Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

Αναζήτηση ανταλλακτικών για Tiger 1050

Αγγελίες μελών για ανταλλακτικά και αξεσουάρ.

Forum rules
    Όταν καταχωρείτε την αγγελία σας να γράφετε στο θέμα [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] αν πρόκειται για πώληση ή [ΖΗΤΕΙΤΑΙ] αν πρόκεται για ζήτηση.
Όταν λήξει η ισχύς της αγγελίας,ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΝΕΤΕ το Topic για να διευκολύνετε τους υπόλοιπους αναγνώστες.
Γράφουμε με Ελληνικά και όχι greeklish,εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος.Έτσι διευκολύνουμε τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα post μας.Επίσης γράφουμε με μικρά γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε. Δημοσιεύσεις με κεφαλαία θα διαγράφονται.

Αναζήτηση ανταλλακτικών για Tiger 1050

Postby brother » 23 Jan 2014, 23:18

Καλησπέρα σε όλους τους Forumites της Triumph..Έχω ένα Tiger 1050 του 2008 με 11800 χλμ και την πρώτη Παρασκευή του χρόνου και συγκεκριμένα 4 Ιανουαρίου έπαθα ζημιά από την οποία βγήκα με γδαρσίματα και μόνο...Συγκεκριμένα πάνω σε στροφή και πλαγιασμένος μου πετάχτηκε ένα συμπαθέστατο γατάκι και προσπαθώντας να το αποφύγω αγόρασα κοινώς ένα οικόπεδακι και ευτυχώς που δεν έπεσα πουθενά αλλού (δλδ παρκαρισμένο όχημα, ή τοίχο σπιτιού).Όπως καταλαβαίνετε επειδή μετά από ανάλυση αρκετή το μηχανάκι δεν έχει πάρει σκελετό και αποφάσισα να το επισκευάσω...Αυτό που ζητάω από εσάς είναι να μου προτείνετε όποιος γνωρίζει φυσικά μαγαζιά με φθηνά ανταλλακτικά είτε Ελλάδα είτε ακόμη και εξωτερικό (Ευρωπαική ένωση κατά προτίμηση για να μην πληρώνουμε και Τελωνεία)
Η μηχανή χρειάζεται τα πάντα από λαιμό και μπροστά...(δλδ μπουκάλες,σταυρό,πλάκα,φαναριέρα,βάση φαναριέρας,ζάντα μπροστινή,πιθανώς και δισκόπλακες, φτερό μπροστινό, μάγουλο δεξιό) σας βάζω και κανά 2 φωτό για να καταλάβετε τι εννοώ...
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 6/3e8u.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 3/urpp.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x60 ... 3/g0he.jpg

Κάθε βοήθεια δεκτή.
Ευχαριστώ.
brother
Newbie
Progress to next rank:
28%

Motorcycle: Triumh Tiger 1050
Name: Απόστολος

Re: Αναζήτηση ανταλλακτικών για Tiger 1050

Postby billy the kid » 24 Jan 2014, 01:06

Πάρε ένα τηλέφωνο στον Σάκη, μπορεί να σε βοηθήσει ;)
Image
billy the kid
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph sprint st 1050
Name: ΒΑΣΙΛΗΣ

Postby galileos » 24 Jan 2014, 09:57

Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι μάλλον θέλεις πολλά περισσότερα, κατά την δική μου εκτίμηση.

Αν θες να την φτιάξεις πραγματικά η καλύτερη λύση θα είναι να βρεις μια άλλη μηχανή με χτύπημα από πίσω και να την αγοράσεις για ανταλλακτικά. Ο Σάκης μπορεί να σε βοηθήσει πιστεύω. Στο μαγαζί έχει πολλά μηχανάκια.

Καλή επιστροφή στους δρόμους! :yessir:
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger SE

Postby maddog » 24 Jan 2014, 19:04

Περαστικα φιλε.ριξε μια ματια και στο car.gr γιατι κατα καιρους βγαινουν διαφορες αγγελιες απο τρακαρισμενα.μακαρι γρηγορα να φτιαξεις το μοτορι σου και να ξαναβγεις στους δρομους και αν ξαναδεις γατα στο διαβα σου βουυυυυυυυυυρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!
:bye: :bye: :bye: :bye:
maddog
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: triumph tiger 1050
Name: ΚΩΣΤΑΣ

Postby patapios » 24 Jan 2014, 19:17

Γατακι πεταχτηκε ή ελαφαντακι :think

Φιλε καλο ψαξιμο καλη αποκατασταση και αφου εισαι εσυ καλα ολα τα αλλα φτιαχνονται :thumbsup:
patapios
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: TIGER 1050 SE

Postby ksilinos » 24 Jan 2014, 20:03

Υπαρχει κοντερ αριστο και ζελατινα φιμε φουλ
ksilinos
Newbie
Progress to next rank:
16%

Motorcycle: TRIUMPH TIGER 1050 2011
Name: Δημητρης

Postby billy the kid » 25 Jan 2014, 00:25

maddog wrote:Περαστικα φιλε.ριξε μια ματια και στο car.gr γιατι κατα καιρους βγαινουν διαφορες αγγελιες απο τρακαρισμενα.μακαρι γρηγορα να φτιαξεις το μοτορι σου και να ξαναβγεις στους δρομους και αν ξαναδεις γατα στο διαβα σου βουυυυυυυυυυρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!
:bye: :bye: :bye: :bye:

