Αγανακτησμενος Tigeras

Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: johntar στις 29/04/2012 10:32 μμ.

Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είμαστε καλά?Οι πιο πολλοί εδώ με ξέρετε έχουμε βρεθεί και ξέρετε την ιστορία μου. Έχω ένα τίγρη του 08 και έχω το παρατσούκλι ο πιστονοπονεμενος.Για όσους δεν με ξέρουν έχω αλλάξει 2 φορές πιστόνια (δλδ με τα μαμα τρεις)και πάλι έχω ένα τρομερό θόρυβο στο μοτορι.Τα προηγούμενα τ είχα αλλάξει στα 27,500 εάν δεν κάνω λάθος και τώρα έχω 34,800. Είμαι 100% σίγουρος ότι έχω πάλι το γνωστό πρόβλημα ΠΙΣΤΌΝΙΑ!!!Το θέμα είναι ότι πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά μίλησα με τον κ Ζαβακα και μου είπε ότι δεν ξανασχολουνται γιατί δεν τους δίνει η Triumph από Αγγλία. Πραγματικά σας μιλάω είμαι έτοιμος να ανέβω κεντρικά να βρω τον Ηλιόπουλο και να τον κάνω τόπι. Αλλά είμαι κύριος και θέλω να τους μαμησω Νομικά.Δεν γίνεται να μας λένε φταίει η βενζίνη φταίει η κάθε εξάτμιση που βάζετε. Είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Όποιος εχει το ιδιο προβλημα με εμενα καλο ειναι να επικοινωνήσει μαζι μου να δουμε τι θα κανουμε.Δεν αντεχω αλλο τα νευρα μου θα σπασουν και θα εχουμε επεισόδια στα κεντρικα.Δεν ειναι απειλεί αλλα οποιος εχει τραβήξει αυτά που έχω τραβήξει εγω ισως τους ειχε μαμησει ειδη.
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: ad1 στις 29/04/2012 11:24 μμ.

johntar"Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είμαστε καλά?Οι πιο πολλοί εδώ με ξέρετε έχουμε βρεθεί και ξέρετε την ιστορία μου. Έχω ένα τίγρη του 08 και έχω το παρατσούκλι ο πιστονοπονεμενος.Για όσους δεν με ξέρουν έχω αλλάξει 2 φορές πιστόνια (δλδ με τα μαμα τρεις)και πάλι έχω ένα τρομερό θόρυβο στο μοτορι.Τα προηγούμενα τ είχα αλλάξει στα 27,500 εάν δεν κάνω λάθος και τώρα έχω 34,800. Είμαι 100% σίγουρος ότι έχω πάλι το γνωστό πρόβλημα ΠΙΣΤΌΝΙΑ!!!Το θέμα είναι ότι πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά μίλησα με τον κ Ζαβακα και μου είπε ότι δεν ξανασχολουνται γιατί δεν τους δίνει η Triumph από Αγγλία. Πραγματικά σας μιλάω είμαι έτοιμος να ανέβω κεντρικά να βρω τον Ηλιόπουλο και να τον κάνω τόπι. Αλλά είμαι κύριος και θέλω να τους μαμησω Νομικά.Δεν γίνεται να μας λένε φταίει η βενζίνη φταίει η κάθε εξάτμιση που βάζετε. Είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Όποιος εχει το ιδιο προβλημα με εμενα καλο ειναι να επικοινωνήσει μαζι μου να δουμε τι θα κανουμε.Δεν αντεχω αλλο τα νευρα μου θα σπασουν και θα εχουμε επεισόδια στα κεντρικα.Δεν ειναι απειλεί αλλα οποιος εχει τραβήξει αυτά που έχω τραβήξει εγω ισως τους ειχε μαμησει ειδη."


Tι να πει κανεις? Κατι τετοια γινονται και ξενερωνουμε! Ακου εκει δεν ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ οι καραγκιοζηδες. Ποιος σοβαρος επιχειρηματιας ξεστομιζει τετοια λεξη?
Οταν ομως του ακουμπουσαμε 12,000+ ευρω ηταν καλα? Τοτε ασχολιοταν?
Παλιοτερα ο green675 και καποια αλλα παιδια ειχαν μιλησει με δικηγορο και ειχαν πει οτι θα το πανε μεχρι τελους...
Αν μπορεις επικοινωνησε μαζι του ή ας μας ενημερωσει ο ιδιος αν υπαρχει καποια προοδος.
Ελπιζω να βρεις γρηγορα ακρη

Re: Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: green-675 στις 29/04/2012 11:28 μμ.

γιαννη υπομονη......καταλαβαινω τι γινεται...θα μιλησσουμε τηλεφωνικα προς το τελος της εβδομαδας.....μεσα στο μαιο θα εχουμε συνεχεια..........τα λεμε φιλος......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: makismagakis στις 16/09/2012 10:35 μμ.

johntar"Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ. Είμαστε καλά?Οι πιο πολλοί εδώ με ξέρετε έχουμε βρεθεί και ξέρετε την ιστορία μου. Έχω ένα τίγρη του 08 και έχω το παρατσούκλι ο πιστονοπονεμενος.Για όσους δεν με ξέρουν έχω αλλάξει 2 φορές πιστόνια (δλδ με τα μαμα τρεις)και πάλι έχω ένα τρομερό θόρυβο στο μοτορι.Τα προηγούμενα τ είχα αλλάξει στα 27,500 εάν δεν κάνω λάθος και τώρα έχω 34,800. Είμαι 100% σίγουρος ότι έχω πάλι το γνωστό πρόβλημα ΠΙΣΤΌΝΙΑ!!!Το θέμα είναι ότι πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά μίλησα με τον κ Ζαβακα και μου είπε ότι δεν ξανασχολουνται γιατί δεν τους δίνει η Triumph από Αγγλία. Πραγματικά σας μιλάω είμαι έτοιμος να ανέβω κεντρικά να βρω τον Ηλιόπουλο και να τον κάνω τόπι. Αλλά είμαι κύριος και θέλω να τους μαμησω Νομικά.Δεν γίνεται να μας λένε φταίει η βενζίνη φταίει η κάθε εξάτμιση που βάζετε. Είναι ΤΡΑΓΙΚΗ. Όποιος εχει το ιδιο προβλημα με εμενα καλο ειναι να επικοινωνήσει μαζι μου να δουμε τι θα κανουμε.Δεν αντεχω αλλο τα νευρα μου θα σπασουν και θα εχουμε επεισόδια στα κεντρικα.Δεν ειναι απειλεί αλλα οποιος εχει τραβήξει αυτά που έχω τραβήξει εγω ισως τους ειχε μαμησει ειδη."


ΦΙΛΕ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΣ ΕΧΩ ΜΙΑ TIGER 900. ΕΧΩ ΤΡΑΒΕΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΥΝΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Re: Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: Visk στις 17/09/2012 2:53 πμ.

Τελικα τι εγινε?
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?

Re: Αγανακτησμενος Tigeras  

  Από: motocikletagr στις 17/09/2012 11:44 πμ.

Φυσικά καταλαβαίνεις και μόνος σου οτι το πρόβλημα δεν είναι στα μπιστόνια αλλά κάπου αλλού. Η πρώτη φορά ΟΚ αστοχία υλικού ,η δεύτερη φορά δεν δικαιολογείται.

Τον να τον κάνεις τοπι δεν είναι η λύση και θα βρεθείς υπόλογος, η μόνη λύση η δικαστική οδός .