Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Τιμονι για Tiger 1050

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Re: Τιμονι για Tiger 1050

Postby coot » 18 Oct 2008, 19:27

Άσχετο με το τιμόνι. pazzo levers είναι; Πόσο και από που τα πήρες;;;
Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could
coot
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph speed triple

Postby gus » 18 Oct 2008, 22:04

Απο αγγλια κ' συγκεκριμενα απο το www.speedycom.co.uk
Η τιμη ειναι γυρω στα 180
gus
Newbie
Progress to next rank:
28%

Motorcycle: street triple 675

Postby coot » 19 Oct 2008, 13:08

gus wrote:Απο αγγλια κ' συγκεκριμενα απο το http://www.speedycom.co.uk
Η τιμη ειναι γυρω στα 180

Καθόλου άσχημα τα κλείνω τώρα :salut2 THANKS!!!
Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could
coot
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby gus » 19 Oct 2008, 17:00

Επειδη στο συγκεκριμενο site δεν εχει φωτο τσεκαρε το http://www.pazzoracing.eu για να δεις ολους τους συνδυασμους χρωματων.καλη αγορα κ' περνα καμια φωτο οταν τις παρεις να σου πουμε τα καλοριζικα. :) :)
gus
Newbie
Progress to next rank:
28%

Postby gus » 24 Oct 2008, 22:26

Τι εγινε φιλε coot εβγαλες ακρη?
gus
Newbie
Progress to next rank:
28%

Postby coot » 25 Oct 2008, 09:32

gus wrote:Τι εγινε φιλε coot εβγαλες ακρη?

Είχαν τεχνικά προβλήματα και δεν μπορούσαν να μου στείλουν στην Ελλάδα. Τελικά βγάλαμε άκρη και του έστειλα τα λεφτά και τα περιμένω.
Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could
coot
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby nxinos » 02 Dec 2008, 10:38

gus wrote:Εγω εχω βαλει RIZOMA 22mm το οποιο το παρηγγειλα απο αγγλια.Τσεκαρε στο http://www.rizoma.it
Ειναι πολυ καλυτερο στο χειρισμο απο το μαμισιο κ' πολυ πιο ομορφο.δες κ' φωτο.τα γκριπ κ' τα αντιβαρα επισης RIZOMA,οι μανετες pazzoracing
IMGP1673.JPG
IMGP1674.JPG

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ
ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΗΔΗ ΠΑΝΩ? :loco
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ KANE POST ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ RIZOMA ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΙΜΟΝΙ ΓΙΑ ΤΟ TIGER
THANKS!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν συνεχίσεις να κάνεις αυτό που έκανες πάντα, θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που έπαιρνες πάντα"
nxinos
Newbie
Progress to next rank:
72%

Motorcycle: Tiger 1050

Postby gus » 17 Dec 2008, 15:48

Αν κ' λιγο καθυστερημενα δε γνωριζω τι παιζει με τις χουφτες αλλα πιστευω οτι δεν ταιριαζουν αν τα αλλαξεις ολα οπως εγω γιατι ειναι πιο κοντο συνολικα απο το μαμισιο.Αν αλλαξεις μονο τιμονι λογικα θα ταιριαζουν.Για να τσεκαρεις το τιμονι μπες στο site που αναφερω κ' πηγαινε στο universal-handlebars & handlebar 22mm ειναι το τιμονι κ' δες ολα τα χρωματα που εχει.Οσο για την αγορα εγινε απο το http://www.trojan-horse.co.uk.Εμαθα ομως οτι τα φερνει κ' το δικυκλο το οποιο ειναι στο παραδρομο της βουλιαγμενης στο μπραχαμι κανα δυο φαναρια μετα το μετρο.Αν ενδιαφερεσαι τσεκαρε κ' εκει τιμες :salut1
gus
Newbie
Progress to next rank:
28%

Postby spyro » 04 Feb 2009, 11:30

Πήγα στον Ευθυμίου εχθές στην Βουλιαγμένης για την τοποθέτηση του τιμονιού που έχει προαναφέρει ο alkis σε αυτό το topic. Τελικά είχε κάνει λάθος και δεν το είχε το ασημένιο όπως μου είχε πει απο το τηλ και θα το παραγγείλει. Πιάσαμε τη συζήτηση περι τιμονιών και έκατσα πάνω σε εναν τίγρη που είχε στη βιτρίνα και φόραγε ένα απο δαύτα. Οι εντυπώσεις ήταν πολυ καλές και σίγουρα θα είναι μια μεγάλη βελτίωση οδηγικά αλλά προέκυψε κάτι απο την συζήτηση.