Προσωπικά δε θα διάλεγα απο car.gr παρόλο που μπορεί κάποιος να βρεί ανταλακτικά σε πολύ καλές τιμές. Ο μόνος λόγος είναι πως είναι αμφιβόλου προελεύσεως (μπορεί και να είναι κλεμένα). Σε αντίστοιχη κακή δική μου εμπειρία πήγα στον Σάκη και μου βρήκε μεταχειρισμένα ανταλακτικά σε αρκετά καλή τιμή...προσωπική μου άποψη πάντα... ;)
Image
billy the kid
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby brother » 25 Jan 2014, 23:23

Ευχαριστώ άπαντες μέχρι στιγμής για το ενδιαφέρον..Λογικά εννοείτε τον Σάκη που είναι Αθήνα γιατί εγώ βρίσκομαι Βόλο...όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη μπορεί να μου πει το τηλ του για να τον ρωτήσω τι μπορώ να κάνω για την περίπτωση μου. Ακόμη δεν έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου τι να κάνω..δηλαδή εάν θα μπω στη διαδικασία να το φτιάξω (περίμενε ανταλλακτικά,δεν βρήκαμε αυτό, να αυτό μας βγήκε επιπλέον τόσα χρήματα και όλα τα σχετικά που παίζουν όταν μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία) ή εάν θα το πουλήσω να ησυχάσω και να ξαναπάω φυσικά στην επόμενη αγάπη η οποία και θα είναι πάλι Triumph Tiger 1050...ίσως να αλλάξει το χρώμα..Αναλόγως τι θα βρω...
brother
Newbie
Progress to next rank:
28%

Postby galileos » 26 Jan 2014, 11:18

brother wrote:Ευχαριστώ άπαντες μέχρι στιγμής για το ενδιαφέρον..Λογικά εννοείτε τον Σάκη που είναι Αθήνα γιατί εγώ βρίσκομαι Βόλο...όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη μπορεί να μου πει το τηλ του για να τον ρωτήσω τι μπορώ να κάνω για την περίπτωση μου. Ακόμη δεν έχω ξεκαθαρίσει μέσα μου τι να κάνω..δηλαδή εάν θα μπω στη διαδικασία να το φτιάξω (περίμενε ανταλλακτικά,δεν βρήκαμε αυτό, να αυτό μας βγήκε επιπλέον τόσα χρήματα και όλα τα σχετικά που παίζουν όταν μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία) ή εάν θα το πουλήσω να ησυχάσω και να ξαναπάω φυσικά στην επόμενη αγάπη η οποία και θα είναι πάλι Triumph Tiger 1050...ίσως να αλλάξει το χρώμα..Αναλόγως τι θα βρω...

Πληροφορίες:
ΚΟΝΤΗΣ ΣΑΚΗΣ

ΒΡΙΛΗΣΣΟΥ 35, ΠΟΛΥΓΩΝΟ
ΑΘΗΝΑ
Τ.Κ. 11476

Τηλ. : 210 6437773
Fax : 210 6437773
Αξία δεν δίνω στη μηχανή ... μόνο στον οδηγό !!!
galileos
Εγγεγραμένος χρήστης

Motorcycle: Triumph Tiger SE

Postby billy the kid » 26 Jan 2014, 11:22

Φίλε μου πας στην ενότητα με τα συνεργεία και έχει αναρτημένο το τηλέφωνο του, είναι στο Πολύγωνο Αθήνα. Καλά ξεμπερδέματα (θα σε δούμε στην κοπή της πίτας στον Βόλο??)
Image
billy the kid
Εγγεγραμένος χρήστης

Postby brother » 26 Jan 2014, 13:24

billy the kid wrote:Φίλε μου πας στην ενότητα με τα συνεργεία και έχει αναρτημένο το τηλέφωνο του, είναι στο Πολύγωνο Αθήνα. Καλά ξεμπερδέματα (θα σε δούμε στην κοπή της πίτας στον Βόλο??)

Φίλε μου καλησπέρα...για να καταλάβω είσαι ο Βασίλης ο Σακελλαρίου?
Πότε έχουμε κοπή πίτας στο Βόλο?
brother
Newbie
Progress to next rank:
28%

Postby billy the kid » 26 Jan 2014, 13:53

brother wrote:
billy the kid wrote:Φίλε μου πας στην ενότητα με τα συνεργεία και έχει αναρτημένο το τηλέφωνο του, είναι στο Πολύγωνο Αθήνα. Καλά ξεμπερδέματα (θα σε δούμε στην κοπή της πίτας στον Βόλο??)

Φίλε μου καλησπέρα...για να καταλάβω είσαι ο Βασίλης ο Σακελλαρίου?
Πότε έχουμε κοπή πίτας στο Βόλο?

Όχι δεν είμαι ο Σακελλαριου, δες εδώ http://www.forumtriumph.gr/posting.php?mode=edit&f=16&t=5891&p=77303#preview
Image
billy the kid
Εγγεγραμένος χρήστης

Advertisement
Next

Return to Board index

Return to Αγγελίες ανταλλακτικών - αξεσουάρ