ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .

ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 21/06/2008 10:47 πμ.

11 ΜΑΙΟΥ 2008 ΩΡΑ 14.30
ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ 6-7 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΛΕΥΚΑ TIGER 1050. . ΤΟ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ
ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ, ΕΝΑΣ ΜΕΣΗΛΙΚΑΣ ΣΕ ΕΝΑ HYUNDAI ATOS ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΕΙ ΔΥΟ ΓΩΝΙΕΣ ΠΙΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ "ΑΝΗΚΕ" Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙ ΤΟ STOP ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΤΟΥΣ ΕΝΟΣ ΤΙΓΡΗ. . ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΑΣ ΣΠΑΣΜΕΝΟΣ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟΣ, ΕΝΑ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΝΗΜΗ ΚΑΙ ΤΗ ΓΑΜΠΑ ΠΟΥ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΜΕ ΧΕΡΟΥΡΓΕΙΟ, 1 ΜΗΝΑΣ ΜΕ ΠΑΤΕΡΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΚΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΤΛ. . Ο ΕΝ ΛΟΓΩ "ΚΥΡΙΟΣ" 1,5 ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΖΩ Η ΑΝ ΠΕΘΑΝΑ ΚΑΙ ΣΑΦΩΣ ΗΔΗ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΚΤΛ.
Ο ΤΙΓΡΗΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΛΗΓΩΘΗΚΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΤΟΥ ΟΜΩΣ Η ΖΗΜΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΑ 5.000Ε ΜΕ ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΣ ΠΟΥ ΕΜΠΛΕΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΙΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΤΑΙΡΙΑ ΘΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΘΩ..
ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΚΑΛΟΥΜΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΤΑ 5.000 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΓΚΑΙΡΑ..
ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΕΙΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΑΜΕΣΑ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΑΔΥΝΑΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ. .
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ, ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ, Η ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙ Η ΔΙΑΔΙΑΚΑΣΙΑ ΔΙΟΤΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΦΕΝΟΣ Η ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΤΕΘΙΜΕΝΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΙ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ, ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΛΕΧΤΗΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΙΩ
ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 2 ΛΕΠΤΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ, ΑΓΡΑΤΣΟΥΝΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΩ, ΤΙΜΟΝΙ, ΕΞΑΤΜΙΣΗ, ΛΑΣΤΙΧΑ, ΚΤΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΩ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟ . .

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: chris34 στις 21/06/2008 11:46 πμ.

Mporeis na kaneis exousiodotisi sto en logo synergeio kai na eispraxei ta xrimata anti gia esena!To kanoun polla synergeia kai etsi apofeugeis autes akrivos tis diadikasies!Tha exeis to mhxanaki sou episkeuasmeno kai einai stin armodiotita pleon tou synergeiou na proskomisei ta timologia kai na eispraxei ta xrimata!Apla rotise an dexete auton ton diakanonismo!Pisteuo oti tha ton dextei mias kai einai filikos diakanonismos!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: mixalakis στις 21/06/2008 11:49 πμ.

Θωμά περαστικά και γρήγορα πάλι να 'σαι ΟΚ.
Και εσύ και ο τίγρης.

Δεν μπορεί να σου κάνει διακανονισμό το συνεργείο; Και όταν πάρεις τα λεφτά από την ασφάλεια το αποπληρώνεις άμεσα.

Ποια ασφαλιστική έχεις; Νομίζω ότι αν δεν υπάρχει διαμάχη η δική σου ασφαλιστική πληρώνει αμέσως, ή τουλάχιστον χωρίς μεγάλες καθυστερήσεις.

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: Leoni στις 23/06/2008 12:16 μμ.

περαστικά....
3>4

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: shine921 στις 23/06/2008 9:16 μμ.

Μόνο γενικές συμβουλές ...
Σε περίπτωση ατυχήματος, ΠΑΝΤΑ καλούμε την τροχαία. Η καταγραφή του ατυχήματος από τις αρχές, είναι η μοναδική απόδειξη που θα έχουμε.
Δεν βλάπτει να ... προσποιηθούμε και λίγο. Η ασφαλιστική εταιρία θα λάβει υπόψιν παλαιότητα μηχανής και άλλες σαχλαμάρες για να γλυτώσει χρήματα, με αποτέλεσμα σχεδόν ποτέ να μην παίρνουμε πίσω αυτό που είχαμε πριν το ατύχημα. Αν δεν έχουμε χτυπήσει και υπάρχει πιθανότητα να μην μας αποζημιώσουν όσο θα έπρεπε, με λίγο θέατρο ότι χτυπήσαμε σε περιοχή που δεν ελέγχεται εύκολα από τους γιατρούς, μπορούμε να διορθώσουμε αδικίες (αυχένας, ΟΜΣΣ).
Αν δεν γίνεται διακανονισμός και η ασφαλιστική μας δίνει επιταγή, πάντα ρωτάμε τον δικηγόρο της δικής μας ασφαλιστικής ... μπορεί να καταλήξουμε με ακάλυπτη!
Οι δικαστικές διεκδικήσεις μπορεί να τραβήξουν χρόνια ... υπομονή.
Κράνος, Κράνος, Κράνος, Κράνος, Κράνος, Κράνος, Κράνος. Πότε δεν έχω ευχαριστηθεί περισσότερο 400€ που έδωσα για το δικό μου.
Οδηγούμε μηχανές σε ένα κράτος που νομίζει ότι όλα τα δίτροχα είναι ποδήλατα. Αδυνατούν να συλλάβουν ότι τα 0-100 για μία μηχανή είναι 4", ότι το μεγαλύτερο όχημα δεν έχει απαραίτητα προτεραιότητα, ότι το HUNDAI που αποπληρώνουν σε 1267 δόσεις δεν είναι το υπερόχημα από το μέλλον που θα ζήλευε και ο Schumacher, ότι οι ΙΔΙΟΙ δεν είναι ο Schumacher, ότι η συνομιλία στο κινητό δεν ανήκει στις προϋποθέσεις για την οδήγηση αυτοκινήτου, ότι τα flash δεν είναι αξεσουάρ-φωτορυθμικά, ότι οι γόπες δεν συλλέγονται από το μπουφάν, κράνος του πίσω μοτοσυκλετιστή και γενικά μία λίστα που γεμίζει 3 εγκυκλοπαίδειες.

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 24/06/2008 5:19 μμ.

περαστικα και αγυριστα!!
αν ειναι λιγο γνωστος ο συνεργειας σου πεστου να σου κοψει τωρα τα τιμολογια και να πας να παρεις τα λεφτα απο την ασφαλιστικη αλλιως να του κανεις εξουσιοδοτηση να τα παρει αυτος και ας γραψει κατιτις παραπανω στα τιμολογια ετσι για να βγαλει κανα φραγκο και αυτος παραπανω! κουραγιο σε καταλαβαινω και εγω γιατι ειμαι με γυψο απο τις 07/05/08 και θα τον βγαλω στις 10/07/08 αρα συμπασχουμε!!
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: coot στις 25/06/2008 12:31 μμ.

shine921"
Οδηγούμε μηχανές σε ένα κράτος που νομίζει ότι όλα τα δίτροχα είναι ποδήλατα. Αδυνατούν να συλλάβουν ότι τα 0-100 για μία μηχανή είναι 4", ότι το μεγαλύτερο όχημα δεν έχει απαραίτητα προτεραιότητα, ότι το HUNDAI που αποπληρώνουν σε 1267 δόσεις δεν είναι το υπερόχημα από το μέλλον που θα ζήλευε και ο Schumacher, ότι οι ΙΔΙΟΙ δεν είναι ο Schumacher, ότι η συνομιλία στο κινητό δεν ανήκει στις προϋποθέσεις για την οδήγηση αυτοκινήτου, ότι τα flash δεν είναι αξεσουάρ-φωτορυθμικά, ότι οι γόπες δεν συλλέγονται από το μπουφάν, κράνος του πίσω μοτοσυκλετιστή και γενικά μία λίστα που γεμίζει 3 εγκυκλοπαίδειες."

Οδηγούμε μηχανές που το κράτος αλλά και εμείς οι αναβάτες νομίζουμε ότι οδηγάμε ποδήλατα. Σούζες και έντο σε δημόσιους δρόμους είναι στο καθημερινο ρεπερτόριο του σύχρονου μοτοσυκλετιστη. Καθώς και μόνιμη οδήγηση στο αντίθετο ρεύμα "ακόμα και στην εθνική" . Επίσης στην ατελείωτη λίστα είναι περνάμε τα κόκκινα φανάρια σαν να είναι πράσινα, κίνηση ανάμεσα από σταματημένα οχήματα με ιλιγγιώδης ταχύτητες, απαίτηση από τους άλλους να κάνουν άκρη για να περάσουμε, ατελείωτες σφήνες, κανένας σεβασμός των ορίων ταχήτητας και πολλά ακόμα τα οποία βαριέμαι να τα γράφω. Όταν ένας αναβάτης μοτοσυκλέτας δε φοράει κράνος, φοράει προστατευτικές σαγιοναρες, διάφανο σακάκι - τιραντακι και μαγιο πιστεύω ότι δε σέβεται και δεν εκτιμά τον ευατό του άρα δε γίνεται να σεβεται και τους υπόλοιπους οδηγούς και δε θα τον σεβαστούν παράλληλα.
Παρένθεση δυστυχώς κάνω και εγώ αρκετές από τις ανωτέρω καγκουριές αλλά μη τα ρίχνουμε στους οδηγούς αυτοκινήτων τα δικά μας λάθη που στο κάτω κάτω δεν μας βλέπουν. για του λόγου το αληθές....
http://www.youtube.com/watch?v=3RVJMSdIYaQ
http://www.youtube.com/watch?v=Cr17Dv7w ... re=related
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 25/06/2008 2:37 μμ.

FOROUSA DERMATINO, KRANOS, ZWNI MESIS KAI MPOTAKIA (OPWS PANTA AKOMA KAI AN PAW GIA MPANIO) KAI ZW EPEIDI OLA AUTA EKANAN TI DOULEIA TOUS. . AUTOI OI AFORISMOI EINAI POU KANOUN ZIMIA STI MOTOSUKLETA STIN ELLADA KAI OXI OI MALAKES ME TIS SAGIONARES POU STIN TELIKI TOSO SEBONTAI TON EAUTO TOUS, TOSO PRATTOUN

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: coot στις 25/06/2008 3:33 μμ.

ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ"FOROUSA DERMATINO, KRANOS, ZWNI MESIS KAI MPOTAKIA (OPWS PANTA AKOMA KAI AN PAW GIA MPANIO) KAI ZW EPEIDI OLA AUTA EKANAN TI DOULEIA TOUS. . AUTOI OI AFORISMOI EINAI POU KANOUN ZIMIA STI MOTOSUKLETA STIN ELLADA KAI OXI OI MALAKES ME TIS SAGIONARES POU STIN TELIKI TOSO SEBONTAI TON EAUTO TOUS, TOSO PRATTOUN"

Δε πήγαινε το ποστ μου στο συγκεκριμενο τρακάρισμα αλλα γενικά το τι γίνεται. Εσυ βλέπεις κάτι διαφορετικό;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: ΘΩΜΑΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ στις 26/06/2008 9:05 πμ.

SAFWS KAI BLEPW KATI DIAFORETIKO
BLEPW POLLA KAINOURGIA MIXANAKIA, BLEPW KRANI, BLEPW E3OPLISMO, BLEPW KOSMO NA GEMIZEI TIS PISTES (PSAXNOUME NA BROUME MERES STIS SERRES NA PAME GIA PROPONISI KAI DEN EXEI!!) KAI TA BOUNA GIA NA ODIGISEI PRAGMATIKA, BLEPW ALLAGI POU OPWS PANTA SE AUTI TI XWRA GINETAI ARGAAAA, ALLA AUTO DEN SIMAINEI OTI DEN GINETAI
KAI ENNOEITAI OTI PANTA UPARXOUN OI E3AIRESEIS, SAGIONARES, FLY JACKETS, 3EKRANWTOI, SFINES 8ANATOU KTL. .AN OLOUS AUTOUS TOUS EBAZES SE MIA PISTA, AFENOS 8A ITAN OLOI KOULOI, AFETEROU 8A EMENAN ME TO STOMA ANOIXTO APO TO POSO ILI8IOI EINAI POU PAIZOUN TI ZWI TOUS ENW MPOROUN NA 3EDINOUN ME ASFALEIA..TO MIXANAKI DEN EINAI MOSTRA, EINAI TROPOS ZWIS.
AUTO PREPEI NA MA8OUN NA SEBONTAI OI AUTOKINITADES, ALLA KAI EMEIS OI IDIOI WSTE NA STAMATISOUN AUTOI OI AFORISMOI..
O ILI8IOS POU ME XTUPISE EIDE ENA PALIKARI NA SKAEI ME TO KRANOS TOU KAI TO DERMATINO TOU PANW STO TZAMI TOU AUTOUKINITOU TOU, NA TO SPAEI,KAI NA PROSGEIWNETAI APO TIN ALLI PLEURA STO EDAFOS ME SPASMENO PODI, KAI I ELAXISTI PAIDEIA POU EIXE (AN KAI 51 ETWN) TON EKANE NA BGEI APO TO AUTOKINITO KAI NA ME BRIZEI MONO KAI MONO EPEIDI TOU XTUPISA TO ATOS KAI ODIGW MIXANAKI..!!
SOBAROLOGW, AUTA MOU EIPE, KAI SAFWS DEN EKANE KAN TON KOPO NA ME SIKWSEI, NA DEI AN EIMAI KALA..
AUTO DEN EINAI XARAKTIRAS MONO, EINAI ODIGIKI PAIDEIA, EINAI SUNAIS8ISI, EINAI ELLINIKO FAINOMENO KAI MONO, OPOIOS EXEI ODIGISEI E3WTERIKO KATALABAINEI TI LEW. .
O LOGOS POU TON EKANE NA ANTIDRASEI ETSI EINAI AKRIBWS GIATI EXEI AFORISEI STO MUALO TOU TA MIXANAKIA E3AITIAS TWN E3AIRESEWN POU KUKLOFOROUN KAI POU DUSTUXWS PROBALLONTAI PERISSOTERO..

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: HelenKoR στις 26/06/2008 11:04 πμ.

Αχ .... ποσο δίκιο εχεις ... ολο το ποστ σου , μια αλήθεια ...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: argy_kap στις 07/09/2008 7:23 μμ.

Θωμά,

το μηχανάκι σου έχει για παρέα το δικό μου στο ίδιο συνεργείο....

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: ATN PANOS στις 07/09/2008 7:36 μμ.

περαστικα φιλε. δυστηχως χρειαζονται πολλαααααααα χρονια μεχρι να μαθουμε να οδηγουμε σωστα.

στην δικια σου περιπτωση μπορει να μην εφταιγες, αλλα γενικα ΦΤΑΙΜΕ ολοι.
δρομοι αυτοκινητα μηχανες οδηγοι!!!

ισως μια μερα να τα καταφερουμε!!!!!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ. . .  

  Από: argy_kap στις 10/10/2008 7:11 μμ.

Update apo to prohgoumeno post είναι οτι το μηχανάκι μου είναι και πάλι στον δρόμο!