Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: Σιγαστηρας Εξατμισης Arrow Σε Tiger 800

Δημοσίευσηαπό tharis » 27 Ιαν 2012, 21:48

sinister έγραψε:χιλια δικια για την φασαρια αλλα μπροστα στη σωματικη μου ακεραιότητα που κινδυνεύει καθημερινα απο τους αχρηστους κουτακιδες που δεν βλεπουν, σορρυ αλλα ας κανουν λιγο υπομονη οι συμπολιτες μου.
Ο θορυβος με εχει σωσει πολλες φορες απο του χαρου τις ροδες! :bye:

Αυτο μπορει να "δουλευει" πρακτικα αλλα δεν ειναι και δικαιολογια για να βαλεις εξατμιση...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό ΛΑΜΔΑ » 27 Ιαν 2012, 21:59

Καλά ρε δεν φτάνει που είσαστε η ντροπή της τριουμφ,δεν φτάνει που μας κάνετε ρεζίλι με τα μπρίκια που καβαλάτε,θέλετε και εξατμισόνια με θόρυβο;Άντε ρε να κρυφτήτε σε καμία τρύπα κι αφήστε τα αυτά για τα γνήσια κι αντρικά τριουμφ(1050),σουρουχλεμέδες έ σουρουχλεμέδες:bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha: :bahaha:
Άβαταρ μέλους
ΛΑΜΔΑ
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 '08, Aprilia sportcity 300.
Όνομα: Πολύκαρπος

Δημοσίευσηαπό denthnpalevw » 27 Ιαν 2012, 22:01

αυτο με τον ηχο ειναι μεγαλη κουβεντα και μεχρι να το δεις με τα ματια σου οτι οντως σε ακουνε και αντιδρανε δεν το δεχεσαι, αλλα ετσι ειναι..... ασχετο αν ελαχιστος κοσμος βαζει εξατμιση γι αυτο το λογο απλα ειναι ενα +...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
denthnpalevw
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675

Δημοσίευσηαπό sinister » 27 Ιαν 2012, 22:57

tharis έγραψε:
sinister έγραψε:χιλια δικια για την φασαρια αλλα μπροστα στη σωματικη μου ακεραιότητα που κινδυνεύει καθημερινα απο τους αχρηστους κουτακιδες που δεν βλεπουν, σορρυ αλλα ας κανουν λιγο υπομονη οι συμπολιτες μου.
Ο θορυβος με εχει σωσει πολλες φορες απο του χαρου τις ροδες! :bye:

Αυτο μπορει να "δουλευει" πρακτικα αλλα δεν ειναι και δικαιολογια για να βαλεις εξατμιση...

Πιστεψε με οταν εβαλα νεες εξατμισεις στο strada της κρυστας ειχαμε βαλει κ τις ταπες κ εκανε σαν μαμα γιατι οι ταπες ηταν φουλ κλειστες. Οταν χτυπησαν την κρυστα επειδη δεν την ειδαν εβγαλα τις ταπες κ τωρα πιστεψε με την ακουνε κ σκεφτονται δυο φορες πριν κανουν τιμονια μιας κ αυτες οι arrow σε μονοκύλινδρο κανουν σαν τις κανονιες που ριχνουν απο το Λυκαβηττό καθε 28η οκτωβριου! Δεν ξερω αν εχεις οδηγησει στην αθηνα αλλα εδω κατω τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα στην κινηση κ ο κινδυνος παραμονευει σε καθε εκατοστο του δρομου! Κ εμενα με ενοχλει ο θορυβος που κανουν αλλα αν περνας απο ενα δρομο απλα χωρις να σκας ξερες δεν νομιζω οτι ενοχλουνται τοσο πολυ οι συμπολιτες μου! :bye:
http://www.mrbike.gr/website/o-pagkos/A ... fotos.html
Άβαταρ μέλους
sinister
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: aprilia rsv factory
Όνομα: Πανος

Δημοσίευσηαπό tharis » 28 Ιαν 2012, 00:27

βρε το ξερω κι εγω μαζι σου ειμαι :happyface: αλλα με την ιδια λογικη μπορεις να πηγαινεις και με την κορνα πατημενη που λεει ο λογος..

Απλα, καποια μονοκυλινδρα ειδικα, τεινουν να γινονται "τρομακτικα" ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Δημοσίευσηαπό Visk » 28 Ιαν 2012, 02:13

mixalakis έγραψε:Ρε παιδιά έλεος πια με τις εξατμίσεις και τον θόρυβο!
Επιτέλους ας σεβαστούμε λίγο τους συμπολίτες μας. Δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να ακούει τον κάθε κάγκουρα που περνάει κάτω από το σπίτι του.
Έχουν καταντήσει τα Τ σαν τα TDM, που ψάχνεις με το φανάρι να βρεις μηχανάκι με τις μαμίσιες εξατμίσεις.

Αρχικα θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντισεις σας, Με βλεπω να την κραταω ταπομενη γιατι ο θοριβος μαλλον θα με κουρασει.
Το τελεφταιο που εψαχνα κανοντας την ερωτηση αυτη ιταν το να με πειασει καποιος απο τα μουτρα!
Αν ημουν καγκουρας δεν θα εμπενα καν στον κοπο να ροτησω! και πραγματικα συγνωμη που παραλιγο να ριξω την
Τ στο επιπεδο των TDM.
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?
Άβαταρ μέλους
Visk
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger Explorer XC
Όνομα: George

Δημοσίευσηαπό petros1479 » 28 Ιαν 2012, 02:29

αν καποιοι απο εσας μεγαλωσαν σε επαρχια σιγουρα θα εχουν μισησει αυτους που κανουν φασαρια με τις εξατμισεις!!!
περναει παπακι και νομιζεις οτι περναει το τσαρτερ που ετοιμαζετε για προσγειωση! κι εγω δε νομιζω οτι πρεπει να γκαριζει η εξατμιση για να σε καταλαβαινουν οι αλλοι οδηγοι!! Γι αυτο ταπωμενη και ας ειναι αροου και οτι αλλο θελει! τα αυτακια μου να μην ενοχλει!
Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! :naughty το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???
HIGHWAY TO HELL.
Άβαταρ μέλους
petros1479
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 1
Μοτοσυκλέτα: τιγρης 800 xc καταμαυρος και πολυ αγριος!
Όνομα: Πέτρος

Δημοσίευσηαπό tharis » 28 Ιαν 2012, 12:28

petros1479 έγραψε:Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! :naughty το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???

