Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΗ TRIUMPH

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΗ TRIUMPH

Δημοσίευσηαπό HelenKoR » 27 Νοέμ 2012, 16:47

:bahaha:
I really do appreciate people who stimulate my creativity and make me think on a deeper level.
Άβαταρ μέλους
HelenKoR
Monsieur Cannibale

Μοτοσυκλέτα: Peugeot Jet Force 50cc

Δημοσίευσηαπό nfot » 27 Νοέμ 2012, 18:03

PTiger800 έγραψε:...
και αποφάσισα με γνώμονα την κ@υλα μου....

Εεεεεετσι :thumbsup:
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.
Άβαταρ μέλους
nfot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 '09
FZ6

Δημοσίευσηαπό Art-I-Sun » 28 Νοέμ 2012, 22:45

PTiger800 έγραψε:Λίγο off topic, συγγνώμη αλλά πρέπει...
Art-I-Sun έγραψε:πούλησα τον Θρίαμβο για χάριν της οικονομικής μετακίνησης

και τώρα τι σου καίει ο μικρός Δούκας φίλε;

Με τον Θρίαμβο λόγω χρήσης (εντός πόλης καθημερινής μετακίνησης) η κατανάλωση κυμαινόταν στα 7.5 - 8L/100km. Φυσικά με πρόγραμμα - φίλτρο - εξάτμιση όλα αυτά, αλλά και απλό να ήταν πιστεύω κάτω από 7 δεν θα έπεφτε εύκολα. Με λίγα λόγια μου έβγαζε περίπου 180χλμ στο ντεπόζιτο.
Το δουκάκι, μαμίσιο ακόμη βέβαια, γράφει 2.8 - 3.5L/100km. Δηλαδή στα μισά. Φυσικά, συγκριτικά δεν έχω ούτε το μισό μηχανάκι απ'τον Θρίαμβο, αλλά μου προσφέρει και αυτό χαμόγελα, οπότε είμαι ευχαριστημένος.
Μια πατατιά τηγάνες...
Άβαταρ μέλους
Art-I-Sun
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: KTM DUKE 200
Όνομα: Σωτήρης

Δημοσίευσηαπό Ecobill » 29 Νοέμ 2012, 16:39

Εχοντας πουλήσει την πτέρυγα του παρα5( αλεξίπτωτο πλαγιάς για το κοινό) μετά από 2 χρόνια μπήκα στην διαδικασία να πάρω παραμοτέρ (παρα5 με έλικα από πίσω).
Επειδή η παντόφλα πήγαινε σύννεφο :oops: :scared: :scared: και επειδή ο έρωτας με έρωτα περνάει, αποφάσισα να πάρω (μετά από χρόνια..)μια μηχανή για ταξιδάκια. Εμπαινα στα διάφορα φόρουμ και διάβαζα κριτικές και σχόλια για κάποια μοντέλα..Ειχα αποφασίσει στην αρχή το multi αλλά όταν το είδα από κοντά κάτι δεν μου ..κόλλαγε...μετά πήγα στην Ηλιοφίλ για το σπριντ αλλά όταν το δοκίμασα με δυσκόλευε λίγο γιατί έχω και τα 2 χέρια σπασμένα στους καρπούς...φεύγοντας έπεσε το μάτι μου στο 800αράκι..

Αυτό ήταν :happyface: βρήκα αυτό που ήθελα.. :thumbsup:

Εντός έτους έκανα 22.000χλμ και συνεχίζω ακάθεκτος...

ΥΓ
manolisk :hail: :hail: που ¨ξέθαψες" 'ενα τόσο ωραίο ποστ...
Μόνος... οδηγάω μόνος... ατέλειωτος ο δρόμος... ατέλειωτες στροφές...

www.triumph-motoriders.gr
Άβαταρ μέλους
Ecobill
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ---

Δημοσίευσηαπό nfot » 29 Νοέμ 2012, 17:51

Ecobill έγραψε:...Επειδή η παντόφλα πήγαινε σύννεφο :oops: :scared: :scared: ... έχω και τα 2 χέρια σπασμένα στους καρπούς...

