Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΗ TRIUMPH

Συζητήσεις γύρω από τη μεγάλη μας αγάπη και ό,τι άλλο μας κάνει κέφι!

Συντονιστής: dimchrist

Κανόνες Δ. Συζήτησης
    Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης καλό είναι να γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε.

Re: ΠΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΣΤΗ TRIUMPH

Δημοσίευσηαπό Billy » 03 Μάιος 2011, 10:03

To καλοκαίρι που μας πέρασε αποφάσισα να πάρω μια μηχανή,για να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη.
Το έψαξα,όχι πολλά κυβικά,αξιόπιστο,εύκολο στην οδήγηση.Χτύπησα ένα suzuki gladius.
Aλλά έκανα το λάθος μια μέρα και πέρασα από την Triumph Λάρισας.Στη βιτρίνα ένα speed triple πορτοκαλί,με μασκάκι,καρίνα,κομπλέ.Αυτό ήταν,έρωτας :embarassed:Ούτε test drive δεν έκανα,το πήρα αβλεπί :loco:
Άβαταρ μέλους
Billy
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: speed triple 1050 blazing orange
Όνομα: Βασίλης

Δημοσίευσηαπό Natassa_triple » 03 Μάιος 2011, 10:46

Πώς κατέληξα στο triple ε;
ΜΕτά το scarver ήθελα περισσότερα άλογα, καλύτερο στήσιμο, αλλά να μπορώ να οδηγώ κ στην πόλη, αλλά να πηγαίνω κ πίστα (τίποτα δηλ.) :happyface:

Έκανα τεστ ride ένα ολόκληρο πρωινό για να αποφασίσω: ER6, Hornet 600, CBF600, Fazer, Monster κ στο τέλος πήγα στην αντιπροσωπία της Triumph.
Το οδήγησα 1 ώρα εντός πόλης και στην Αττ. Οδό. Με κέρδισε τόσο που μετά το test ride έκλεισα ένα λευκό κ αυτό με συνοδεύει ως σήμερα. :thumbsup:
Αν δεν υπήρχε το triple θα με έβλεπα με fazer.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Natassa_triple
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 03 Μάιος 2011, 11:20

ε μια ζωή αλκοόλ, ναρκωτικά, γυναίκες, τζόγος, στο τέλος κατέληξα και στην Τ. Επιασα πάτο δηλαδή. Πρίν 11 χρόνια κι από τότε δε βγήκα απ' το λούκι. Παλιοζωή.
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό sprintman » 03 Μάιος 2011, 11:34

Sprinter :sprinter: πάντα αφοπλιστικές ώριμες απαντήσεις :happyface:
sprintman
Newbie
Progress to next rank:
84%

Μοτοσυκλέτα: Triumph sprint st 1050
Όνομα: Ανδρεας

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 03 Μάιος 2011, 11:35

τι νομίζεις, πολύ θέλει ο άνθρωπος?
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό tharis » 03 Μάιος 2011, 13:32

Αγορα πρωτης μηχανης.......
Σιγουρα κατι γυρω στα 600cc ... ουτε λογος για καποιο απ τα πολυφορεμενα, ξενερωτα γιαπωνεζικα...
Η μαρκες που επαιζαν ηταν ΚΤΜ, Ducati, Aprilia ... καποιο SM ή γυμνο.. (για ss δε ψηνομουν ακομη.. :) )

Να πω την αληθεια την Τ δεν την πολυ γνωριζα σαν μαρκα.. μονο για το daytona ειχα διαβασει κανα-δυο φορες σε συγκριτικα απο 600ss.. Πρωτη φορα ειδα το street σε ενα forum νομιζω.. ειχε ποσταρει ενας ενα ασπρο με μια zard 3-1 :heartstiny γιατι ηθελε να το αγορασει.. Μου αρεσε που ηταν πολυ διαφορετικο.. Μετα ειδα οτι και στα χαρτια δεν εχει αντιπαλο.. Πηγα στην αντιπροσωπεια εναν Οκτωβριο να το δω και μου δωσαν ενα R με μια arrow για testride.. επαθα πλακα......... απιστευτο τραβηγμα, φοβερος ηχος... Εφυγα ενθουσιασμενος, αν και δεν ηξερα ακομα αν εφτεγε αποκλειστικα το triple γι αυτο....

Εκανα υπομονη ολο το χειμωνα και αρχες Μαιου οταν ειχε ανεβει και το budget μου οδηγησα κι αλλα μηχανακια.. Ενα 690SMR επισης φανταστικο!!! καγκουρομηχανημα (αλλα η ιδεα του γυμνου ειχε οριμασει περισσοτερο μεσα μου), μετα ενα Dorsoduro, η απολυτη ξενερα... απογοητευση.. κι ενα monster φιλου, καλο.. ομορφο!... αλλα δε με πολυβολεψε κι ολας.. :think Εβγαινε και το 796 σε μερικους μηνες οποτε το αφησα.. Α! ειδα κ το F800R! κι εκεινο μου ειχε αρεσει πολυ, επαιρνε και βαλιτσες..! αλλα δε μου εδιναν test ride.. ετοιμοπαραδοτα ειχε μονο κατι με ABS και δε ξερω τι αλλο με 2.000 εξτρα οποτε το αφησα να το βαλουν εκει που ξερουν ... :evilblack:

Τα εβλεπε κι ολα αυτα που κοιτουσα ο πατερας μου και δε του γεμιζαν το ματι... αυτος εβλεπε κατι Vstorm, κατι TDM.. (χωρις να ξερει τπτ γι αυτα... μαλλον κατι εχουν και τους τραβανε ολους.. :p ) οποτε επρεπε να κανω κατι γρηγορα.. Τον πηρα μια μερα και τον πηγα στην Τ να το δει.. Το πρωτο πραγμα που ειπε ηταν.. "Δυο τετοια φαναρια εχω κι εγω στο τρακτερ ..." :wallbang: :wallbang: :wallbang: Εγω ομως το ειχα αποφασισει!! Δεν με επαιρνε για το R αλλα, δε ξερω γτ, μαλλον του αρεσε η 3-1 που φορουσε πανω το πορτοκαλι, προσφερθηκε να χρηματοδοτησει τη διαφορα αν ηθελα..!! Ε δε το σκεφτηκα και πολυ και το εκλεισα!! κ δε μετανιωσα καθολου για την επιλογη μου..!! :D

Δε σας κρυβω παντως οτι και το forum μας, οπως και το πολυ φιλικο κλιμα στην αντιπροσωπεια, επεξαν το ρολο τους στην επιλογη μου!! :thumbsup:
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tharis
Moderator

Highscores: 17
Μοτοσυκλέτα: Honda Innova

Δημοσίευσηαπό sprintman » 03 Μάιος 2011, 14:13

Τα εβλεπε κι ολα αυτα που κοιτουσα ο πατερας μου και δε του γεμιζαν το ματι... αυτος εβλεπε κατι Vstorm, κατι TDM.. (χωρις να ξερει τπτ γι αυτα... μαλλον κατι εχουν και τους τραβανε ολους.. :p ) οποτε επρεπε να κανω κατι γρηγορα.. Τον πηρα μια μερα και τον πηγα στην Τ να το δει.. Το πρωτο πραγμα που ειπε ηταν.. "Δυο τετοια φαναρια εχω κι εγω στο τρακτερ ..." :wallbang: :wallbang: :wallbang: Εγω ομως το ειχα αποφασισει!!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ρε το πατέρα τι είπε :bahaha:
sprintman
Newbie
Progress to next rank:
84%

Μοτοσυκλέτα: Triumph sprint st 1050
Όνομα: Ανδρεας

Δημοσίευσηαπό nfot » 03 Μάιος 2011, 20:04

sprintman έγραψε:Τα εβλεπε κι ολα αυτα που κοιτουσα ο πατερας μου και δε του γεμιζαν το ματι... αυτος εβλεπε κατι Vstorm, κατι TDM.. (χωρις να ξερει τπτ γι αυτα... μαλλον κατι εχουν και τους τραβανε ολους.. :p ) οποτε επρεπε να κανω κατι γρηγορα.. Τον πηρα μια μερα και τον πηγα στην Τ να το δει.. Το πρωτο πραγμα που ειπε ηταν.. "Δυο τετοια φαναρια εχω κι εγω στο τρακτερ ..." :wallbang: :wallbang: :wallbang: Εγω ομως το ειχα αποφασισει!!

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ρε το πατέρα τι είπε :bahaha:

Αλλα και τι εκανε.Τσονταρησε για το R !!! Σωστος ο πατερας.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.
Άβαταρ μέλους
nfot
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675 '09
FZ6

Δημοσίευσηαπό patapios » 03 Μάιος 2011, 20:17

Ειδα τον τιγρη 1050 οταν βγηκε... μου αρεσε... περιμενα 2 χρονια να περασουν οι "παιδικες αρρωστιες"... ειδα οτι δεν περνανε (βλεπε πιστονια :bahaha: )... εκανα την καρδια μου πετρα κ τον πηρα!!!

ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: TIGER 1050 SE

Δημοσίευσηαπό madbiker » 03 Μάιος 2011, 20:24

εγω να σας πω την αληθεια πηγα να παρω κατι εσωρουχα στη γυναικα μου...τα ειχε δει στο ιντερνετ και της αρεσαν μου λεει λοιπον
γυν: μωρο μου κοιτα τι ωραιο κομπινεζον, :embarassed: :embarassed: :embarassed: το βλεπω εδω στο site της triumph
(εβαλα αμεσως τον ραδιο αρβυλα αποκωδικοποιητη σκεψης :loco: :loco: :loco: = ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ)
τι νακανω λοιπον και εγω???
ΕΤΣΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΗ TRIUMPH.ΑΠΛΑ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΦΥΓΑ ΜΕ ΕΝΑ TIGER 1050(EYTYXΩΣ!!!!!!!!! :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: :gogo: )
its better to burn out, than to fade away
Άβαταρ μέλους
madbiker
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger1050
Όνομα: Σταύρος

Δημοσίευσηαπό ACE KUSTOMS » 04 Μάιος 2011, 11:03

Αν θεωρησω τον εαυτο μου γνησιο rocker δεν χρειαστηκα και πολυ να το σκεφτω. Βonneville Τ100 απο το 2003 το οποιο σιγα σιγα απο απλο εγινε cafe racer και τελικα bobber. Μηχανη που βαζεις το χερι σου παντου-και οταν λεμε παντου το εννοω- και ειναι απο τις λιγες που σου προσφερει συγκινησεις και αισθηματα ανταξια του ονοματος της.
σε'ι'βντ πουσι booggie!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
ACE KUSTOMS
Newbie
Progress to next rank:
74%

Μοτοσυκλέτα: triumph bobber
Όνομα: ΑΝΤΩΝΗΣ

Δημοσίευσηαπό Cpt. Haddock » 04 Μάιος 2011, 11:12

Δεν κατεληξα εγω στην triumph,. η triumph κατέληξε σε μενα

Chuck Norris