πωληση εντος δανειου? πως?

πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: bonnie στις 09/09/2011 6:21 μμ.

ερωτηση...
αν καποιος εχει παρει το μηχανακι με δανειο -της volkswagen bank στην προκειμενη, που δινει η Triumph σαν αντιπροσωπεια...

κ ακομα δεν εχει ξεχρεωσει... -ξεχρεωνει σε κανα τριαρι χρονια ας πουμε...

κ θελει να το πουλησει...

πως μπορει να γινει αυτο?

νομιζω οτι ειναι με παρακρατηση της εταιρειας μεχρι ξεχρεωσης του δανειου... αν δεν κανω λαθος...

για βοηθατε... :/
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: Barbadinos στις 09/09/2011 6:27 μμ.

Παιρνεις τα λεφτα αποτον αγοραστη ξοφλας το δανειο γινεται αρση της παρακρατησης και μετα η μεταβιβαση

Αν υπαρχει αλλος τροπος (που δεν νομιζω) θα το κοιταξω και θα σου πω
Τα πραγματα ειναι απλα,το μπερδεμα ειναι να το...καταλαβεις

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: tharis στις 09/09/2011 6:30 μμ.

εγκυκλοπαιδικα ρωτας ... ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: bonnie στις 09/09/2011 6:37 μμ.

κωστα, σε ευχαριστω... κατι τετοιο ειχα κ εγω στο νου μου... απλα δεν ηξερα αν πρακτικα μπορει να γινει... ξερεις.. ολα μαζι.. να συμφωνησει κ ο αγοραστης με αυτην την σειρα...
θα δειξει..
ευχαριστω παντως..

χαρη... ας πουμε ναι.. :/
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: tharis στις 09/09/2011 6:44 μμ.

παλι καλα .. !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: redfoot στις 09/09/2011 7:18 μμ.

XM χμ.. δε φανταζομαι να.. ??
the road is made clear when viewed from above..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: tharis στις 09/09/2011 7:25 μμ.

redf"XM χμ.. δε φανταζομαι να.. ??"


Εσυ γτ το δινεις το δικο σου ?? Την Κυριακη θα ρθεις μαζι μας ?
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: petros1479 στις 09/09/2011 9:02 μμ.

bonnie"ερωτηση...
αν καποιος εχει παρει το μηχανακι με δανειο -της volkswagen bank στην προκειμενη, που δινει η Triumph σαν αντιπροσωπεια...

κ ακομα δεν εχει ξεχρεωσει... -ξεχρεωνει σε κανα τριαρι χρονια ας πουμε...

κ θελει να το πουλησει...

πως μπορει να γινει αυτο?

νομιζω οτι ειναι με παρακρατηση της εταιρειας μεχρι ξεχρεωσης του δανειου... αν δεν κανω λαθος...

για βοηθατε... :/"

Ενας φιλος πουλησε προσφατα ενω το ειχε ακομα σε δανειο με παρακρατηση. Πηρε τα λεφτα απο τον αγοραστη, ξεχρεωσε το δανειο και ολα οκ! Απλα το θεμα ειναι οτι σου δινει ο άλλος τα λεφτα του και εσυ δεν του εχεις δώσει ακόμα τη μηχανη, εστω για το μικρο χρονικο διαστημα που θα χρειαστει να γινει η διαδικασια στην τραπεζα!!!! ο φιλος του ειχε δωσει την αδεια κυκλοφοριας μεχρι να ξεχρεωσει την τραπεζα!
HIGHWAY TO HELL.

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: Tigrisss στις 09/09/2011 9:40 μμ.

οταν δινεις τα λεφτα, το παιρνεις το μηχανακι.... κ την αδεια,απλα δεν εχεις κανει ακομα τη μεταβιβαση...

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: redfoot στις 09/09/2011 11:01 μμ.

haris"
redf"XM χμ.. δε φανταζομαι να.. ??"


Εσυ γτ το δινεις το δικο σου ?? Την Κυριακη θα ρθεις μαζι μας ?"


ζαχαρωνω 2-3 daytona (κοκκινο, μαυρο και λευκο se) και λεω να περασω σε ss κατασταση αν ερθουν ευνοικα τα πραγματα.
Θελω πολυ να ερθω αλλα εχω κατι τρεχαματα στην πολη μου το Σαββατο. Κυριακή πρωι παιζει ομως να ειμαι Κοζανη. Αν τα καταφερω αραγε που μπορω να ενσωματωθω και ποτε?

υποθετικη ερωτηση: αν εχω την αδεια κυκλοφορίας και το μηχανακι αλλα δεν εχει γινει μεταβιβαση ειμαι καλυμμένος? Γιατι αν οπως υποψιαζομαι δεν ειμαι και πεσω σε κομπιναδορο τοτε δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα !
the road is made clear when viewed from above..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: tharis στις 09/09/2011 11:22 μμ.

[quote="redfoot":sf0jgr7o]
haris"
redf"XM χμ.. δε φανταζομαι να.. ??"


Εσυ γτ το δινεις το δικο σου ?? Την Κυριακη θα ρθεις μαζι μας ?"


