H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?

H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: redfoot στις 19/09/2011 11:47 μμ.

Υπηρξε ποτε μηχανή που θα ευχοσασταν να μην ειχατε αγοράσει? Υπηρξε φορά που μετανοιωσατε ακαριαία για την αγορά σας? Συμβιώσατε ποτε με μηχανή που σας ειχε αλλάξει τον αδόξαστο? ή σας απογοητευσε σφόδρα?
Θα ειχε πολυ ενδιαφερον να καταθεσει ο καθενας την εμπειρία του.
Η δική μου χειροτερη μηχανη ever ηταν η honda cbf500. Την αγορασα μετα απο αρκετα χρόνια μοτοσυκλετικής αγραναπαυσης ετσι για να μπω στο κλίμα. Γνωριζα οτι ηταν ψοφια αλλα τετοιο φοψίμι δεν ματαξαναοδηγησα. Επισης ηταν Ο ορισμος της πληξης κατα την οδηγηση χωρια που δε με εφτιαχνε καθολου οπτικα.Μου βγαλε και κατι θεματα στο καρμπυρατερ και μετα απο λιγους μηνες εφαγε το σουτ του αιωνα


Εσεις ??
the road is made clear when viewed from above..

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: tharis στις 20/09/2011 12:03 πμ.

απαπα μακρυα απο μας τετοια πραγματα ...

Europe, the safe side ..!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: kyrkyriakos στις 20/09/2011 10:11 πμ.

redf"Υ.
Η δική μου χειροτερη μηχανη ever ηταν η honda cbf500. .Μου βγαλε και κατι θεματα στο καρμπυρατερ και μετα απο λιγους μηνες εφαγε το σουτ του αιωνα


Εσεις ??"

Επειδή έχω CB 500 με καρπυρατέρ, το CBF 500 είναι με ψεκασμό .Μήπως τελικά και το δικό σου ήταν CB και όχι CBF?
Eγώ το έχω για τη δουλειά και είναι μια χαρά, δεν σπάει δε χαλάει και δεν ζητάει , το έχω απο το 2001 όταν και το πήρα καινούριο και του έχω αλλάξει μόνο λάδια και μια φορά τακάκια
Σίγουρα όμως ΔΕΝ είναι εργαλείο διασκέδασης

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: tasos_sax στις 20/09/2011 10:32 πμ.

Την μονη απογοητευση που ειχα ηταν με ενα beverly tourer 300 καινουργιο που μου εβγαλε τρομπα βενζινης κ περιμενα 2
μηνες για ανταλακτικο.

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: redfoot στις 20/09/2011 10:57 πμ.

kyrkyriakos"
redf"Υ.
Η δική μου χειροτερη μηχανη ever ηταν η honda cbf500. .Μου βγαλε και κατι θεματα στο καρμπυρατερ και μετα απο λιγους μηνες εφαγε το σουτ του αιωνα


Εσεις ??"

Επειδή έχω CB 500 με καρπυρατέρ, το CBF 500 είναι με ψεκασμό .Μήπως τελικά και το δικό σου ήταν CB και όχι CBF?
Eγώ το έχω για τη δουλειά και είναι μια χαρά, δεν σπάει δε χαλάει και δεν ζητάει , το έχω απο το 2001 όταν και το πήρα καινούριο και του έχω αλλάξει μόνο λάδια και μια φορά τακάκια
Σίγουρα όμως ΔΕΝ είναι εργαλείο διασκέδασης "



OXI ειμαι σιγουρος, δεν ηταν τοσο παλιο , ηταν cbf αλλα με καρμπυρατερ. Το θυμαμαι γιατι μου χαλασε τον πρωτο μηνα και εβριζα αλλους δυο
the road is made clear when viewed from above..

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: john doufexis στις 20/09/2011 11:12 πμ.

KTM 950SM: Το απολυτο οδηγικο ονειρο κ ναρκωτικο για σουζες κ παντως ειδους καγγουριες (οσο δουλευε) !!! 2 φορες καμπανα, το δεν θα φτιαχτει ποτε τρομπα του συμπλεκτι (2 το μηνα), κ το επικο "κλανκ" (οι πορτοκαλοι ξερουν) μακαρονια το μοτερ μετα απο ενα καλο κατεβασμα για να ντριφταρω !!! για την καταναλωση ενταξει εντος πολης ηταν καρδιακο επισοδειο στην γκαζια. Μετα λοιπον απο 17000 χλμ ενα ακομα μηχανακι στο συνεργειο κ κοντα ενα τριπλακι σε βενζινες αποφασισα να το δωσω κ να παρω ενα ιαπωνα χαλαρο να ηρεμησω κ εγω κ η τσεπη μου !!! Αλλα το λεω ξανα αυτο το μηχανακι ΓΙΑ ΜΕΝΑ οδηγικα ηταν τρισμεγιστο (οσο κ οταν δουλευε)
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: tasos_sax στις 20/09/2011 2:09 μμ.

john doufexis"το λεω ξανα αυτο το μηχανακι ΓΙΑ ΜΕΝΑ οδηγικα ηταν τρισμεγιστο (οσο κ οταν δουλευε) "

Δεν εχεις οδηγησει 1050 γι αυτο τα λες αυτα

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: zoomzoom στις 20/09/2011 5:49 μμ.

Ducati 750ss... Προβλήματα, πανάκριβα ανταλλακτικά, το ίδιο και τα σερβις, χωρις ιδιαίτερο γκάζι αλλά με τέλεια φρένα (το μόνο θετικό)...

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: petros1479 στις 20/09/2011 6:07 μμ.

yamaha mate 1991!!!!! Καθολου γκάζι, ακριβα ανταλακτικα, χαλια φρενα!!!!!!!!!!!!!
Αλλα πολυ μικρη καταναλωση το γεμιζα με 300 δρχ και φτηνα σερβις αφου δεν του εκανα ποτε!!!!!!!!!!!!!!
Το εχω ακομα και παιρνει μπρος καθε αυγουστο!!!!!!!Τα λαδια πρεπει να ειναι του 1996!
HIGHWAY TO HELL.

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: strani στις 20/09/2011 6:27 μμ.

lambretta 175cc ο ορισμος της λεξης ΜΟΤΟΣΑΚΚ0

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: alexandros.s στις 20/09/2011 6:44 μμ.

μακραν το tiger και με διαφορα.εδω δεν ισχυει το,οτι πληρωνεις παιρνεις,γιατι εχει πληρωθει αρκετα και εχει βγαλει αλλα τοσα..μιζες,κοντερ,φλαντζες,κυλινδρα γρατζουνισμενα...και τι δεν θες!

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: ATN PANOS στις 20/09/2011 11:30 μμ.

οτι ιταλικο επεσες στα χερια μου, με προδωσε στεγνα!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: black_power στις 20/09/2011 11:40 μμ.

ATN PANOS"οτι ιταλικο επεσες στα χερια μου, με προδωσε στεγνα!"

Άστα να πάνε, και εγώ μια φεράρι που είχα, πολλά προβλήματα...

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: tharis στις 20/09/2011 11:41 μμ.

black_power"
ATN PANOS"οτι ιταλικο επεσες στα χερια μου, με προδωσε στεγνα!"

Άστα να πάνε, και εγώ μια φεράρι που είχα, πολλά προβλήματα... "


Στην πολη καιει ? βγαζει ζεστη ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: H ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ?  

  Από: john doufexis στις 21/09/2011 3:03 μμ.

[quote="tharis":2ki443eh]
black_power"
ATN PANOS"οτι ιταλικο επεσες στα χερια μου, με προδωσε στεγνα!"

Άστα να πάνε, και εγώ μια φεράρι που είχα, πολλά προβλήματα... "


Στην πολη καιει ? βγαζει ζεστη ?? [/quote:2ki443eh]
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!