ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Tigrisss στις 11/01/2011 10:11 πμ.

ασφαλεια κλοπης δεν ειχες????
δυστυχως το μόνο που μπορουμε να κανουμε απεναντι σε αυτη τη κατασταση είναι να ασφαλιστουμε για να παρουμε καποια λεφτα πίσω....
τωρα, αν δε πληρωσεις το δανειο, δε θα σου παρουν τη μηχανη, θα σε βαλουν στο τιρεσια, θα βγει αργοτερα διαταγη πληρωμης, δε θα μπορεσεις να ξαναπαρεις δανειο / καρτα ποτέ, και αν η τραπεζα φτασει σε εσχατο σημειο και αρχισει μαζικες κατασχεσεις κινητης και ακινητης περιουσιας πιθανόν να έχεις περαιτερω προβληματα.....

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Tasos1050 στις 11/01/2011 11:57 πμ.

Ισχυει και με την χρηματοδοτηση της Τ αυτο γιατι ειναι στην volskwagen bank?

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: kyrkyriakos στις 11/01/2011 8:01 μμ.

Πρίν κανα μήνα είχα δει στην TV φορτηγό με Αλβανικές πινακίδες που μέσα είχε κλοπιμαία, διάφορα.... ανάμεσα και ΄μια μοτοσυκλέτα "μάρκας " Triumph, έλεγε το δελτίο .... μήπως ήταν τυχερός- άτυχος κάποιος απο εδώ μέσα?

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: bonnie στις 11/01/2011 8:39 μμ.

kyrkyriakos"Πρίν κανα μήνα είχα δει στην TV φορτηγό με Αλβανικές πινακίδες που μέσα είχε κλοπιμαία, διάφορα.... ανάμεσα και ΄μια μοτοσυκλέτα "μάρκας " Triumph, έλεγε το δελτίο .... μήπως ήταν τυχερός- άτυχος κάποιος απο εδώ μέσα?"


k εγω το ειχα ακουσει αυτο κ ηθελα να ρωτησω... ξερει κανεις τι εγινε με αυτο? ποσα μηχανακια ειχε μεσα?
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tasos_sax στις 12/01/2011 3:12 μμ.

bonnie"
kyrkyriakos"Πρίν κανα μήνα είχα δει στην TV φορτηγό με Αλβανικές πινακίδες που μέσα είχε κλοπιμαία, διάφορα.... ανάμεσα και ΄μια μοτοσυκλέτα "μάρκας " Triumph, έλεγε το δελτίο .... μήπως ήταν τυχερός- άτυχος κάποιος απο εδώ μέσα?"


k εγω το ειχα ακουσει αυτο κ ηθελα να ρωτησω... ξερει κανεις τι εγινε με αυτο? ποσα μηχανακια ειχε μεσα?"

14 μηχανάκια είχαν βρει σε 2 φορτηγά που ήταν παρκαρισμένα σε πάρκιν στο Μοσχάτο.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Tigris3 στις 14/01/2011 1:57 πμ.

Παραθέτω ένα κείμενο συναδέλφου μοτοσυκλετιστή από άλλο φόρουμ, το οποίο μπορεί να αποβεί χρήσιμο:

"Ακουσα πριν καποιες μερες στις ειδησεις οτι φρεναρανε μεταφορα τρειων νταλικων με κλεμμενες μηχανες προς Αλβανια.Ηρθα σε επαφη με την αστυνομια και μου ειπαν οτι αυτες τις μερες θα ενημερωσουν τον κοσμο των οποιο εχει κανει δηλωση κλοπης. Πηγαινετε στα αστυνομικα τμηματα, πιεστε τους για το θεμα αυτο να σας λενε νεα,δηλωστε την κλοπη για οσους δεν το εχουν κανει που δεν πιστευω να υπαρχει κανενας και εχετε τους απο κοντα γιατι και καποιες που βρισκονται ειναι κλεισμενες σε αποθηκες και (καποιοι καλοι ανθρωποι)τις καβατζωνουνε για δικια τους χρηση.Εαν εχετε καποιο γνωστο απο ασφαλεια απο αστυνομια επιστρατευστε τον και πηγαιντε παρεα να τις δειτε.Ας ελπιζουμε οτι το 11 θα μας κανει κανενα δωρο γιατι το 10 μας πηρε και τα σωβρακα."

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: aimiliosbmw στις 19/02/2011 1:50 μμ.

aimiliosbmw"ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS λευκό στις 11/11/2010 ώρα απογευματινή στη περιοχή Μεταμόρφωσης.

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει, δει ,ακούσει η οτιδήποτε πέσει στην αντίληψή σας να με ειδοποίησει στο τηλ 6979729532 begin_of_the_skype_highlighting              6979729532      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              6979729532      end_of_the_skype_highlighting γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

Επίσης για να την αναγνώριση της φοράει xenon 5000κ στις δυο σκαλες,led πορειας,ρευματοληπτη 12V,carbon φτερά μπρος πίσω ,carbon tank pad,carbon πισω μαρσπιε,carbon καπακι γραναζιου,μανιταρια κινητηρα & σασι GSG,εξάτμιση REMUS HEXACONE TITANIUM,FAT BAR nikken τιμόνι triumph μαύρο ματ,ζελατινα μαυρη φυμε MRA με το διπλο προστατευτικο,θερμενομενα grip,diablo rosso 3 λιγο φθαρμενα απο track day και R&G SPINDLE SLIDERS πισω τροχου για stand
Ευχαριστω πολύ προκαταβολικα και να προσεχετε…

http://www.youtube.com/watch?v=keVsrXrwz3A"

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: aimiliosbmw στις 19/02/2011 2:34 μμ.

Φίλοι μου τελικά μετά από τρεις μήνες προσμονής και επιμονής ο τιγρακος μου βρέθηκε στη περιοχή Αμαρούσιου από τυχαία περιπόλια της αστυνομίας.Η κατάσταση της οπτικά τουλάχιστον είναι αρκετά καλή με μοναδικές ζημίες σε διακόπτη, τάπα βενζίνης και απώλεια τελικού εξάτμισης .Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι το τρίμηνο της ασφάλειας έχει παρελθει απο 11/11/2010 εως 11/2/2011 όπου και πήρα βεβαίωση απ την αστυνομία ότι δεν είχε βρεθεί στο διάστημα αυτό. Πήρα το χαρτί και στις 14/2/2011 ημέρα δευτέρα κατέθεσα στα κεντρικά της INTERAMERICAN κλειδιά χαρτιά και ότι έχει σχέση με τη μηχανή για να ξεκινήσει η διαδικασία αποζημίωσης. Τρίτη πρωί τηλ και η πρώτη προσφορά δε με βρίσκει σύμφωνο …. κλείνοντας συζητήσαμε για τη νέα τιμή όπου και θα πρέπει να το συζητήσουν. Αναμένοντας νέο τηλεφώνημα από INTERAMERICAN ημέρα παρασκευή κτυπάει τελικά από το τμήμα Αμαρούσιου και σαν πρωταπριλιάτικο ψέμα ότι η μηχανή βρέθηκε. Πανικός ….και συναισθηματικά φορτισμένος για άλλη μια φορά. Φεύγω σφαίρα όπου την κοίταζα με αμηχανία και ικανοποίηση αλλά δίχως να έχω το δικαίωμα να τη παραλάβω χωρίς χαρτιά κάτι που και η INTERAMERICAN μου το επιβεβαίωσε την ημέρα που κατέθεσα τα χαρτιά μου κι ας μην έχω αποζημιωθεί ακόμα αφού έληξε το τρίμηνο.

Οπότε δευτέρα ξανά αναμονή για να δούμε τι θα γίνει …..ευτυχώς και να ναι καλά τα παιδιά του τμήματος που μου πρόσφεραν το στεγασμένο γκαράζ τους για το σαββατοκύριακο.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: patapios στις 19/02/2011 2:40 μμ.

Τι λες ρε φιλε..... μπραβο... πολυ χαρηκα!!!


Με το καλο να ξεμπερδεψεις με την χαρτουρα κ να την ξανακαβαλησεις!!!

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: denthnpalevw στις 19/02/2011 2:56 μμ.

Με το καλο...
αυτα ειναι παντα ωραια νεα...
Λιγη αναμονη ακομα δεν πειραζει .....
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: Costas στις 19/02/2011 3:37 μμ.

Μπράβο Αιμίλιε!Πολύ καλά νέα!!!!

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: tooljim13 στις 19/02/2011 4:01 μμ.

Απιστευταble!!!
Αναμενουμε νεα σου φιλε μου..Αντε με το καλο..

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: black_power στις 19/02/2011 5:20 μμ.

θελω να πάρεις αποζημίωση και μηχανή! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: ATN PANOS στις 19/02/2011 5:49 μμ.

http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΕΚΛΑΠΗ TRIUMPH TIGER 1050 ABS ΛΕΥΚΟ  

  Από: vagtyrp στις 19/02/2011 8:32 μμ.

μπράβο αιμίλιε! προσωπικά πάντως εφόσον έχει περάσει το τρίμηνο και η μηχανή έχει ζημιές πάνω φανερές και μή φανερές, και δεν ξέρεις και πώς την μεταχειρίστηκαν όλο αυτό το διάστημα, εγώ θα έπαιρνα τα λεφτά και θα έδινα τη μηχανή στην ασφαλιστική......και θα πήγαινα για καινούργιο ακόμα και αν ήθελα την ίδια.....