ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: patapios στις 25/02/2011 1:13 μμ.

jimmisk"ΘΔες και την νέα προσφορά της Τ για το 1050 με τριπλέτα,χούφτες,ζελατίνα,διπλό stand και δεν ξέρω τι άλλο με 11.000 €!"



Tι εκανε λεει???

Εβγαλε η Τ τετοια προσφορα?

Σε ποιο καταστημα το ειδες αυτο??

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: galileos στις 25/02/2011 2:33 μμ.

patapios"
jimmisk"ΘΔες και την νέα προσφορά της Τ για το 1050 με τριπλέτα,χούφτες,ζελατίνα,διπλό stand και δεν ξέρω τι άλλο με 11.000 €!"



Tι εκανε λεει???

Εβγαλε η Τ τετοια προσφορα?

Σε ποιο καταστημα το ειδες αυτο??"


Είναι αναρτημένο στο site της triumph, αλλά δεν ξέρω αν είναι για 11000.

http://www.triumph.co.uk/greece/News_Articles_4732.aspx
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: orange στις 17/03/2011 5:31 μμ.

Επειδή και γω έχω ασφαλισμένη τη μοτοσυκλέτα μου στην ίδια εταιρεία (ασφάλεια κλοπής),
διάβασα το σχετικό ποστ.

Πάντως δεν έχω καταλάβει ποιο ήταν το "πρόβλημα" με την ασφαλιστική. Η ασφαλιστική συμφώνησε να καταβάλει το ποσό που έχεις ασφαλίσει τη μοτοσυκλέτα σου. Σωστά; Και στη συνέχεια βρέθηκε και το μηχανάκι, σωστά; Και σου λέει... τι θες; Τα χρήματα ή το μηχανάκι; Σωστά;

Από ό,τι διαβάζω... μάλλον σωστά τα γράφω. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι εσύ δεν είχες επιλέξει/αποφασίσει/ζητήσει να ασφαλίσεις τον πρόσθετο εξοπλισμό. Σωστά; Και θες να αποζημιωθείς και για αυτόν, σωστά; Όταν ξεκίνησε η ασφάλιση δήλωσες αξία μοτοσυκλέτας την πραγματική της αξία; Είχες ζητήσει να ασφαλιστούν τα αξεσουάρ; Αυτό δεν το κατάλαβα.

Και τελικά... έτσι για το κουτσομπολιό... τι έκανες; Πήρες πίσω το μηχανάκι σου ή την αποζημίωση;

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: briger στις 18/03/2011 8:29 μμ.

Τα λευτα και αν μπορεις να βγαλεις και κανα αξεσουαρ καλα θα ηταν
Περνεις σχεδων καινουριο και με λιγωτερα και σου περισευουν χρηματα για
να ριξεις και αλλα αξεσουαρ .
Το καλο ειναι οτι μπορεις να επιλεξεις ...αλλα ειναι πολλα τα λευτα ....



Φιλικα παντα



Σταυρος οδηγος

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Tigrisss στις 22/03/2011 7:38 μμ.

πάρτα.
χωρίς πολλές κουβέντες. οτι γουστάρεις παιρνεις με αυτα τα λεφτά ΜΕΤΡΗΤΑ μετα....

ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: redfoot στις 22/03/2011 10:14 μμ.

range"Επειδή και γω έχω ασφαλισμένη τη μοτοσυκλέτα μου στην ίδια εταιρεία (ασφάλεια κλοπής),
διάβασα το σχετικό ποστ.

Πάντως δεν έχω καταλάβει ποιο ήταν το "πρόβλημα" με την ασφαλιστική. Η ασφαλιστική συμφώνησε να καταβάλει το ποσό που έχεις ασφαλίσει τη μοτοσυκλέτα σου. Σωστά; Και στη συνέχεια βρέθηκε και το μηχανάκι, σωστά; Και σου λέει... τι θες; Τα χρήματα ή το μηχανάκι; Σωστά;

Από ό,τι διαβάζω... μάλλον σωστά τα γράφω. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι εσύ δεν είχες επιλέξει/αποφασίσει/ζητήσει να ασφαλίσεις τον πρόσθετο εξοπλισμό. Σωστά; Και θες να αποζημιωθείς και για αυτόν, σωστά; Όταν ξεκίνησε η ασφάλιση δήλωσες αξία μοτοσυκλέτας την πραγματική της αξία; Είχες ζητήσει να ασφαλιστούν τα αξεσουάρ; Αυτό δεν το κατάλαβα.

Και τελικά... έτσι για το κουτσομπολιό... τι έκανες; Πήρες πίσω το μηχανάκι σου ή την αποζημίωση;"


Απο ότι αντιλαμβάνομαι ΕΙΝΑΙ λίγο μπερδεμένο το περιστατικό (κλαπηκε βρέθηκε ΕΞΤΡΑ κλπ) ωστόσο θέλω για την ιστορία να προσθέσω ότι ασφαλισα πριν λίγες ημέρες τη μηχανη μου σε άλλη Εταιρεια κ συζητώντας με τον ασφαλιστη που ΕΙΝΑΙ Φίλος (το τονίζω ,Φίλος παιδικός ) κ μου ανέφερε ότι καμία Εταιρεια δεν ασφαλιζει για ΚΛΟΠΗ πλην της ιντεραμεριξαν η οποία το κάνει με πολλές ειδικές προϋποθέσεις κ αλλα τόσα ψιλά γράμματα που συνήθως περνούν απαρατηρητα .Επίσης με αρκετά υψηλότερο κόστος .Επομένως ,συμβουλή προς επίδοξους ασφαλισμένους :ερευνηστε εξονυχιστικα τους όρους του συμβολαίου κ αποφασιστε μετα ωριμου σκεψεως ..
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: orange στις 28/03/2011 3:25 μμ.

λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά...

ο φίλος σου δεν είναι αρκετά ενημερωμένος. Και η ΕΘΝΙΚΗ κάνει αφάλεια κλοπής. Μόνο που εκεί υπάρχουν προϋποθέσεις. Μάλλον όχι προϋποθέσεις, νομίζω ότι δεν ασφαλίζει όλη την αξία... κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς.

Η Interamerican κάνει ασφάλεια ολικής κλοπής με χαμηλότερο κόστος από την ΕΘΝΙΚΗ (με επιφύλαξη το τελευταίο) και μάλιστα χωρίς καμία προϋπόθεση. Δεν σε ρωτάει αν την αφήνεις με τα κλειδιά επάνω ή σε γκαράζ ή αν την κλειδώνεις ή με τι την κλειδώνεις ή ...ή. Απλά... στο ασφαλίζει σε περίπτωση που κλαπεί. Όσο για το κόστος... εννοείται ότι θα είναι κατά πολύ υψηλότερο από μία "συμβατική" ασφάλεια (αυτή που προβλέπει η νομοθεσία). Δεν περίμενα ότι θα ασφάλιζα τη μοτοσυκλέτα μου από κλοπή με πρόσθετο κόστος 10 ευρώ. Είναι τσουχτερό το ασφάλιστρο (για ένα μηχανάκι αξίας του tiger, τα ασφάλιστρα σε ετήσια βάση αγγίζουν τα 600 ευρώ), αλλά δεν με υποχρεώνει κανείς να το κάνω. Είναι επιλογή μου.

Τα όσα περιγράφει ο άτυχος και στη συνέχεια τυχεροάτυχος (δεν έχω καταλάβει) με το tiger δε νομίζω ότι βγάζουν κάποιο φταίξιμο προς την ασφαλιστική.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: redfoot στις 28/03/2011 4:29 μμ.

Να με άπογοητευσεις; Αντιθέτως ! Μου δίνεις αφορμή να επικοινωνήσω και με τις δυο για να επιβεβαίωσω τα λεγόμενα σου .Μακάρι να ισχύουν γιατί θα με ενδιέφερε να το κάλυψω για ΚΛΟΠΗ .Ωστόσο έχω μεγάλες επιφυλάξεις για τους όρους .Δεν πιστεύω με τίποτα ότι δεν υπάρχουν κ μπορείς πχ να το αφήσεις με το κλειδί στο χέρι όπως λες διότι φαντασου αν ίσχυε αυτο ο Κάθε κάτοχος που θα βαριοταν τη μηχανη του θα την ασφαλιζε θα την άφηνε χαλαρά στο κέντρο που θα εξαφανιζοταν στο πι κ φι κ θα τσεπωνε το μετρητο χωρις να σταξει Ούτε σταγόνα ιδρώτα για να τρέχει να το πουλήσει ή ανταλλάξει .Άρα ή υπάρχουν κρυφοι όροι ή σου βγάζουν τα σωθικά μέχρι να πάρεις τα μετρητά.Θα επανέλθω πάντως σύντομα με τις απαντήσεις απο τις δυο ασφαλιστικές
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tharis στις 28/03/2011 5:03 μμ.

Οι απαντησεις υπαρχουν ηδη γραμμενες στο φορουμ και οι ασφαλιστικες ειναι τουλαχιστον τρεις.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: redfoot στις 28/03/2011 5:39 μμ.

Ποια είναι η Τρίτη ;;
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tharis στις 28/03/2011 5:54 μμ.

Chartis

Κανε ενα search για ασφαλειες και θα τα βρεις ολα..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: redfoot στις 28/03/2011 6:13 μμ.

καλα , καψονια μου κανεις δευτεριατικα βρε Χαρη? λες να σε περασουμε για κρυφασφαλίτη αν μας πεις το ονομα? τελος παντων
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tharis στις 28/03/2011 6:36 μμ.

Το ονομα στο εγραψα ρε Χρηστο ... για παραπανω πληροφοριες κανε search.
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: redfoot στις 28/03/2011 7:04 μμ.

ωχ ρε φιλος σορυ δεν το καταλαβα οτι ειναι ονομα ασφαλιστικης πρωτη φορα την ακουω
θα ψαξω να δω τι παιζει και με αυτη, ευχαριστώ
the road is made clear when viewed from above..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Tasos1050 στις 11/04/2011 9:13 μμ.

Εμενα που περασαν οι 3 μηνες και μου ειπε ο κυριος της INTERAMERICAN οτι δεν πειραζει που ηταν το μηχανακι 4μηνων και μονο με 3000χλμ 8α εχουμε μια αποκλησει 500-1000 ευροπουλακια τι κανουμε; Ποιος ο λογος να το ασφαλιζεις για 11790 ας το ασφαλιζα για 11000 απο την αρχη.Αιμιλιε πως τους αλλαξες γνωμη και σου δινουν και τα 9500;