Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)

Δημοσίευσηαπό Human Soulitarian » 23 Σεπ 2011, 13:25

'Οσοι σκοπεύετε να επισκεφθείτε το Carrefour Planet με μοτοσυκλέτα, έχετε υπ' όψιν ότι θα αντιμετωπιστείτε ως "ύποπτα" άτομα. Θα σας υποχρεώσουν να αφήσετε το κράνος και την τσάντα / σακίδιό σας με τα προσωπικά σας είδη (!!) στον σεκιουριτά...

Σε σχετική ερώτηση για την προσβλητική αντιμετώπιση πήρα την απάντηση ότι "αυτές τις οδηγίες έχουμε". Φυσικά προτίμησα να συνεχίσω τις αγορές μου στο ΑΒ, όπου δεν υπήρξε (φυσικά)κάποιο πρόβλημα...

Η επίσκεψη έγινε την Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2011.
Άβαταρ μέλους
Human Soulitarian
Newbie
Progress to next rank:
4%

Re: Προσβλητική Συμπεριφορά στο Carrefour Planet (Γέρακας)

Δημοσίευσηαπό galileos » 23 Σεπ 2011, 13:40

Human Soulitarian έγραψε:'Οσοι σκοπεύετε να επισκεφθείτε το Carrefour Planet με μοτοσυκλέτα, έχετε υπ' όψιν ότι θα αντιμετωπιστείτε ως "ύποπτα" άτομα. Θα σας υποχρεώσουν να αφήσετε το κράνος και την τσάντα / σακίδιό σας με τα προσωπικά σας είδη (!!) στον σεκιουριτά...

Σε σχετική ερώτηση για την προσβλητική αντιμετώπιση πήρα την απάντηση ότι "αυτές τις οδηγίες έχουμε". Φυσικά προτίμησα να συνεχίσω τις αγορές μου στο ΑΒ, όπου δεν υπήρξε (φυσικά)κάποιο πρόβλημα...

Η επίσκεψη έγινε την Πέμπτη, 22 Σεπτεμβρίου 2011.

Το ίδιο συμβαίνει και στα JUMBO στον Πειραιά ... μάλλον φοβούνται μην τους κλέψουν :loco:
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
Άβαταρ μέλους
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger SE

Δημοσίευσηαπό NikosV » 23 Σεπ 2011, 13:50

:thinking:
και εμενα μου εχει τυχει και στην Αθηνα και στα Χανια σε jumbo (δεν εχει συμασια η επωνυμια)
αλλα το βρισκω πολυ εξυπηρετικο .. τουλαχιστον για το κρανος :D
αλλωστε σε super market ποτε δεν σε αφηνανε να αλλωνιζεις εχοντας και αλλη τσαντα μαζι σου, παντα την αφηνες στην υποδοχη .. :thumbsup:
Εικόνα Εικόνα
    http://mototriumphhellas.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
NikosV
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Triumph Tiger 1050 ABS Black

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 23 Σεπ 2011, 13:59

Μόνο αν έχεις triumph συμβαίνει αυτό;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."
Άβαταρ μέλους
Cpt. Haddock
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Native » 23 Σεπ 2011, 15:19

Θεωρω οτι ειναι παράνομο να σε υποχρεώνουν να αφήσεις την τσαντα σου στην είσοδο. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα. Μου έχει τυχει κι έμενα, τσακώθηκα με τον σεκιουριτα, πηγαμε στον προιστάμενο και φυσικα μπήκα κανονικα με την τσάντα μου. :chainsaw:
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...
Άβαταρ μέλους
Native
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Vespa Gts300

Δημοσίευσηαπό TRIUMPHAKIAS » 23 Σεπ 2011, 15:45

Native έγραψε:Θεωρω οτι ειναι παράνομο να σε υποχρεώνουν να αφήσεις την τσαντα σου στην είσοδο. Δεν εχουν κανενα δικαίωμα. Μου έχει τυχει κι έμενα, τσακώθηκα με τον σεκιουριτα, πηγαμε στον προιστάμενο και φυσικα μπήκα κανονικα με την τσάντα μου. :chainsaw:

Σωστον!
Εγω στα πρακτικερ Νεας Φιλαδελφειας μονο το κρανος μου ζητανε και οντως βολευει για να μην το κουβαλας. :bahaha:
Η τσαντα πλατης δεν τους ενοχλησε καθολου και εκανα κανονικα τις αγορες μου,λογικα ολες οι καμερες ασφαλειας θα ηταν πανω μου αλλα χ@στηκα κιολας. 8)
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....
Άβαταρ μέλους
TRIUMPHAKIAS
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: c50,Runner 125 VX,GSXR 1000 K8

Δημοσίευσηαπό Πάνος » 02 Νοέμ 2011, 21:43

Εχει συμβεί και σε άλλα καταστήματα της συγκεκριμένης φίρμας. Αν δεν θέλεις να τα παραδώσεις στην υποδοχή ωστόσο κανείς δεν μπορεί να σε υποχρεώσει να το κάνεις. Κάνεις μια φασαρία και στο τέλος περνάς. :cussingargument
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Newbie
Progress to next rank:
52%

Μοτοσυκλέτα: Triumph Scrambler
Όνομα: Πάνος

Δημοσίευσηαπό Glober » 03 Νοέμ 2011, 13:33

Μια καλή ερώτηση είναι κατά πόσο μπορούν να εγγυηθούν την φύλαξη των πραγμάτων και αποζημίωση σε περίπτωση απώλειας, φοράς κτλ.

Αν μπορούν να το εγγυηθούν καλώς κάνουν και τα ζητάνε και καλώς θα κάνουμε να τους τα δίνουμε για να μην τα κουβαλάμε μαζί μας κατά την διάρκεια των ψωνίων... :happyface:
Άβαταρ μέλους
Glober
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050 SE
Όνομα: Vagos

Δημοσίευσηαπό Panos69 » 04 Νοέμ 2011, 12:06

Η καλύτερη λύση είναι τα ντουλαπάκια που έχουν π.χ. στα Media Markt.

Βάζεις μόνος σου τα πράγματά σου μέσα, παίρνεις και το κλειδάκι μαζί σου, είναι σε κοινή θέα άρα πολύ δύσκολα θα ασχοληθεί κάποιος να τα παραβιάσει και αν θα γρατζουνιστούν/τσαλακωθούν τα πράγματά σου είσαι εσύ υπεύθυνος γιατί εσύ τα βάζεις/βγάζεις.

Η λύση τα δίνω σε κάποιον που τα βάζει σε ένα ράφι χύμα και μου δίνει ένα καρτελάκι δεν μου αρέσει καθόλου!
Άβαταρ μέλους
Panos69
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 800 ABS
Όνομα: Πάνος

Advertisement

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Συζήτηση περί μοτοσυκλέτας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες