Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

sos-help-god help me!!!

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

sos-help-god help me!!!

Δημοσίευσηαπό nomad » 01 Νοέμ 2011, 20:12

Λοιπον παιδια η περιπτωση μου αυτη την στιγμη ειναι ανευ προηγουμενου!!!!! λοιπον εχω τιγρη του 09 και τελη ιουνιου οριακα στην εγγυηση αλλαξα πιστονια-χιτωνια! την στρωνω και την περιποιουμαι γιατι 31/10 μπαινω στο πλοιο για ανκονα-ιταλια με την γυναικα μου . χθες απογευμα φτανω ιταλια και στην autostrada μετα απο 100 χιλιομετρα παραδινει πνευμα!!! ειναι βραδυ και το κοντινοτερο τριουμφ ειναι 80 χιλιομετρα μακρια (pesaro) ειναι αργα και κλειστο!(σημερα ειναι γιορτη και παλι ολα ειναι κλειστα) με αφηνει η ιταλικη ελπα στο ριμινι σε ενα ασχετο συνεργειο για μια χοντρικη διαγνωση και μου λεει ο μηχανικος παλι πιστονια ειναι το προβλημα και ο ενας κυλινδρος δεν δουλευει!! λοιπον το κουλο ειναι οτι ενα επιπλεον χρονο εγγυηση μου την εδωσε η ηλιοφιλ!! οποτε ο εδω αντιπροσωπος θα δει οτι εχουν περασει 2 χρονια απ την αγορα και αντε γεια! η ελπα ελλαδος εντωμεταξυ δεν μου το επαναπατριζει γιατι λεει πως υποχρεωση της ειναι να το παει στον κοντινοτερο εξουσιοδοτημενο!!!! οπως καταλαβαινετε ειμαι σε ενα ξενοδοχειο τωρα στο ριμινι εχω την μηχανη αφημενη σε ενα ασχετο συνεργειο,κι εχω φρικαρει με το τι θα κανω!!! πειτε μου καμια ιδεα εκτος απο το να κατεβω στην ηλιοφιλ και να πυροβολησω τους αλητες για τις χαμενες μου διακοπες το χαμενο χρημα και το μαμημενο αδιεξοδο που βρεθηκα στα καλα του καθουμενου!!!!!!!
bikes dont leak oil,they mark their territory.
Άβαταρ μέλους
nomad
Newbie
Progress to next rank:
68%

Μοτοσυκλέτα: triumph tiger 1050
Όνομα: Γιωργος

Re: sos-help-god help me!!!

Δημοσίευσηαπό tharis » 01 Νοέμ 2011, 20:18

Εσυ εισαι πολυ γκαντεμης ρε αδερφε ... Σιγουρα ειναι παλι πιστονια ? Συνηθως δε μενεις τελειως απο αυτα..

Σχετικα με την εγγυηση, τα πιστονια σου λογικα εχουν 1 (ή 2) χρονια ακομη εγγυηση πανευρωπαικως αφου αλλαχθηκαν επισημα και καθε νεο ανταλλακτικο εχει εγγυηση. Αφου θα φαινεται οτι τα εχει αλλαξει τον ιουνιο λογικα θα μπορεις να το φτιαξεις και στον Ιταλο αντιπροσωπο αν αυτα εχουν παλι προβλημα .. Τωρα αν αυτο σε συμφερει δε ξερω.. Καλα ξεμπερδεματα .. !
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό redfoot » 02 Νοέμ 2011, 00:31

απιστευτο.. φιλε μου πραγματικα εισαι εξαιρετικα ατυχος..
εγω στη θεση σου το πρωτο που θα εκανα είναι να μεταφερω το μηχανακι στην πλησιεστερη Τ ειτε με μεταφορική είτε με οδικη βοηθεια αν γινεται. Το δευτερο να μαθω εαν πραγματι ειναι πιστονια ή τι αλλο με μια εγκυρη διαγνωση ( κ γι αυτο λεω θα το πηγαινα σε εξουσιοδοτημενο). Θα ρωτουσα το κοστος και τη διαρκεια της παραμονης στο συνεργειο και θα τηλεφωνουσα στην Ηλιοφιλ για να ξεδιαλυνω την κατασταση με την εγγυηση. Εαν δεν υπαρχει τοτε αναγκαστικα θα πληρωνα και θα το επαιρνα αποφαση οτι εχασα χρημα χρονο διακοπες αλλα η ζωη συνεχιζεται. Και φυσικα, το μονο σιγουρο, μολις επεστρεφα θα την πουλουσα ανεπιστρεπτί.
Καλο κουραγιο
the road is made clear when viewed from above..
Άβαταρ μέλους
redfoot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed triple
Όνομα: Xristos