Του είπα ότι νόμιζα πως είχε της Renthal και όχι της ΑΒΜ και μεταξύ άλλων μου είπε οτι συγκριτικά της Renthal είναι πιο μακρύ και οτι τα grip βγαίνουν πιο έξω. Αυτό το ανέφερε σαν μειονέκτημα αλλά εγω δεν είμαι σίγουρος. Δεδομένου του χαρακτήρα της Tiger δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλύτερα να είναι πιο στενό. Σκοπός μου είναι φέρω την θέση οδήγησης πιο μπροστά και να βάλουμε και ένα τιμόνι της προκοπής όχι όμως να την κάνουμε την θέση street fighter :? ενα κάποιος έχει βάλει τελικά renthlal απο εδω μέσα ας παραθέσει και καμια δεύτερη άποψη.
spyro
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby JOSBI » 04 Feb 2009, 11:39

spyro wrote:Πήγα στον Ευθυμίου εχθές στην Βουλιαγμένης για την τοποθέτηση του τιμονιού που έχει προαναφέρει ο alkis σε αυτό το topic. Τελικά είχε κάνει λάθος και δεν το είχε το ασημένιο όπως μου είχε πει απο το τηλ και θα το παραγγείλει. Πιάσαμε τη συζήτηση περι τιμονιών και έκατσα πάνω σε εναν τίγρη που είχε στη βιτρίνα και φόραγε ένα απο δαύτα. Οι εντυπώσεις ήταν πολυ καλές και σίγουρα θα είναι μια μεγάλη βελτίωση οδηγικά αλλά προέκυψε κάτι απο την συζήτηση.

Του είπα ότι νόμιζα πως είχε της Renthal και όχι της ΑΒΜ και μεταξύ άλλων μου είπε οτι συγκριτικά της Renthal είναι πιο μακρύ και οτι τα grip βγαίνουν πιο έξω. Αυτό το ανέφερε σαν μειονέκτημα αλλά εγω δεν είμαι σίγουρος. Δεδομένου του χαρακτήρα της Tiger δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλύτερα να είναι πιο στενό. Σκοπός μου είναι φέρω την θέση οδήγησης πιο μπροστά και να βάλουμε και ένα τιμόνι της προκοπής όχι όμως να την κάνουμε την θέση street fighter :? ενα κάποιος έχει βάλει τελικά renthlal απο εδω μέσα ας παραθέσει και καμια δεύτερη άποψη.

Εγω εχω βαλει το renthal. εχει το ιδιο στιλ με το μαμα αλλα ειναι πιο κοντο. βασικα μια χαρα ειναι φιλε σπυρο!!!
VALE FOR EVER
JOSBI
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: TIGER 1050 - YZF R6

Postby JOSBI » 04 Feb 2009, 11:51

ΙΔΟΥ!
Attachments
04022009.jpg
VALE FOR EVER
JOSBI
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: TIGER 1050 - YZF R6

Postby alki_viades » 04 Feb 2009, 12:50

JOSBI wrote:
spyro wrote:Πήγα στον Ευθυμίου εχθές στην Βουλιαγμένης για την τοποθέτηση του τιμονιού που έχει προαναφέρει ο alkis σε αυτό το topic. Τελικά είχε κάνει λάθος και δεν το είχε το ασημένιο όπως μου είχε πει απο το τηλ και θα το παραγγείλει. Πιάσαμε τη συζήτηση περι τιμονιών και έκατσα πάνω σε εναν τίγρη που είχε στη βιτρίνα και φόραγε ένα απο δαύτα. Οι εντυπώσεις ήταν πολυ καλές και σίγουρα θα είναι μια μεγάλη βελτίωση οδηγικά αλλά προέκυψε κάτι απο την συζήτηση.

Εγω εχω βαλει το renthal. εχει το ιδιο στιλ με το μαμα αλλα ειναι πιο κοντο. βασικα μια χαρα ειναι φιλε σπυρο!!!

Σπυρο οντως το ΑΒΜ πρεπει να ειναι 1-2 ποντους συνολικα πιο κοντο απο το μαμα, το σιγουρο πλεονεκτημα ειναι πως κινεισαι πιο ευκολα αναμεσα στα αυτοκινητα. Το αν θα σου αρεσει ειναι υποκειμενικο, εμενα μου εκατσε μια χαρα, εχε υποψη ομως πως η διαφορα ειναι ελαχιστη.

Επισης το ΑΒΜ πρεπει να ειναι λιγο πιο χαμηλο απο το rizoma και το renthal του ποστ, αλλα σε καμια περιπτωση οσο χαμηλο πχ της triupmh για το speed triple.
alki_viades
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
PreviousNext

Return to Board index

Return to Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις