμ.

κρίμα ρε φιλαράκι. ρώτησα πρόσφατα το Σάκη για μανέτα και μου είπε κάπου 50 ευρώ η μία. μέσω νετ έψαξα και βρήκα σε αυτή την τιμή και τις 2 μανέτες.
δεν ξέρω αν ακόμα παίζει αυτή η προσφορά αλλά ρίξε μία ματιά:
http://www.rideitmoto.com

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Παντελής στις 22/07/2012 5:01 μμ.

Κρίμα... Δεν είναι ωραία αίσθηση να βλέπεις το μηχανάκι σου να έχει συληθεί...

Όπως λέει και ο φίλος απο πάνω, ''πάρε μέτρα''. Αν έκανε εύκολα την δουλειά, θα την ξανακάνει και δεν είναι καιροί για τέτοια.
Λογικά θέλεις και τρόμπα φρένου, ε ??

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Airzizel στις 22/07/2012 6:55 μμ.

Οπως το περιγραφεις σου κλεψανε ολοκληρη την τρομπα του φρενου και θες και καινουρια σωληνακια... Το κοστος μπορει να φτασει αρκετα πιο πανω...
Οσων αφορα μονο τις μανετες το τι πληρωνεις εξαταται απο το τι παιρνεις...μαμα Triumph? Kινεζικες? Ergal μαρκα οπως Τitax, Pazzo κτλ...
Αν θες παντως κατι φτηνο, ψαξε για μεταχειρισμενη μαμα...μπορει βα βρεις και την δικια σου γιατι αυτος που την βουτηξε για να την πουλησει την πηρε.
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 22/07/2012 10:18 μμ.

Παιδιά ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας, δε ξέρω τι άλλο να κάνω για να προστατέψω την αγαπημένη μου από μελλοντικές κλοπές, εκτός από το να την ασφαλίζω με κάποιο λουκέτο και να την σκεπάζω, από τη στιγμή που έχω ανοιχτό parking . Αυτό όμως δε με ασφαλίζει απόλυτα αν κάποιος θέλει να πάρει κάποιο εξάρτημα από πάνω το ξέρω. Αύριο θα κοιτάξω να τη πάω συνεργείο, ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα να την βγάλω στο δρόμο μόνο με το πίσω φρένο…

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Airzizel στις 23/07/2012 12:21 πμ.

billy the kid" Αύριο θα κοιτάξω να τη πάω συνεργείο, ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα να την βγάλω στο δρόμο μόνο με το πίσω φρένο…"


Αν έχεις οδική απέφυγε να την οδηγήσεις. Αν το κάνεις πρέπει να γνωρίζεις οτι το πίσω φρένο προσφερει το πολυ 30% της επιβραδυντικής δύναμης του εμπρός...με λίγα λόγια τα μάτια σου 1014.
I fear you have mistaken me for someone who gives a shit

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: mastersam13 στις 23/07/2012 6:41 πμ.

Airzizel"
billy the kid" Αύριο θα κοιτάξω να τη πάω συνεργείο, ελπίζω να μην έχω κάποιο πρόβλημα να την βγάλω στο δρόμο μόνο με το πίσω φρένο…"


Αν έχεις οδική απέφυγε να την οδηγήσεις. Αν το κάνεις πρέπει να γνωρίζεις οτι το πίσω φρένο προσφερει το πολυ 30% της επιβραδυντικής δύναμης του εμπρός...με λίγα λόγια τα μάτια σου 1014."


Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: Παντελής στις 23/07/2012 7:30 πμ.

billy the kid"α την ασφαλίζω με κάποιο λουκέτο και να την σκεπάζω, από τη στιγμή που έχω ανοιχτό parking .…"

Συναγερμό έχεις επάνω ???

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 23/07/2012 9:43 πμ.

Παντελής"
billy the kid"α την ασφαλίζω με κάποιο λουκέτο και να την σκεπάζω, από τη στιγμή που έχω ανοιχτό parking .…"

Συναγερμό έχεις επάνω ???"

Ενοειται πως εχω, αν και δε ξερω αν αυτο σου παρεχει 100% προστασια..βεβαια οσο περισσοτερα μετρα ασφαλειας περνεις τοσο το καλυτερο!

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: HelenKoR στις 23/07/2012 10:52 πμ.

... Γι'αυτό δεν θέλω ακριβά αξεσουάρ πάνω στην μηχανή. Μπορεί να πας για καφέ και όταν θα είσαι ετοιμος να φύγεις να μην μπορείς διότι οι rizoma μανετες σου θα έχουν κάνει φτερά.

Παιδιά, έκλεψαν την πίσω ρόδα του παπιού και πήγε γύρω στα 200 ευρώ και 3 μήνες για να έρθει η ζάντα... Τι να λέμε τώρα...!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: HelenKoR στις 23/07/2012 10:54 πμ.

Και φυσικά, όπως λέει και ο Airzizel παραπάνω, κάλεσε την οδική. Ελπίζω να έχεις μέσα στην ασφάλειά σου!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: billy the kid στις 23/07/2012 11:16 πμ.

Περνω τηλ τον Κοντη και το τηλεφωνο δε φαινεται να λειτουργει...εχει κανεις καποιο αλλο τηλεφωνο του να μου το στειλει με p.m ? Στην Μιχαλακοπουλου που πηρα μου ειπαν εχουν ολο το σετ (μανετα-τρομπα-βαρελακι) σε καλη τιμη , θελουν βεβαια αριθμο πλαισιου για να το σιγουρεψουν, αλλα για το σωληνακι ισως χρειαστουν και 15 μερες να μου το φερουν, αν δε βρω θα κοιταξω να ρωτησω σε καποιο καταστημα φρενων μηπως το εχουν.

Re: ΚΛΟΠΗ ΜΑΝΕΤΑΣ ΦΡΕΝΟΥ  

  Από: HelenKoR στις 23/07/2012 11:43 πμ.

Ναι, όντως. Τον κάλεσα για ενα δικό μου θέμα και το σταθερό του δεν λειτουργεί. Υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα. Απ'οτι μου είπε σε καμια ώρα θα το έχει λύσει το θέμα. Αν θέλεις, δοκίμασε πάλι αργότερα.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.