Δημοσίευσηαπό epistimon » 02 Νοέμ 2011, 01:02

πηγαινε τη μηχανη στην T και παρε τηλ την ηλιοφιλ και πες τους να κανονισουν μεταξυ τους τι θα γινει με τη μηχανη και προιδεασε τους οταν γυρισεις ελλαδα τι εχουν να ακουσουν.υπομονη.............
Άβαταρ μέλους
epistimon
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 MAURO
Όνομα: george

Δημοσίευσηαπό geor100 » 02 Νοέμ 2011, 09:59

Φιλε ασε την μηχανη στην Τ και συνεχισε τισ διακοπες σου εχασες την μηχανη μην χασεις και τισ διακοπες...
geor100
Newbie
Progress to next rank:
64%

Μοτοσυκλέτα: tiger1050

Δημοσίευσηαπό Glober » 02 Νοέμ 2011, 13:18

epistimon έγραψε:πηγαινε τη μηχανη στην T και παρε τηλ την ηλιοφιλ και πες τους να κανονισουν μεταξυ τους τι θα γινει με τη μηχανη και προιδεασε τους οταν γυρισεις ελλαδα τι εχουν να ακουσουν.υπομονη.............

Θα συμφωνήσω και εγώ... η Ηλιοφιλ είναι επίσημος αντιπρόσωπος και σου έχει βάλει επίσημο αντλακτικό το οποίο έχει εγγύηση Τ.

Η λογική λέει οτι θα πρέπει απλά να επιβεβαιώσει η Ηλιοφιλ το παραπάνω γεγονός...

Άντε αν βγάλεις άκρη να δούμε αν τα Ιταλικά πιστόνια είναι καλύτερα... :lol:

Περαστικά και σου εύχομαι να βγάλεις σο συντομότερο δυνατό άκρη μπας και καταφέρεις να συνεχίσεις τις διακοπές σου...
Άβαταρ μέλους
Glober
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050 SE
Όνομα: Vagos

Δημοσίευσηαπό madbiker » 02 Νοέμ 2011, 18:26

nomad έγραψε:Λοιπον παιδια η περιπτωση μου αυτη την στιγμη ειναι ανευ προηγουμενου!!!!! λοιπον εχω τιγρη του 09 και τελη ιουνιου οριακα στην εγγυηση αλλαξα πιστονια-χιτωνια! την στρωνω και την περιποιουμαι γιατι 31/10 μπαινω στο πλοιο για ανκονα-ιταλια με την γυναικα μου . χθες απογευμα φτανω ιταλια και στην autostrada μετα απο 100 χιλιομετρα παραδινει πνευμα!!! ειναι βραδυ και το κοντινοτερο τριουμφ ειναι 80 χιλιομετρα μακρια (pesaro) ειναι αργα και κλειστο!(σημερα ειναι γιορτη και παλι ολα ειναι κλειστα) με αφηνει η ιταλικη ελπα στο ριμινι σε ενα ασχετο συνεργειο για μια χοντρικη διαγνωση και μου λεει ο μηχανικος παλι πιστονια ειναι το προβλημα και ο ενας κυλινδρος δεν δουλευει!! λοιπον το κουλο ειναι οτι ενα επιπλεον χρονο εγγυηση μου την εδωσε η ηλιοφιλ!! οποτε ο εδω αντιπροσωπος θα δει οτι εχουν περασει 2 χρονια απ την αγορα και αντε γεια! η ελπα ελλαδος εντωμεταξυ δεν μου το επαναπατριζει γιατι λεει πως υποχρεωση της ειναι να το παει στον κοντινοτερο εξουσιοδοτημενο!!!! οπως καταλαβαινετε ειμαι σε ενα ξενοδοχειο τωρα στο ριμινι εχω την μηχανη αφημενη σε ενα ασχετο συνεργειο,κι εχω φρικαρει με το τι θα κανω!!! πειτε μου καμια ιδεα εκτος απο το να κατεβω στην ηλιοφιλ και να πυροβολησω τους αλητες για τις χαμενες μου διακοπες το χαμενο χρημα και το μαμημενο αδιεξοδο που βρεθηκα στα καλα του καθουμενου!!!!!!!

