Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)

Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: Human Soulitarian στις 23/09/2011 1:25 μμ.

'Οσοι σκοπεύετε να επισκεφθείτε το Carrefour Planet με μοτοσυκλέτα, έχετε υπ' όψιν ότι θα αντιμετωπιστείτε ως "ύποπτα" άτομα. Θα σας υποχρεώσουν να αφήσετε το κράνος και την τσάντα / σακίδιό σας με τα προσωπικά σας είδη (!!) στον σεκιουριτά...

Σε σχετική ερώτηση για την προσβλητική αντιμετώπιση πήρα την απάντηση ότι "αυτές τις οδηγίες έχουμε". Φυσικά προτίμησα να συνεχίσω τις αγορές μου στο ΑΒ, όπου δεν υπήρξε (φυσικά)κάποιο πρόβλημα...

Η επίσκεψη έγινε την Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2011.

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: galileos στις 23/09/2011 1:40 μμ.

Human Soulitarian"'Οσοι σκοπεύετε να επισκεφθείτε το Carrefour Planet με μοτοσυκλέτα, έχετε υπ' όψιν ότι θα αντιμετωπιστείτε ως "ύποπτα" άτομα. Θα σας υποχρεώσουν να αφήσετε το κράνος και την τσάντα / σακίδιό σας με τα προσωπικά σας είδη (!!) στον σεκιουριτά...

Σε σχετική ερώτηση για την προσβλητική αντιμετώπιση πήρα την απάντηση ότι "αυτές τις οδηγίες έχουμε". Φυσικά προτίμησα να συνεχίσω τις αγορές μου στο ΑΒ, όπου δεν υπήρξε (φυσικά)κάποιο πρόβλημα...

Η επίσκεψη έγινε την Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2011."


Το ίδιο συμβαίνει και στα JUMBO στον Πειραιά ... μάλλον φοβούνται μην τους κλέψουν
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: NikosV στις 23/09/2011 1:50 μμ.


και εμενα μου εχει τυχει και στην Αθηνα και στα Χανια σε jumbo (δεν εχει συμασια η επωνυμια)
αλλα το βρισκω πολυ εξυπηρετικο .. τουλαχιστον για το κρανος
αλλωστε σε super market ποτε δεν σε αφηνανε να αλλωνιζεις εχοντας και αλλη τσαντα μαζι σου, παντα την αφηνες στην υποδοχη ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: Cpt. Haddock στις 23/09/2011 1:59 μμ.

Μόνο αν έχεις triumph συμβαίνει αυτό;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: Native στις 23/09/2011 3:19 μμ.

Θεωρω οτι ειναι παράνομο να σε υποχρεώνουν να αφήσεις την τσαντα σου στην είσοδο. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα. Μου έχει τυχει κι έμενα, τσακώθηκα με τον σεκιουριτα, πηγαμε στον προιστάμενο και φυσικα μπήκα κανονικα με την τσάντα μου.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 23/09/2011 3:45 μμ.

Native"Θεωρω οτι ειναι παράνομο να σε υποχρεώνουν να αφήσεις την τσαντα σου στην είσοδο. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα. Μου έχει τυχει κι έμενα, τσακώθηκα με τον σεκιουριτα, πηγαμε στον προιστάμενο και φυσικα μπήκα κανονικα με την τσάντα μου. "

Σωστον!
Εγω στα πρακτικερ Νεας Φιλαδελφειας μονο το κρανος μου ζητανε και οντως βολευει για να μην το κουβαλας.
Η τσαντα πλατης δεν τους ενοχλησε καθολου και εκανα κανονικα τις αγορες μου,λογικα ολες οι καμερες ασφαλειας θα ηταν πανω μου αλλα χ@στηκα κιολας.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: Glober στις 03/11/2011 12:33 μμ.

Μια καλή ερώτηση είναι κατά πόσο μπορούν να εγγυηθούν την φύλαξη των πραγμάτων και αποζημίωση σε περίπτωση απώλειας, φοράς κτλ.

Αν μπορούν να το εγγυηθούν καλώς κάνουν και τα ζητάνε και καλώς θα κάνουμε να τους τα δίνουμε για να μην τα κουβαλάμε μαζί μας κατά την διάρκεια των ψωνίων...

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)  

  Από: Panos69 στις 04/11/2011 11:06 πμ.

Η καλύτερη λύση είναι τα ντουλαπάκια που έχουν π.χ. στα Media Markt.

Βάζεις μόνος σου τα πράγματά σου μέσα, παίρνεις και το κλειδάκι μαζί σου, είναι σε κοινή θέα άρα πολύ δύσκολα θα ασχοληθεί κάποιος να τα παραβιάσει και αν θα γρατζουνιστούν/τσαλακωθούν τα πράγματά σου είσαι εσύ υπεύθυνος γιατί εσύ τα βάζεις/βγάζεις.

Η λύση τα δίνω σε κάποιον που τα βάζει σε ένα ράφι χύμα και μου δίνει ένα καρτελάκι δεν μου αρέσει καθόλου!