Γκαντεμιά

Γκαντεμιά  

  Από: Case στις 11/09/2007 11:12 πμ.

Μια και κάναμε τις πρώτες συστάσεις παιδιά ακούστε και την δική μου ιστορία.
Αποφάσισα μετά από πολύ ψάξιμο σχεδόν 2 ετών (περίμενα να βγει το νέο Fazer 1000) να αγοράσω το Sprint ST με το οποίο ήμουν ερωτευμένος από το 2005 που το δοκίμασα για πρώτη φορά. Έκανα λοιπόν τα κουμάντα μου και κατά αρχές Ιουλίου μεριά πάω στα (πολύ συμπαθητικά) παιδιά στην Triumph και δίνω την προκαταβολή μου κλείνοντας ένα υπέροχο μαύρο ST 2007 με την υπόσχεση ότι το αργότερο αρχές Αυγούστου θα το έχω.

Δεν περνάνε 2 μέρες και χτυπάει το τηλέφωνο. Μετά λύπης μου μαθαίνω ότι η μαμά Triumph αποφάσισε να αλλάξει το ντεπόζιτο του ST από πλαστικό σε μεταλλικό και ότι όλη η παραγωγή έχει σταματήσει μέχρι το τέλος του χρόνου.

Δεν μπορώ να πω, τα παιδιά στην Triumph ήταν πολύ εξυπηρετικά και προσπάθησαν να βρουν μοντέλο από την Ευρώπη αλλά τζίφος. Νομίζω πως όλοι σας μπορείτε να φανταστείτε την ψυχολογία μου. Να έχεις δώσει ζεστά ζεστά τα χρήματα και να πρέπει να περιμένεις 6 μήνες…….

Τουλάχιστον έκανα άνετες διακοπές τρώγοντας την προκαταβολή που μου επέστρεψαν…

Πάντα όρθιοι
Δημήτρης
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

 

  Από: Aragorn στις 11/09/2007 4:04 μμ.

πω πω μεγαλη ηττα ρε αδερφακι μου..............τωρα?

 

  Από: Case στις 11/09/2007 4:08 μμ.

Δεν μπορείς να φανταστείς Aragorn.

Τώρα υπομονή. Από ότι βλέπω για το 08 δεν έχει βγεί το VFR σε 1000 οπότε πάλι για το Sprint θα πάω.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

 

  Από: Costas στις 11/09/2007 4:14 μμ.

Υπομονή Δημήτρη συμβαίνουν δυστυχώς κι αυτά
Επίσης δε ξέρω πόσο σ'ενδιαφέρει αλλά ακούγεται κάτι και για καινούριο Daytona στα 1000

Re:  

  Από: Leoni στις 26/03/2008 6:56 μμ.

Costas"Υπομονή Δημήτρη συμβαίνουν δυστυχώς κι αυτά
Επίσης δε ξέρω πόσο σ'ενδιαφέρει αλλά ακούγεται κάτι και για καινούριο Daytona στα 1000 "

ναι ένα χρόνο τώρα αυτό περιιμένω να ακούσω.

λέγε τι ξέρεις ΤΩΡΑ.....
3>4