φιλε μου απο τη στιγκη που υπηρχε προβλημα εντος της εγγυησης και προχωρησες σε αντικατασταση στα πιστονια η εγγυηση για τα πιστονια χιτωνια επεκτεινεται για ενα χρονο ακομα...απο κει κ περα θα επρεπε μολις πηρες τη μηχανη απο το συνεργειο εδω στην ελλαδα να παρεις κ το χαρτι που εδειχνε την αντικατασταση των ανταλλακτικων...αφου προφανως δεν το πηρες το καλυτερο ειναι να πας εκει το μηχανακι με καποιο τροπο σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο να μιλησεις με τους εδω καραγκιοζησδες της ηλιοφιλ να σου στειλουν εστω κ με φαξ στο συνεργειο εγγραφο που να δειχνει για την αντικατασταση των πιστονιων ωστε να ισχυει κ η εγγυηση εκει...αυτο νομιζω πρεπει να κανεις...αλλα μιλα με ηλιοφιλ....καλο κουραγιο
its better to burn out, than to fade away
Άβαταρ μέλους
madbiker
Εγγεγραμένος χρήστης

Όνομα: Σταύρος

Δημοσίευσηαπό johnygalan » 02 Νοέμ 2011, 19:35

tharis έγραψε: Σιγουρα ειναι παλι πιστονια ? Συνηθως δε μενεις τελειως απο αυτα..

+1050 και εμένα λίγο περίεργο μου φαίνεται :think ο Tigrisss γύρισε τη μισή Ιταλία με σπασμένα
πιστόνια!

Οτι και να είναι πάντως καλό ξεμπέρδεμα.
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"
Άβαταρ μέλους
johnygalan
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TRIUMPH TIGER 1050 - YAMAHA YBR

Δημοσίευσηαπό kostas1975 » 02 Νοέμ 2011, 21:48

υπομονη φιλε (οσο μπορεις)...κοιτα να περασεις καλα!σαν να να εχουν κανει καποια λαλακια
μου φαινεται....συμφωνω παντως με τα προλαλησαντες οτι δεν μοιαζει με πιστονια...(ελπιζω).τοσο γρηγορα?ελπιζω για τα καλητερα
Άβαταρ μέλους
kostas1975
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό alexandros.s » 03 Νοέμ 2011, 00:21

nomad κανε υπομονη και συνεχισε για αυτο που ξεκινησες!!

ps μετα απο ολα αυτα τα κρουσματα υπαρχουν ακομα ανθρωποι που αγοραζουν 1050 :happyface: :happyface:
κλαι μαιν!!!!!! :frrr: :frrr: :frrr:
Άβαταρ μέλους
alexandros.s
Εγγεγραμένος χρήστης

Δημοσίευσηαπό lleonidas » 03 Νοέμ 2011, 01:46

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο από μια τέτοια συνάντησή σου στο λιμάνι της Πάτρας... :sprinter:
http://www.youtube.com/watch?v=JKbsW-AkYTk&hl=en&fs=1&rel=0&hd=1   
Αστειεύομαι προφανώς.Νομίζω ότι το 1ο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να σκεφτείς ψύχραιμα.Δεν είναι δα και το τέλος του κόσμου.Δευτερευόντως,θα χρειαστεί να μιλήσεις με Ηλιοφίλ δίνοντάς τους να καταλάβουν το μέγεθος του προβλήματος και απαιτώντας βοήθεια/εξυπηρέτηση ΑΜΕΣΑ.Όλα αυτά φυσικά αν μέχρι αύριο δεν έχει αλλάξει κάτι στη διάγνωση του προβλήματος γιατί ίσως πραγματικά να είναι κάτι άλλο που μπορεί ευκολότερα να επιλυθεί.
Σίγουρα πάντως θα το θυμάσαι για καιρό...:-)
lleonidas
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Τriumph tiger 1050 abs

Δημοσίευσηαπό kostas1975 » 03 Νοέμ 2011, 13:51

κανενα νεο εχουμε??
Άβαταρ μέλους
kostas1975
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
Επόμενο