Εννοεις οτι σας εχουν κρεμασει κουδουνια ??
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Δημοσίευσηαπό petros1479 » 28 Ιαν 2012, 13:27

tharis έγραψε:
petros1479 έγραψε:Α! και να μην ξεχασω! εμεις με τα 800 δεν χρειαζομαστε εξατμισεις για να κανουμε αισθητη την παρουσια μας!!! :naughty το πιασατε το υπονοουμενο ετσι???

Εννοεις οτι σας εχουν κρεμασει κουδουνια ??
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

αυτη ειναι η διαφορα αναμεσα σε αυτους που εχουν τιγρη 800 και ειδικα XC! και σε ολους τους αλλους!!! Οι υπολοιποι εχετε το μυαλο σας στις κουδουνιστρες!!! :gogo: :rotfl: :rocket
(πολυ τρολαρισμα πεφτει τελευταια!)
HIGHWAY TO HELL.
Άβαταρ μέλους
petros1479
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 1
Μοτοσυκλέτα: τιγρης 800 xc καταμαυρος και πολυ αγριος!
Όνομα: Πέτρος

Δημοσίευσηαπό Bladerunner » 28 Ιαν 2012, 14:37

Το θέμα με τις εξατμίσεις είναι αρκετά πολύπλοκο. Εξαρτάται από το μηχανάκι, το είδος της εξάτμισης, τον οδηγό, τους συμπολίτες....

Στο Street Triple που είχα την 3 σε 1, έκανε αρκετό θόρυβο στις χαμηλές και γινόταν έντονα αισθητός μέσα στα στενά! Στο τέλος κέρδισε η οικολογική συνείδηση που δεν είχε καταλύτη και σε τρεις μήνες το ξεφορτώθηκα

Το Daytona έχει μόνο τελικό, την ξετάπωσα και πιστεύω έχει την ιδανική ισορροπία. Διακριτικό μπάσο στις χαμηλές όταν κινούμαι μέσα στην πόλη, πορωτικό ουρλιαχτό όταν βγαίνω για βόλτα σε ανοιχτό δρόμο. Ειλικρινά την απολαμβάνω την εξάτμιση :D

Τώρα αν ο κάθε ένας βάζει εξάτμιση και κάθε 50 μέτρα βαράει κόφτες μέσα στα στενά, απλά δεν έχει μάθει να σέβεται και με ποδήλατο να κυκλοφορεί, φασαρία θα κάνει. Και συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο ότι με την εξάτμιση σε προσέχουν περισσότερο. Δοκιμάστε Κηφισό με εξάτμιση και χωρίς, σε ώρα που έχει κίνηση και θα δείτε τεράστια διαφορά!

Φίλε Visk ξετάπωσέ τη (είναι το μόνο εύκολο) και δες τις ανοχές σου! Αν δεν γουστάρεις την ξανακλείνεις και όλα καλά! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Bladerunner
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Street Triple R '11
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό krysta » 28 Ιαν 2012, 22:15

Αμα τραβας γκαζιες καθε τρεις κ λιγο , εκτος του οτι ζοριζεις το μηχανακι το σιγουρο ειναι οτι εισαι καγκουρας...εγω καγκουρας δεν ειμαι αλλα τις ταπες στο στραντα δεν τις βαζω μιας κ με ακουνε μια χαρα...ουτε κανω πραπρα σαν σπαστικο συνεχως...ο θορυβος συνηθιζεται απο εσενα που οδηγεις οι αλλοι σιγουρα ενοχλουνται αν πηγαινεις σαν ηλιθιος, μεσα σε στενα η γενικοτερα...αυτα...δηλαδη εξαρταται την οδηγηση , τον οδηγο κ την μηχανη οπως ειπε κ ο bladerunner... :D
"diobo'...!"
Άβαταρ μέλους
krysta
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: 3+1
Όνομα: Κρυσταλλια

Δημοσίευσηαπό Ichigo » 29 Ιαν 2012, 01:19

Μπρίκι το 800???? Τολμάτε και μιλάτε ρε 1050ρηδες με τους epic fail ματρακάδες σας που τους πατάει μέχρι και 650ρης ληστής; Άντε μην ευχηθώ τίποτα για τα πιστόνια σας... :evil: :cussingwhite :cussingwhite :cussingwhite :happyface:

Γενικότερα τα Τ πάντως κάνουν αρκετό θόρυβο ακόμα και με τη μαμίσια εξάτμιση οπότε για τα δικά μου γούστα θα ήταν περιττή η ARROW ;)
Πολλές φορές έχω ευχηθεί ο Ληστής να έκανε λίγο θόρυβο παραπάνω για να ξυπνάει τους κοιμισμένους οδηγούς κουτιώνΕ :blink:
"O coward conscience, how dost thou afflict me!"
Άβαταρ μέλους
Ichigo
Newbie
Progress to next rank:
88%

Μοτοσυκλέτα: Bandit GSF650SA K8
Όνομα: Ίτσιγκος

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Συζήτηση περί μοτοσυκλέτας