ζαχαρωνω 2-3 daytona (κοκκινο, μαυρο και λευκο se) και λεω να περασω σε ss κατασταση αν ερθουν ευνοικα τα πραγματα.
Θελω πολυ να ερθω αλλα εχω κατι τρεχαματα στην πολη μου το Σαββατο. Κυριακή πρωι παιζει ομως να ειμαι Κοζανη. Αν τα καταφερω αραγε που μπορω να ενσωματωθω και ποτε?

υποθετικη ερωτηση: αν εχω την αδεια κυκλοφορίας και το μηχανακι αλλα δεν εχει γινει μεταβιβαση ειμαι καλυμμένος? Γιατι αν οπως υποψιαζομαι δεν ειμαι και πεσω σε κομπιναδορο τοτε δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα ![/quote:sf0jgr7o]

Χμμ.. πως κι ετσι για ss ??

To προγραμμα το ξερεις πανω κατω.. αναλογα την ωρα παρε και κανενα τηλ και θα βρεθουμε.

Φανταζομαι θα σου κανει και καποια δηλωση ή κατι τετοιο ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: epistimon στις 10/09/2011 12:10 πμ.

σε τετοια περιπτωση πατε τραπεζα παρεα ξεχρεωνεται το δανειο περνεις το χαρτι και πας αντιπροσοπεια αν το δανειο ειναι μεσο αντιπροσοπειας για τις υπολοιπες διαδικασιες αλλιως αν το δανειο ειναι καταναλωτικο πας κατευθειαν υπουργειο για μεταβιβαση.ειναι ψιλο ταλαιπορια αλλα μονο ετσι εχεις το κεφαλι σου υσηχο.

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: redfoot στις 10/09/2011 1:35 πμ.

haris"
redf"ζαχαρωνω 2-3 daytona (κοκκινο, μαυρο και λευκο se) και λεω να περασω σε ss κατασταση αν ερθουν ευνοικα τα πραγματα.
Θελω πολυ να ερθω αλλα εχω κατι τρεχαματα στην πολη μου το Σαββατο. Κυριακή πρωι παιζει ομως να ειμαι Κοζανη. Αν τα καταφερω αραγε που μπορω να ενσωματωθω και ποτε?

υποθετικη ερωτηση: αν εχω την αδεια κυκλοφορίας και το μηχανακι αλλα δεν εχει γινει μεταβιβαση ειμαι καλυμμένος? Γιατι αν οπως υποψιαζομαι δεν ειμαι και πεσω σε κομπιναδορο τοτε δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα !"


Χμμ.. πως κι ετσι για ss ??

To προγραμμα το ξερεις πανω κατω.. αναλογα την ωρα παρε και κανενα τηλ και θα βρεθουμε.

Φανταζομαι θα σου κανει και καποια δηλωση ή κατι τετοιο .."



Eτυχε να κανω test ride το 675 και επαθα ζημια.. θεση οδηγησης καλυτερη (παραλογο το ξερω αλλα ισχυει..), ηχος πορωτικός, ροπη απο το ..μηδεν, παναλαφρη και πολυ πιο στριφτερη. Το "κουφοτερο" ολων? ενιωσα λιγο μεγαλυτερη προστασια απο τον αερα (στα 150).. ! ερωτας, μπορει να μου περασει βεβαια αλλα προς το παρον καρδιοχτυπι..

αν τελικα βρεθω στο δρομο σας θα παρω τηλ για συναντηση . Για ριξτε κανενα νουμερο. Διπλος

ευχαριστω για τις απαντησεις περι δανείου, το μαζι στην τραπεζα ακουγεται η πιο λογικη λυση
the road is made clear when viewed from above..

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: chris34 στις 10/09/2011 9:26 πμ.

Αναστασια θα σου πω ακριβως την διαδικασια γιατι την εχω φρεσκια στο μυαλο μου....
Στελνεις ενα φαξ στην VW με την αιτιολογια οτι ζητας την ολικη αποπληρωμη του δανειου.
Εκεινη με την σειρα της σου απανταει με τους κωδικους αποπληρωμης και το ακριβες ποσο(αν χρωστας εστω και 1 δοση να ξερεις οτι το χαρτι αυτο δεν στο δινει).
Αυτη η διαδικασια να ξερεις περνει 2-3 μερες!
Επειτα με το χαρτι αυτο πληρωνεις την τραπεζα, στελνεις φαξ την αποδειξη και η VW στελνει φαξ στον εμπορο για να σου κανει αρση της παρακρατησης!!!
Αυτα ακριβως!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: πωληση εντος δανειου? πως?  

  Από: crazyumpire στις 11/09/2011 10:07 πμ.

υποθετικη ερωτηση: αν εχω την αδεια κυκλοφορίας και το μηχανακι αλλα δεν εχει γινει μεταβιβαση ειμαι καλυμμένος? Γιατι αν οπως υποψιαζομαι δεν ειμαι και πεσω σε κομπιναδορο τοτε δεν ειναι καθολου απλα τα πραγματα ![/quote]

αν σου δωσω την μηχανη μου...και εχεις μαζι σου την ασφαλεια μου και την αδεια της μηχανης..
εισαι καλυμμενος!!!!!!! ειναι σαν να την παιρνεις βολτα(αν σε σταματησουν!)..
εσυ αρκει να εχεις μαζι σου το Διπλωμα!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...