Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

κρανοs scorpion exon 900

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Re: κρανοs scorpion exon 900

Postby strani » 01 Jan 2010, 20:41

kκαλη χρονια σε ολουσ σας και ανμα γελατε δεν πειραζει :lol1 :lol1 :lol1 παντωσ μια 40αρα ελ σι ντι θα μου ερχοτανε μια χαρα στο καθιστικο :salut1 :salut1
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: tiger 1050 ABS '09

Postby strani » 06 Jan 2010, 08:58

doohan wrote:scorpion 900!!!Oλα τα λεφτα!για τα λεφτα του ειναι κορυφη!Εχει πολυ καλυ εφαρμογη,ειναι αθορυβο,σχετικα φθηνο,πολυ ευκολη αλλαγη ζελατινας,μεγαλη γκαμα αξεσουαρ,η επενδυση του αφαιρουμενη πληρως(οταν ειναι να το πλυνεις)αερισμος πολυ καλα σχεδιασμενος και επισης εχει το pump system που με μια τρομπα φουσκωνει εσωτερικα και εφαρμοζει ακριβως στο κεφαλι!!!Επισης το κελυφος του ειναι φτιαγμενο απο κορυφαια υλικα και ειναι ενα ενιαιο κομματι..το βαρος του ειναι 1250+-50gr.Ειμαι κατοχος ενος arai-shoei τα οποια ειναι ακριβα κρανη αλλα η επομενη αγορα μου θα ειναι αυτο.Το εχει ο κουμπαρος μου και το χρησημοποιω συνεχεια εγω :mrgreen .Μια δοκιμη θα σου λυσει ολες τις απορειες....ΥΓ Ητιμη αυτου ειναι 340ευρο πανευρωπαικα και ειναι η πιο ακριβη εκδοση.....υπαρχουν και πιο φθηνες σειρες εξισου καλες....
ΦΙΛΕ DOOHAN ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ MOTOM ΣΤΗ Ν.ΙΩΝΙΑ.ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΗ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΧΕΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΙΜΗΣ.Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑ Ι270EURO :confetti :confetti :confetti :confetti :confetti Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩΜΕ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ AIRFIT????
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby doohan » 06 Jan 2010, 14:57

..............
Last edited by doohan on 20 May 2011, 15:36, edited 1 time in total.
ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
doohan
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: KTM-RC8
Name: Μάγειρος

Postby strani » 07 Jan 2010, 18:09

doohan wrote:Sorry αλλα 340 euro εχει το ΕΧΟ-1000 AIR!!Σε οποιο καταστημα και να πας οι τιμες τους ειναι ιδιες,οι οποιες εχουν καθοριστη απο την ιδια την scorpion!!!!Δεν στο δινει πιο φθηνα το καταστημα!Σου το δινει οσο εχει καθορισει η κατασκευαστρια εταιρια......παντου πανευρωπαικα εχει το καθε μοντελο την ιδια τιμη!!!Γνωμη μου ειναι να παρεις το EXO-1000 AIR Αξιζει τα διπλα χρηματα.....απο θεμα ασφαλειας σου παρεχει οτι και ενα arai-shoei..κτλΕπισης να ξερεις οτι στον κεντρικο αντιπροσωπο(vassalos στην Νεα Σμυρνη-Αιγαιου 17 νομιζω παιζει να το παρεις(ολα τα μοντελα scorpion) με καποια εκπτωση αν κανεις αποσηρση καποιο παλιο κρανος(σε οτι κατασταση και να ειναι αυτο)!!!Αν σου αρεσει το καλουπι του και σου καθεται καλα στο κεφαλι νομιζω οτι ειναι μια καλη επιλογη απο θεμα ασφαλειας αλλα και τσεπης!!!!Εγω παντως οπως σου γραφω και παραπανω το εχω στα υπόψην για την επομενη αγορα κρανους!

ΥΓ:Το air pump system που εχει ειναι ενα επιπλεον μετρο ασφαλειας:
α)γιατι εφαρμοζει πληρως η καρκαλα σου μεσα στο κρανος
β)Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει το κρανος απο το κεφαλι σε περιπτωση ατυχηματος(χτυπα ξυλο)
γ)το στρωμα αερα που δημιουργητε εσωτερικα του κρανους και του κεφαλιου λειτουργει σαν ενα επιπλεον προστατευτικο υλικο αποροφοντας(σαν αμορτισερ ενα πραγμα) τον πρωτο πολυ εντονο κραδασμο μετα απο πτωση!!!
δ)Σε crash test που εχουν γινει το scorpion εχει παρει καλυτερες βαθμολογιες απο πολλα αλλα επωνυμα κρανη......αυτα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=WmYl3DdBBfo&hl=en&fs=1&rel=0&hd=1   

TO ΕΧΟ 1000MOY TO ΑΦΗΝΕΙ 310ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ 900 270ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟΣ ΤΥΠΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ FLIPUP ΚΡΑΝΗ ΤΟ 900 ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ FULLFACE.XΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ 1000 ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ [ΚΑΦΕΧΡΥΣΑΦΙ] ΧΡΩΜΑ ΤΑ ΣΠΑΕΙ :worthy :worthy :worthy :worthy
strani
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
Previous

Return to Board index

Return to Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις