Έχω τη τιμή να αναφέρω....

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: Sprinter στις 04/06/2008 11:35 πμ.

ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!

Και γιατί δεν φώναξες βρε για βόλτα να σε συνοδέψουμε τιμητικά? Και που είσουν χθές το βράδι παρακαλώ?

Κοίτα τώρα που το πήρες να εξαφανισθείς και να σε ψάχνουμε.

ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:21 πμ.

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές
Sprinter, δυστυχώς εδώ και μία εβδομάδα δεν έχω τηλέφωνο και internet στη δουλειά λόγω βλάβης και μπαίνω στο forum μόνο το βράδυ που γυρίζω από τη δουλειά. Αν το ήξερα θα ερχόμουν χθες αλλά γύρισα κατά τις 12:00 και ήμουν πολύ κουρασμένος.
Συνεχίζω λίγο ακόμη με τη βόλτα και τις εντυπώσεις μου ... αν δε σας πειράζει.
Είχα σταματήσει στη πλατεία του χωριού Βάστα που βρίσκεται έξω από τη Μεγαλόπολη για φωτογραφίες και συνέχισα μέχρι το σχολείο του χωριού
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:31 πμ.

Από εκεί γύρισα πίσω και κατέβηκα στην Αγία Θεοδώρα.
Φανταστικό μέρος , όλο πλατάνια και τρεχούμενα νερά.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:34 πμ.

Πάλι από την Αγία Θεοδώρα..
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:35 πμ.

Η αφεντομουτσουνάρα μου...
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:42 πμ.

Λίγο πιό πέρα από το εκκλησάκι έχει μία ωραιότατη ταβέρνα και είπα να χτυπήσω μερικά σουβλακάκια αλλά είχε πολύ κόσμο και βαριόμουνα να περιμένω, έτσι κάθισα για λίγο και μετά έφυγα για να βρώ κάτι άλλο στο δρόμο ή σε κάποιο άλλο χωριό.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 12:48 πμ.

Φεύγοντας από τη ταβέρνα κανονικά θα έπρεπε να γυρίσω προς Μεγαλόπολη αλλά είδα το βουνό μπροστά μου και είπα να το ανέβω για να δώ που βγάζει ο δρόμος.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 1:05 πμ.

Αφού ανέβηκα το βουνό και πέρασα κανα δυό έρημα χωριά, κατεβαίνοντας σε ένα χωριό βρήκα τρία πιτσιρίκια στο δρόμο και ρωτάω "ρε παιδιά για Αθήνα πως πάνε ;" "Θα κατέβς προς τα κάτου θα πιράσς τρία χωριά κι θα δεις μία μιγάαλιη εκκλησία , εκεί θα κάνς αριστερά και μιτά ξαναρώτα"
Δε μπορώ να πω... τα παιδιά ήταν κατατοπιστικότατα.
Κατεβαίνοντας το βουνό δε σταμάτησα για φωτογραφίες αν και η θέα ήταν τρομερή καθώς φαινόταν στο βάθος η Καλαμάτα , ευχαριστήθηκα όμως στροφιλίκι και τις εναλλαγές του τοπίου.
Τελικά σταμάτησα για φαγητό λίγο πριν τη Τρίπολη και από εκεί ήρθα Αθήνα.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 1:35 πμ.

Έγραψα περίπου 580 κμ σε 8 ώρες, (αφού γύρισα στις 16:45) με πολλές στάσεις για φωτογραφίες και για να θαυμάσω το τοπίο, με μάξιμουμ ταχύτητα τα 130 κμ και πολλές μα πάρα πολλές στροφές.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι με καινούριο μηχανάκι χωρίς να το έχω συνηθίσει έστριβα εύκολα και με ένα αίσθημα ασφάλειας αν και τα λάστιχα του είναι για πέταμα (είχαν όμως ζεσταθεί και όπου είχε καλή άσφαλτο κράταγαν).
Επίσης μου έκανε εντύπωση η ποιότητα κύλισης που έχει το μηχανάκι. Οι αναρτήσεις τους είναι πολύ άνετες ίσως παραπάνω απ' ότι θα έπρεπε , ειδικά το πίσω αμορτισέρ (ρυθμίζετε όμως).
Το καλύτερο όμως από όλη την ημέρα ήταν αυτό το χαζό χαμόγελο που μένει μόνιμα στο πρόσωπο.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: HelenKoR στις 05/06/2008 1:41 πμ.

ice"
Το καλύτερο όμως από όλη την ημέρα ήταν αυτό το χαζό χαμόγελο που μένει μόνιμα στο πρόσωπο. "


εεε... εγκεφαλικό νομίζω το λένε !

btw φοβερές οι φωτο σου !
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: Costas στις 05/06/2008 1:42 πμ.

Ευχαριστούμε για τις ωραίες φωτό Θοδωρή!Πολύ χαίρομαι που πέρασες καλα!

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 1:54 πμ.

Προσωπικά δύσκολα δένομαι με αυτοκίνητα ή μηχανές και έχω αλλάξει αρκετά και από τα δύο.
Για να κάτσω εγώ να το πλύνω ,να το γυαλίσω και να λαδώσω την αλυσίδα στο μηχανάκι μετά από το ταξίδι αυτό σημαίνει ότι το συγκεκριμένο εργαλείο το έχω αγαπήσει.
Πολλοί λένε για τη Triumph και την οδηγική ευχαρίστηση που προσφέρουν τα προϊόντα της .... δεν ξέρω , δεν είχα στο παρελθόν Triumph, αυτό που ξέρω όμως είναι ότι θέλω να είμαι συνέχεια μαζί του.
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 1:55 πμ.

Και μία προσωπική με το γιό μου
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: icet στις 05/06/2008 1:57 πμ.

Υ.Γ. όλες οι φωτογραφίες είναι από κινητό , οπότε ας με συγχωρήσει ο φίλος φωτογράφος...
---biip biip---

Re: Έχω τη τιμή να αναφέρω....  

  Από: Sprinter στις 05/06/2008 10:12 πμ.

Μπράβο ρε παγάκια μας έφτιαξες. Αντε να πάμε καμιά βόλτα μακρινή, όχι Ομόνοια - Παγκράτι που πάνε μερικοί μερικοί εδώ μέσα

Σούπερ ο πιτσιρικάς

ΥΓ. Ανοιξέ το και λιγο τώρα το χρειάζεται. Τα χλμ/ωρα δεν έχουν σημασία, οι στροφές έχουν αλλά τώρα μπορεί να το ανοίξεις για λίγο αρκετά. Καλό του κάνει να κάτσουν τα ελατήρια.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε