Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο

Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 6:13 μμ.

Στα τέλη του 2008 ήθελα να φτιάξω ένα ημερολόγιο με κεντρικό θέμα τις μοτοσυκλέτες Triumph. Ενα ημερολόγιο απο τα μέλη του forum για τους φίλους της Τ.

Aπο τότε η αλήθεια είναι οτι δεν έκανα τίποτα το ιδιαίτερο προκειμένου να συλλέξω κατάλληλο υλικό.
Τώρα όμως, μετά απο 4 χρόνια, νομίζω οτι ήρθε η ώρα να ολοκληρώσουμε
Το Πρώτο Ημερολόγιο του forumtriumph.gr

Για να γίνει αυτό, σκέφτηκα οτι ένας Διαγωνισμός Φωτογραφίας είναι απαραίτητος!
Οι υποψήφιοι μπορούν να στείλουν τις φωτογραφίες τους με θέμα κάποιο/α απο τα μοντέλα της Triumph. Τα μέλη του forum θα ψηφίσουν αυτές που τους αρέσουν περισσότερο και οι 13 καλύτερες φωτογραφίες θα συνθέσουν το Ημερολόγιό μας!

Και γιατί 13; Θα χρειαστούμε 12 φωτογραφίες για τους 12 μήνες και ένα εξώφυλλο!

Για να το κάνουμε λίγο πιο ενδιαφέρον, εκείνος που θα πάρει τις περισσότερες ψήφους θα κερδίσει ενα συμβολικό δώρο, το [url=http://www.youtube.com/watch?v=s52k0uo_4bw:n2m6glhy]Or Glory: 21st Century Rockers του Horst A. Friedrichs.

Το Ημερολόγιο θα είναι σε ηλεκτρονική μορφή και θα διατεθεί φυσικά δωρεάν! Θα αφορά το έτος 2013 και θα πρέπει να είναι δικές μας φωτογραφίες και όχι κάποιου άλλου που βρήκαμε στο internet.

Αυτή είναι μια σκέψη που όμως χρειάζεται την συμμετοχή σας για να πραγματοποιηθεί!
Τι λέτε κι εσείς;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: NikosV στις 11/03/2012 6:23 μμ.


μπραβο hellen !! πολυ καλη ιδεα !!

επειδη θα γινει πανικος απο φωτο (και απο τις δικες μου )
με πιο τροπο θα γινει δυνατη η ψηφοφορια ??
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 6:41 μμ.

NikosV"[...]
με πιο τροπο θα γινει δυνατη η ψηφοφορια ??"


Ενας δίκαιος τρόπος είναι να μαζέψουμε όλες τις φωτογραφίες πρώτα και στην συνέχεια να τις διαθέσουμε όλες μαζί προς ψηφοφορία ταυτόχρονα. Το Ημερολόγιο θα είναι για το 2013 οπότε έχουμε χρόνο μπροστά μας!

Επομένως πρώτα πρέπει να ορίσουμε μια συγκεκριμένη ημερομηνία που θα μπορούμε να στέλνουμε τις φωτογραφίες μας, καθώς και τις ημερομηνίες οπού θα αρχίσει και θα τελειώσει η ψηφοφορία!

Παραδείγματος χάριν, θα μπορεί όποιος ενδιαφέρεται, να στέλνει φωτογραφίες μέχρι και τον Οκτώβριο.
Τον Νοέμβριο θα ανεβάσουμε την ψηφοφορία και μέσα Δεκεμβρίου θα λήξει.

Αφού οι φωτογραφίες που θα λάβουν μέρος θα είναι αυτές που θα έχουμε στείλει ως και τον Οκτώβριο, τον Νοέμβρη δεν θα έχουμε new entries. Επομένως θα μπορούσε κάθε φωτογραφία να πάρει τον δικό της αριθμό οπού και τα μέλη θα ψηφίσουν σύμφωνα με αυτό!

Πώς σου φαίνεται;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: NikosV στις 11/03/2012 6:58 μμ.

HelenKoR"
Πώς σου φαίνεται; "


it's a deal !!

αλλα το θεμα ειναι οτι αν π.χ. εγω ανεβασω 5 ας πουμε φωτογραφιες και τα αλλα 300 μελη του φορουμ το ιδιο .. την κατσαμε .. !! οποτε ανεβαζω εγω τις 5 και βαζετε και εσεις καμια 10αρια και ψηφιζουμε
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 6:58 μμ.

Μόλις είδα οτι τα θέματα για ψηφοφορία δέχονται μέχρι και 10 απαντήσεις.
Αν οι φωτογραφίες μας είναι περισσότερες ( ) θα φτιάξουμε 2 ή και περισσότερα θέματα, ανάλογα με τις ανάγκες μας, οπού η κάθε φωτογραφία θα είναι μοναδική (δεν θα επαναλαμβάνεται η ίδια φωτό) και θα έχει τον δικό της αριθμό.

Πχ, στο πρώτο θέμα θα είναι οι φωτογραφίες απο 1 εως 10, στο δεύτερο θέμα απο 11 εως 20 κοκ.
οπού φυσικά εκείνος που θα δημιουργήσει την ψηφοφορία (πιθανότατα εγώ) θα ποστάρει τις φωτογραφίες στο αντίστοιχο θέμα για την μεγαλύτερη διευκόλυνση των μελών.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 6:59 μμ.

NikosV"
HelenKoR"
Πώς σου φαίνεται; "


it's a deal !!

αλλα το θεμα ειναι οτι αν π.χ. εγω ανεβασω 5 ας πουμε φωτογραφιες και τα αλλα 300 μελη του φορουμ το ιδιο .. την κατσαμε .. !! οποτε ανεβαζω εγω τις 5 και βαζετε και εσεις καμια 10αρια και ψηφιζουμε
"




Μακάρι να έχουμε τόσες συμμετοχές!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: petros paloukidis στις 11/03/2012 7:03 μμ.

Πολυ καλη η ιδεα..ας ενωθουμε για ενα καλο αποτελεσμα
ο τολμων νικα!

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 7:04 μμ.

Το θέμα είναι:
Να είναι "ανοιχτές" οι συμμετοχές και να μπορούν όλοι να βλέπουν τον ανταγωνισμό ή να σταλθούν οι φωτογραφίες με προσωπικό μήνυμα και να δουν το φως της δημοσιότητας μια και καλή στην ψηφοφορία του Νοεμβρίου;
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 7:07 μμ.

petros paloukidis"Πολυ καλη η ιδεα..ας ενωθουμε για ενα καλο αποτελεσμα"


Ακριβώς αυτό!!!
Ο Διαγωνισμός και το Ημερολόγιο χρειάζονται την συμμετοχή των μελών!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: maddog στις 11/03/2012 9:32 μμ.

μεσαααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 11/03/2012 10:19 μμ.

Παιδιά, χαίρομαι πάρα πολύ με τις τελευταίες εξελίξεις! Πραγματικά!!!
Ο Διαγωνισμός βρίσκεται σε εμβρυακό στάδιο αλλά θα φροντίσουμε μέσα στις επόμενες μέρες να λάβει την τελική του μορφή!

Είμαι σίγουρη οτι θα έχει επιτυχία διότι είναι κάτι για εμάς απο εμάς, με την ηθική ικανοποίηση οτι συμμετείχαμε και συμβάλαμε σε κάτι τόσο ξεχωριστό!
Stay tuned!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: Dennis G. στις 12/03/2012 8:33 πμ.

Συγχαρητήρια Ελένη !!!!!!!!!!!

Πολύ ωραία κίνηση, πολύ ωραία σκέψη.............
σαφώς και θα το υποστηρίξουμε !!!!!

Αναμένουμε οδηγίες

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: sinister στις 12/03/2012 9:24 πμ.

To ημερολογιο θα ειναι για τον τοιχο του γκαραζ σαν της pirelli ή για την κουζινα που μπαινοβγαινουν κ παιδια?
Σε τετοια μορφη εχετε σκοπο να το κανετε? Αν δεν ειναι printable παντως δεν εχει νοημα γιατι δεν θα εχει καποια χρησιμοτητα νομιζω

http://www.vertex42.com/Files/download/ ... lates.html
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: HelenKoR στις 12/03/2012 11:11 πμ.

sinister"Σε τετοια μορφη εχετε σκοπο να το κανετε? Αν δεν ειναι printable παντως δεν εχει νοημα γιατι δεν θα εχει καποια χρησιμοτητα νομιζω

"


Mην ανησυχείς! Εννοείται οτι όποιος θέλει θα μπορεί να το αποκτήσει σε έντυπη μορφή! Δεν αποκλείεται μάλιστα οι συμμετέχοντες οπού θα ξεχωρίσουν μέσω της ψηφοφορίας να κερδίσουν το Ημερολόγιο σε hardcopy.
Μην ξεχνάτε οτι όλο αυτό γίνεται αφιλοκερδώς.

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:53, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.
Λόγος: edit

Re: Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Triumph Ημερολόγιο  

  Από: mixalakis στις 12/03/2012 6:08 μμ.

Θα ήθελα να συμμετάσχω με την, κατά τη γνώμη μου, καλύτερή μου φωτογραφία με τη μηχανή μου.

gallery2.php?g2_itemId=398