Νταξ ρε Βασιλη, ειπαμε, αλλα τοσο πολυ ρε παιδι μου; :twisted: :twisted: :twisted: :frrr: :frrr: :frrr:
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.
Άβαταρ μέλους
nfot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 '09
FZ6

Δημοσίευσηαπό leonithastz » 29 Νοέμ 2012, 21:40

αχ αχ αχ τι μου θημησατε!!!
απο την πρωτη φορα που το πηρε το ματι μου
απο την πρωτη φορα που με προσπερασε
απο την πρωτη φορα που εξαφανηστικε απο μπροστα μου
απο την πρωτη φορα που σταματησαμε μαζι σε φαναρι
το θαυμασα(τιγρη 1050) και το πρωτο πραμα που ειχα πει ηταν οτι μια μερα θα γινει δικο μου
με τα απο χρονια το εκανα τεστ ραιντ και δεν μπορουσα να κρατηθω το εκλεισα αμεσως
και εγινε δικο μου μετα απο καποιες μερες η απολυτη ταυλα
:grrr
μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις
Άβαταρ μέλους
leonithastz
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 1
Μοτοσυκλέτα: tiger 1050 se
Όνομα: Λεωνιδας

Δημοσίευσηαπό orange » 05 Δεκ 2012, 15:52

με έχετε συγκινήσει!

κλαψ λυγμ...

τη δεκαετία του 90 ήμουν φοιτητής. Με τα μηχανάκια δεν είχα ποτέ καμία ιδιαίτερη σχέση. Εντάξει... ήξερα τις φίρμες, ήξερα τις Harley, ήθελα Harley (και θέλω ακόμα), ήξερα γενικά πέντε πραματάκια για τα μηχανάκια, αλλά σχέση δεν είχα. Δεν διάβαζα περιοδικά, απλά μου άρεσαν.

Αλλά το μηχανάκι που θυμάμαι και μου έχει μείνει όταν το είδα ήταν ένα Thunderbird 900. Στην Δημ. Γούναρη (Ναυαρίνο) εκεί στον πεζόδρομο παρκαρισμένο. Εκείνη την περίοδο οι βόλτες πάνω κάτω στο Ναυαρίνο και τα γύρω μαγαζιά ήταν δεδομένα για φοιτητή. Ε λοιπόν μπορεί να μη σταματούσα να χαζέψω γυναίκα, αλλά σταματούσα και χάζευα εκείνο το μηχανάκι.

Μετά από λίγα χρόνια αποφάσισα να πάρω μηχανάκι, όταν έπιασα πέντε φράγκα στα χέρια μου. Ο παπάρας έψαχνα κάτι που απλά δεν ήθελα. Έψαχνα για κανά transalp ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Είχα κιόλας αρχίσει να αγοράζω περιοδικά μοτοσυκλέτας. Χωρίς να ξέρω το γιατί... δεν είχα αναζητήσει μέχρι τότε να βρω Triumph Thunderbird γιατί σκεφτόμουν ότι θα ήταν πολύ ακριβό. Στο σπίτι κάποιων φίλων, άνδρες γυναίκες παρέα, κάτι ανέφερα για μοτοσυκλέτα, κάτι ανέφερα για Thunderbird και σε κάποια στιγμή της κουβέντας εδέχθηκα το μέχρι τότε ανύπαρκτο ερώτημα... "Μα καλά αφού αυτή την ήθελες από παιδί... γιατί δεν ψάχνεις να βρεις μία;;;".

Η κεραμίδα με διαπέρασε κυριολεκτικά! Δεν ξέρω αν το νιώσατε και σεις! Τελικά βρήκα μία. Το 2003, ένα μοντέλο του 95. Την χρυσοπλήρωσα σε σχέση με αυτό που αγόρασα γιατί δεν ήξερα ντιπ, γιατί ήταν απατεώνας ο έμπορας (όχι της Triumph), γιατί δεν ρώτησα ποτέ κανέναν άλλο και γιατί ... έπρεπε να πληρώσω για να μάθω. Κι αφού πλήρωσα και τη συνέφερα πέρασα μαζί της 5 υπέροχα χρόνια. Οι λογαριασμοί μας είναι όμως ακόμα ανοιχτοί. Η φλόγα της ακόμα καίει κι εγώ δεν κάνω άλλο από το να την τροφοδοτώ. Και γεροί νά 'μαστε... ε κάποια στιγμή θα ξαναβρώ μία να μου προσφέρει την αγάπη της και το γουργουρητό της.

Τώρα θα με πείτε... και πώς κατέληξες με το Speed Triple το Blazing Orange???

Και θα σας απαντήσω. Καλά πλάκα μΕ κάνετε;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
orange
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: SPEED TRIPLE 1050

Advertisement
Προηγούμενη

• Similar topics
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Συγγραφέας