Καλημέρα και ερώτηση μαζί.......................

Καλημέρα και ερώτηση μαζί.......................  

  Από: ARHS στις 22/02/2008 9:41 πμ.

Καλημέρα σε όλους μας.

Χθές βρήκα ενα πανέμορφο μπλέ sprint st του 06 με 2000 χλμ και τιμή στα 9000 €.

Θα πάω απο τον έμπορο να το δώ και να κάνουμε παζάρι για την ανταλλαγή.

Σε συζήτηση έκανα με τον μηχανικό που θα το δεί, μου είπε οτι τα service αναλώσιμα και ανταλακτικά της TRIUMPH είναι πολύ ακριβά.

Ξέρετε κάτι Είναι αλήθεια Ανταλακτικά υπάρχουν

Για πείτε για πείτε...............
Ολα είναι δρόμος..... http://www.tdmhellas.gr

 

  Από: mixalakis στις 22/02/2008 10:04 πμ.

Αμάν πια με αυτή την ιστορία!
Στα αναλώσιμα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις οι τιμές είναι απολυτα φυσιολογικές.

Για άλλου είδους ανταλακτικά δεν ξέρω, αν και είναι αλήθεια ότι κάποια πράγματα είναι τσιμπιμένα. Το πρόβλημα είναι κυρίως σε ενδεχόμενη πτώση, αλλά εκεί νομίζω ότι και οι άλλες εταιρίες δεν είναι ιδιαίτερα φτηνότερες.

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι όπως και να έχει δεν μπορεί να αποτελέσει κριτήριο για την επιλογή μιας μοτοσυκλέτας ή όχι, η όποια διαφορά σε τιμές στα ανταλακτικά.

 

  Από: spypetr στις 22/02/2008 10:26 πμ.

Τα service, τα αναλώσιμα και γενικά τα ανταλλακτικά της Triumph, έχουν τις ίδιες τιμές με όλες τις εταιρίες.
Ανταλλακτικά υπάρχουν όσα θες και από τη μαμά εταιρία και after market.
Το μόνο κακό με την Triumph είναι ότι δεν είναι τόσο εμπορική όσο άλλα μηχανάκια και αυτό έχει ως αποτέλεσμα, λίγους μάστορες και δύσκολη μεταπώληση.
Αλλά θα έχεις ένα μοναδικό μηχανάκι, τόσο σε εμφάνιση, όσο και σε επιδόσεις.
Σε τεστ γνωστού ευρωπαϊκού περιοδικού, το St βγήκε το πιο αξιόπιστο μηχανάκι, μεταξύ άλλων......

 

  Από: Aragorn στις 23/02/2008 2:54 μμ.

spypetr"Τα service, τα αναλώσιμα και γενικά τα ανταλλακτικά της Triumph, έχουν τις ίδιες τιμές με όλες τις εταιρίες.
Ανταλλακτικά υπάρχουν όσα θες και από τη μαμά εταιρία και after market.
Το μόνο κακό με την Triumph είναι ότι δεν είναι τόσο εμπορική όσο άλλα μηχανάκια και αυτό έχει ως αποτέλεσμα, λίγους μάστορες και δύσκολη μεταπώληση.
Αλλά θα έχεις ένα μοναδικό μηχανάκι, τόσο σε εμφάνιση, όσο και σε επιδόσεις.
Σε τεστ γνωστού ευρωπαϊκού περιοδικού, το St βγήκε το πιο αξιόπιστο μηχανάκι, μεταξύ άλλων......"

[size=18[color=orange:29v1vw87]]+1050[/size]